1 zł
2 600 000 zł

GIEROWSKI Stefan (1925 Częstochowa - 2022)

Kompozycja niebieska

akwarela, papier, 74 × 50 cm w świetle passe-partout

* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite

cena wywoławcza: Wykup abonament

DCXXX, 1991

olej, płótno
135 x 100 cm
na odwrocie: S.Gierowski DCXXX/ 1991

* opłata z tytułu "droit de suite"

Bez tytułu, 2007

akwarela, papier; 69 x 49 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d. "S. Gierowski 2007"

Bez tytułu, lata 50. XX w.

akwarela/papier, 24,5 x 34 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 's. gierowski'

KOMPOZYCJA KWADRATOWA, 1960

Litografia barwna, akwarela, bibułka; 15 x 16 cm (w świetle p-p)
Sygnowany piórem p.d.: Gier | 2. 4. 60
Na odwrocie nalepka Galerie Ruth Sachse, Hamburg z autorem pracy
Z teki "Konfrontacje, 1960

Kompozycja , 2000 r.

akwarela/papier, 68,5 x 49 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany na odwrociu: 'S. Gierowski 2000' oraz dedykacja

Kompozycja, 2001 r.

akwarela/ papier Montval Torchon Canson 64 x 49,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.d.: ‘sgierowski 01’

akwarela/papier, 74 x 52 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: ‘sgierowski’

OBRAZ DCLXXVIII, 1998

olej, płótno
130 x 114 cm
sygn. na odwrocie na płótnie: S. Gierowski | Ob DCLXXVIII

Bez tytułu, 1961 r.

monotypia/bibułka, 20 x 20 cm (w świetle passe-partout)
opisany na kartce wewnątrz oprawy: 'Stefan Gierowski, Warschau, "Monotypie" 1961', na odwrociu oprawy napis: 'Geschenk von Walter | (Wohnzimmer bezahlt)' oraz naklejka wystawowa maszynopisem '48 Gierowski Aquarell'

OPINIE:
- do pracy dołączony certyfikat odautorski

Obraz DCXLIX, 1992 r.

olej/płótno, 102 x 147 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'S. gierowski | Ob DCXLIX 1992'
na blejtramie nalepka z Galerii Stefana Szydłowskiego w Warszawie

- Galeria Stefana Szydłowskiego w Warszawie
- kolekcja instytucjonalna, Polska

BEZ TYTUŁU

akwarela, papier, 50 x 70 cm

PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Szwajcaria
prezent od artysty

Bez tytułu, l. 60 XX w.

gwasz, papier; 31 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: SGier (długopisem, słabo czytelnie);
Praca publikowana w katalogu: "Stefan Gierowski. Linia - dążenie" towarzyszącym wystawie monograficznej artysty w lubelskiej Andzelm Gallery, Lublin, grudzień 2004 - czerwiec 2005, s. 18.

Bez tytułu, l. 60 XX w.

gwasz, papier; 31 x 22 cm;
sygn. p. d.: SGier (długopisem, słaboczytelnie);

Kompozycja, około 1975 r.

akwarela/papier, 19,8 x 19,8 cm
sygnowany p.d.: 'Gierowski'

Kompozycja, 2002 r.

akwarela/papier, 73,5 x 51 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'Stefan Gierowski - 2002'

Kompozycja, lata 60. XX w.

olej/karton, 34 x 22,5 cm (arkusz)
na odwrociu nalepka: '47 Gierowski | Öl/Karton' oraz opis: 'Geschank von Walter | Wohnzimmer bazahlt'

OPINIE:
- praca posiada certyfikat autentyczności podpisany przez autora

Kompozycja, 1989

tryptyk, akwarela, papier, 62×49 cm każda
sygnowany p.d. każda z części: "S. Gierowski"

Obraz DCCII, 1996 r.

olej/płótno, 140 x 100 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: 's gierowski | Ob DCCII.'
na odwrociu naklejka z galerii Art Consulting Stefana Szydłowskiego oraz naklejka wystawowa z indywidualnej wystawy artysty w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu

- galeria Stefana Szydłowskiego, Warszawa
- Stefan Gierowski, Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, 16.04 - 14. 06 1998

RÓŻOWY KWADRAT

Serigrafia, papier; 20 x 15 cm
Sygnowany długopisem pod ryciną: 160/260 S.Gierowski

liczba obiektów: 311