1 zł
2 600 000 zł

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

RANDKA, 1964

Tusz, piórko,akwarela, brystol, 33,5 x 22,5 cm
Na odwrocie długopisem: jaskrawe kolory dywanu i chodn

cena wywoławcza: Wykup abonament

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

RÓG OBFITOŚCI, 1964

Tusz, piórko, 29 x 22 cm
Na odwrocie ołówkiem: ogólnoasortymentowa czarno biała

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

TEZEUSZ, 1964

Tusz, piórko, papier; 32 x 23 cm
Na odwrocie długopisem: Confexim | nici cz.b. | Berezowska Maja | prob. 181 - 17.XI.64 | 900.-

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Martwa natura z kwiatami i ikoną

akwarela, karton; 45 x 65 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: majaberezowska.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Obserwacja gwiazd - Horoskop, 1973

tusz, piórko, akwarela, papier; 35 x 46,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. u dołu: majaberezowska 73, napis p. d: Horoskop;
na odwrocie pieczęć: MAJA/BEREZOWSKA/WARSZAWA.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Martwa natura z kielichem, ok. 1960 r.

akwarela, papier, 58,5 x 47 cm w świetle oprawy

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Miłosny uścisk

długopis, akwarela, papier; 36 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: majaberezowska.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Do Gejszy - ilustracja fraszki, 1965

długopis, akwarela, papier; 35,5 x 28,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: majaberezowska / 65 niżej dopisane: 1414;
na odwrocie: Jan Sztaudynger / Daj pokój / Daj pokój, gejszo! / … wolę trudniejszą oraz 32 gejsza (czarnym długopisem); adnotacje redakcyjne do druku: Szpilki nr 40 / Kolor 1:1 / 12 str (w kole), proszę / dolepić błonę / na dół (w prostokącie) / BEZ ramki (niebieskim długopisem.
Praca jest ilustracją fraszki Jana Sztaudyngera "Do Gejszy", wydrukowana w magazynie Szpilki.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

WCZASY W JASTARNI

Tusz, piórko, akwarela, papier; 34,5 x 24 cm
Sygnowany p.d.: maja; na odwrocie: wczasy w Jastarni; stempel: Maja Berezowska Warszawa

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

W MIŁOSNYM UŚCISKU, przed 1975

Tusz, piórko, akwarela, papier; 28,5 x 20 cm (w świetle p-p)
Sygnowany p.d.: majaberezowska; na odwrocie: Wydawnictwo Poznańskie "Pawie Oczka" stempel: Maja Berezowska Warszawa
Ilustracja do fraszek Lecha Konopińskiego "Pawie oczka"

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

bez tytułu, nd.

długopis, akwarela, papier, 30x20 (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: "maja berezowska"

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

bez tytułu, nd.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Przy stole, 1956

akwarela, tusz/papier, 31 x 22 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: "Maja Berezowska/56"
pochodzenie: kolekcja prywatna

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Dama z pudlem

akwarela, tusz/papier, 30,5 x 21,5 cm (w świetle passe-partout)
Sygn. p.d.: "Maja/57"

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Dama i służka

akwarela, papier, 31 x 14,5 cm, sygn. l.d.: maja

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Martwa Natura, 1968 r.

akwarela, papier kredowy, 50 x 35 cm, sygn. i dat. p.d.: Maja Berezowska / 68

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Zalotnicy - dyptyk, 1969 r.

ołówek, akwarela, papier kredowy, 2 x 31 x 14,5 cm, sygn. i dat.: lewa część: śr. l.: Maja Berezowska oraz p.d.: Maja Berezowska 69, prawa cześć l.d.: maja 69

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Róże więdnące, 1969 r.

akwarela, papier kredowy, 49,5 x 34,5 cm, sygn. i dat. l.d.: Maja Berezowska/69, opisany śr.d.: róże więdnące

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Kwiaty i owoce

akwarela, tusz/papier, 36 x 48 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'majaberezowska'
opisany p.d.: 'kwiaty | i | owoce'

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Kompozycja ze śpiącą kobietą, 1962 r.

akwarela, tusz/papier, 34,5 x 32,5 cm (w świetle ramy)
sygnowany i datowany p.d.: 'maja 62'

liczba obiektów: 471