1 zł
2 600 000 zł

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

Leżąca

tusz lawowany, papier, 29,5 cm x 21 cm, 1997
Dzięki uprzejmości Joanny Bonieckiej.

cena wywoławcza: Wykup abonament

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

AKT TYŁEM, 2003

piórko, tusz, atrament na kartonie, 21 x 29,5 cm,
sygnowany i datowany p. d. "Grzyw...23. 10. 03".
Z pracowni artysty.

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

NAGA

Akryl, płyta, 46x55 cm,
sygn. l.d.: ZG 2000 oraz na odwrocie: Zbylut Grzywacz Naga, 46x 55 cm, 2000.

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

Fasady - z cyklu Domy, 1976 r.

olej/płótno, 69 x 138 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Zbylut 76`
opisany na odwrociu: `ZBYLUT GRZYWACZ | "FASADY" - 1976 | OLEJ 70 x 140`

- kolekcja prywatna, Nowy Jork

- Zbylut Grzywacz. 1939-2004, katalog wystawy, Muzeum Narodowe w Krakowie, [red.] J. Boniecka, Kraków 2008, poz. 109, s. 156 (obraz nie był eksponowany na wystawie)

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

Plecy

olej, płótno, 76 x 63,5 cm,
sygn. p.d.: ZB [19]71, na odwrocie dedykacja "Dla józka z serdecznością Z. Grzywacz, styczeń 80", oraz naklejka z pieczątką Biura handlu Zagranicznego "DeSa" Warszawa al. jerozolimskie, 1980 r., z odręcznie: "Plecy" Zbylut Grzywacz kraków krakowska 21/1

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

Akt kobiecy leżący na boku, 16.01.1998

tusz, pióro, papier, 21 x 28,5 cm, sygnowany i datowany; pochodzenie z pracowni artysty (dar Joanny Bonieckiej)

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

Tajemnica

akwaforta/papier, 38 x 28 cm
opisany i sygnowany u dołu : `Tajemnica 20/30 Zbylut Grzywacz`

Estymacja: 1 500 - 2 000 zł

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

AKT W PRZESTRZENI, 1998

gwasz, akwarela, piórko,
20,3 x 29 cm,
sygnowany l.d. "ZGrzywacz 28.I.98"
Z pracowni artysty

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

PRZYJACIÓŁKI, 1996/2003

olej na płycie pilśniowej,
81 x 100 cm, sygnowany na odwrocie: "Zbylut GRZYWACZ /Przyjaciółki /ol. /pilśń ok. 1996 - 2003 /81 x 100"
Z pracowni artysty.

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

PRZYLOT, 1971

akwaforta z akwatintą,
15,5 x 24,5 cm,
sygnowana ołówkiem l.d.:
"Przylot", pośrodku "stan I",
p.d. "Zbylut Grzywacz"
Z pracowni artysty.

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

MARTWA KUBISTYCZNA, 1958

olej na płótnie,
42 x 42 cm,
sygnowana p.d. "Zbylut 58", na odwrocie napisy autorskie: "Zbylut GRZYWACZ /MARTWA KUBISTYCZNA /42 x 42 cm /1958"
Z pracowni artysty.

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

WĘDRÓWKI, 1971

akwaforta,
15,5 x 9 cm, na arkuszu 18,8 x 14 cm,
niesygnowana; jedna z 25 odbitek.
Z pracowni artysty.
Literatura: katalog wystawy monograficznej w Muzeum Narodowym w Krakowie, 2009, s. 370, poz. 38.

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

Leży (z cyklu Lalki), 1972

Olej, płótno;
wym.: 60 x 73 cm;
sygn. p.d.: Zbylut 72 oraz na odwrocie.

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

Kolejka (Siedem etapów życia kobiety), 1986

Akwaforta; wym.: 256 x 295 mm; sygn. oł. p.d.: Zbylut Grzywacz 1986; l.d. tyt.; poniżej dedykacja: Dla Pani Małgosi?; odb.10/40.

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

AUTOPORTRET,

przełom l. 50/60-tych
rysunek węglem na papierze żeberkowym "INGRES",
48 x 65 cm
Z pracowni artysty.

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

STUDIUM GŁOWY KOBIECEJ, przełom l. 50/60-tych

rysynek węglem na papierze żeberkowym "INGRES",
48 x 65 cm
Z pracowni artysty.

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

"PRZYJACIÓŁKI", 1996/2003

olej na płycie pilśniowej,
81 x 100 cm,
sygnowany na odwrocie: "Zbylut GRZYWACZ /Przyjaciółki /ol. /pilśń ok. 1996 - 2003 /81 x 100"
Z pracowni artysty.

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

"KOLEJKA (7 etapów życia kobiety)", 1986

akwaforta,
25 x 28,5 cm na arkuszu 34 x 45 cm,
sygnowana ołówkiem pod płytą l.d. "Kolejka (7 etapów życia kobiety)", pośrodku "21/40", p.d. "Zbylut Grzywacz 86"
Z pracowni artysty.
W katalogu ouevre poz. 46.
Inna odbitka tej ryciny wystawiana i reprodukowana w katalogu wystawy monograficznej, Kraków 2009, poz. 245, il. s. 213.

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

"CZERWONY DOM (ZAZDROŚĆ)", 1998

olej na płótnie,
63 x 93 cm,
sygnowany l.d. "Zbylut 98" oraz na odwrocie: "Zbylut GRZYWACZ /CZERWONY DOM (ZAZDROŚĆ) /1998 63 x 93 cm"
Z pracowni artysty.

GRZYWACZ Zbylut (1939 - 2004)

"MARTWA NATURA Z MUSZLAMI II", 1961

olej na płótnie,
100 x 100 cm,
sygnowana dwukrotnie na odwrocie: "Zbylut Grzywacz - "MARTWA Z MUSZLAMI II" /1961 (IV ROK ASP) /olej, 100 x 100" oraz p.d. "Zb 1961"
Z pracowni artysty.
W katalogu ouevre artysty (por. poprzedni opis) poz. 46, s. 338, również il.

liczba obiektów: 73