1 zł
2 600 000 zł

MACIEJEWSKI Zbysław Marek (1946 Pohulanka -1999 Kraków)

Martwa natura z gruszkami, 1982 r.

olej/płótno, 38 x 46 cm
sygnowany i datowany p.g.: `ZM 12.VI.1982`

Estymacja: 8 000 - 15 000 zł

cena wywoławcza: Wykup abonament

Erotyk, 1974 r.

akwarela, gwasz, ołówek/papier, 20 x 27,5 cm
opisany i datowany na odwrociu `Zbysław Maciejewski` i `Maciejewski 1974`

Estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Kwiaty, 1993 r.

gwasz, papier, 67 × 46 cm
sygn. ś. d.: Zbysław Maciejewski 1993

Estymacja: 11 000 - 14 000 zł

Pastel, papier, 65,5 x 46,5 cm

Jesienny ogród, 1992 r.

akryl/płótno, 80 x 90 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Zb. Maciejewski 92`
opisany na odwrociu: `Zbysław Marek | Maciejewski | Jesienny ogród | 80 x 90 | akryl | 1992`

Estymacja: 20 000 - 25 000 zł

Akt męski, 1977 r.

tusz/papier, 35,5 x 47,5 (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `Zb. Maciejewski 26 XII 1977`

Estymacja: 3 000 - 5 000 zł

Pejzaż południowy z cyprysem, 1992

gwasz, papier jasno-szary żeberkowy;
47 x 62,5 cm;

47 x 62,5 cm;

Żółte róże, 1996 r.

akryl, olej/płótno, 120 x 100 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Zbysław Maciejewski | VIII 1996`
opisany na odwrociu

Estymacja: 36 000 - 40 000

Ogród

gwasz, papier,
49 x 69,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Zb Maciejewski 28.IX 1984

W ogrodzie, 1997

akryl, tektura,
29 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Z. Maciejewski 2 III 1997

Akty we wnętrzu, 1968

Litografia barwna; wym. komp.: 300 x 415 mm; sygn. oł. p.d.: Zbysław Maciejewski, dat. l.d.: 1968, 6/11.

Tajemniczy ogród, lata 80.

Monotypia;
wym.: 23,5 x 13,7 cm;
sygn. oł. p.d.: Zbysław Maciejewski, l.d. "Tajemniczy ogród". Na odwrocie rysunek oł. z tym samym motywem co na monotypii. (il. s. 39)

PIŃCZÓW

Widok na zamek, niesygn., według rys. E.J. Dahlberga, pochodzi z: S. Pufendorf, Histoire Du Regne De Charles Gustave Roy De Svede..., wyd. C. Riegel, Norymberga 1697; miedz. cz.-b., st. bdb., złożenie książkowe, na górnym marginesie symetryczne zabrudzenie; wymiary widoku: 328x209 mm; Pinschou; [Dahlbergh... 78]

CZĘSTOCHOWA

Widok klasztoru na Jasnej Górze ostrzeliwanego przez wojska szwedzkie; ryt. i wyd. G. Bodenehr, pochodzi z: Curioses Staats und Kriegs Theatrum in Polen..., Augsburg, ok. 1720; w prawym dolnym rogu sygn. autora, po obu str. obszerny opis i legenda, w prawym górnym rogu na materii podtrzymywanej przez putto wizerunek Matki Boskiej; miedz. cz.-b., st. bdb.,

Erotyk

tusz/papier,
23,5 x 23 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: `Zb`

Postać kobieca, 1974 r.

akwarela, gwasz, ołówek/papier,
20,5 x 29 cm,
nieoprawione
sygnowany i datowany p.g.: `Zb 9 I 1974`

Ogród, 1984

gwasz, papier,

KOMPOZYCJA, 1973 R.

gwasz/papier, akwarela/papier, technika mieszana/papier,
24 x 16,5 cm
sygnowany p. d.: 'Zb 28 XI 73'

Kwiaty, 1988

pastel, papier zielony,
70 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: Zb Maciejewski 5 VI 88

liczba obiektów: 121