1 zł
2 600 000 zł

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Walka, lata 20.

Drzeworyt na bibułowym papierze ze znakiem wodnym P. M. Fabriano;
wym.: 198 x 98 mm;
sygn. oł. p.d.: Misky, tyt. l.d.

cena wywoławcza: Wykup abonament

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Mojżesz z tablicami Dziesięciu Przykazań, lata 20.

Drzeworyt;
wym. komp.: 130 x 70 mm;

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Tancerka [Salome], ok. 1914

Akwaforta, akwatinta;
wym.: 135 x 63 mm;
sygn. oł. p.d.: Misky.

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Dzieci ofiarujące zabawki małemu Jezuskowi, ok. 1910

Akwaforta;
wym.: 234 x 220 mm;
sygn. oł. p.d.: Misky, tyt. l.d. Praca oprawiona, w oryg. pp.

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Matejkowska głowa z kapitelu w Sukiennicach, ok. 1905

Akwaforta;
wym. komp.: 217 x 148 mm;
sygn. oł. p.d.: L.Misky, tyt. l.d.

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

KOŚCIÓŁ ŚŚ PIOTRA I PAWŁA W KRAKOWIE OD STRONY PLANT, 1916 R. (?)

olej/płótno,
65 x 51 cm
sygnowany i datowany p. d.: `LM 1916 (?)`
ODWROCIE: wtórna naklejka wystawowa z TZSP w Warszawie z 1923 r. oraz papierowa naklejka firmy ramiarskiej w Stryszowie

Estymacja: 10 000 - 15 000

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Pejzaż nadmorski

olej tektura,
wym. 25,5 x 34 cm,
sygn. l.d.: Misky

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Na bój, 1915

Akwaforta;
wym. komp.: 137 x 200 mm;
sygn. p.d. oł. kopiowym: Misky 915.

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Widok na Katedrę Wawelską, ok. 1925

olej, tektura,
49 x 68 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: L MISKY
Na odwrocie odręczny napis: Ludwik Misky z zabytków Krakowa

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Widok dworku -z teki litografii Czartaka

litografia, papier,
19,5 x 25,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. na kamieniu p. d.: LMisky, l. d.: Czartak
Teka autolitografii wydana w 1928 r. staraniem Grupy Czartak, regionalnej formacji literackoartystycznej, której inicjatorem był Emilu Zegadłowiczu, a skupiającej miłośników Ziemi Beskidzkiej.

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

LATO W OGRODZIE

olej, tektura,
50 x 34.5
sygn. p.d.: LMISKY

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Akwaforta;
wym.: 234 x 220 mm;
sygn. oł. p.d.: Misky, tyt. l.d. Praca oprawiona, w oryg. pass-partout. (il. s. 216)

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Widok dworku - z teki litografii Czartaka

litografia, papier,

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

litografia, papier,

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Portal w ul. Kanoniczej Jana Michałowicza z Urzędowa.

Akwaforta, 21,5 x 14,5 cm [na arkuszu 28,8 x 20 cm]. Sygnowana ołówkiem pod płytą p.d. "Misky", l.d. tytuł grafiki.

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Skraj lasu zimą, lata 30. XX w.

Olej, tektura;
wym.: 34,8 x 49,6 cm;
sygn. l.d.: L. Misky.

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Nagie na rajskiej plaży, lata 30.

Akwaforta;
wym.: 85 x 122 mm;
sygn. oł. p.d.: Misky.

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Na plaży

Olej, tektura,
48 x 68 cm,
sygn. l.d.: L. Misky

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Na przystani

sygn. l.d.
olej, tektura
34x45

MISKY Ludwik (1884 - 1938)

Kapitel

Miedzioryt, 21,5 x 14,7 cm,
sygn. l.d. ołówkiem: Matejkowska głowa z kapitelem w Sukiennicach i p.d.: L. Misky

liczba obiektów: 102