1 zł
2 600 000 zł

GROTTGER Artur (1837-1867)

Scena przed chatą, 1854

Akwarela, tektura, papier; 26 x 33,5 cm
Sygn. l.d. Grottger 854

cena wywoławcza: Wykup abonament

GROTTGER Artur (1837-1867)

Wieczory zimowe

Wyd. Franciszek Bondy, Wiedeń, 1892.
24 heliograwiury (brak 6 sztuk), strona tytułowa i wstęp Alfreda Szczepańskiego; teka 51 x 37 cm.
Oprawa wydawnicza, płótno zielone, tłoczone, złocone, zdobione ornamentami oraz sceną z wnętrza pracowni malarza (projekt H. Stroebl, 1892).

GROTTGER Artur (1837-1867)

Zestaw czterech prac - według V. ANGER - o tytułach:

Głód, Pożoga, Odjazd na wojnę, Świętokradztwo, Rabunek przed Te Deum
heliograwiura, papier; ok. 25 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
prace sygnowane na płycie;
na każdej z prac napis p. d.: HELIOGRAVURE V. ANGERA WE WIEDNIU.; napis l. d.: GROTTGER PXT.; oraz u dołu tytuły poszczególnych prac w języku polskim i francuskim

GROTTGER Artur (1837-1867)

Wieczory zimowe

GROTTGER Artur (1837-1867)

Padoł płaczu (Wojna), ok. 1895

Teka heliograwiur V. Angera według rysunków A. Grottgera
wym. plansz: 480 x 340 mm; każda plansza sygn. pod komp. l.d.: Grottger pxt, p.d.: Heliograyure V. Angera we Wiedniu; niżej tytuł w jęz. Polskim i francuskim oraz nota typograficzna: Nakładca Franciszek Bondy we Wiedniu. Teka zawiera komplet plansz (ale introligator pomylił ich kolejność): 1. Pójdź w dolinę łez, 2. Złe wróżby (Kometa), 3. Losowanie rekrutów, 4. Odjazd na wojnę, 5. Pożoga, 6. Głód, 7. Zdrada i kara, 8. Obdzieranie poległych (Ludzie czy szakale), 9. Sieroty (Już tylko nędza), 10. Świętokradztwo (Rabunek przed Te Deum), 11. W pracowni artysty (Ludzkości, rodzie Kaina). Tekst objaśniający (dwujęzyczny, 8 s.), Wiedeń b.d.w. Całość w ozdobnej tece.

GROTTGER Artur (1837-1867)

Lituania, 1872

Teka fotografii A. Szuberta zdjętych z rysunków A. Grottgera
wym. plansz: 465 x 320 mm
każda plansza sygn. pod komp. l.d.: Rysował A. Grottger, p.d.: Fotografował A. Szubert; niżej tytuł w jęz. polskim, niemieckim i francuskim oraz nota typograficzna: Nakładem Tow. Przy. Sztuk Pięknych w Krakowie. Teka zawiera komplet plansz: 1. Puszcza, 2. Znak, 3. Przysięga, 4. Bój, 5. Duch, 6. Widzenie. Tekst objaśniający (trójjęzyczny, 8 s.), wyd. w drukarni W. Korneckiego, Kraków 1872. Całość w ozdobnej tece płóciennej.

GROTTGER Artur (1837-1867)

Rosalia von Glaser Szkic do portretu, ok 1864

Ołówek, papier naklejony na tekturę;
wym. komp.: 130 x 155 mm;
nie sygn.
Pod kompozycją, z l. zachodząc na rysunek, dedykacja w jęz. niem. Stanisława Sawiczewskiego (szwagra artysty) dla Sonny von Glaser, datowana 4 I 1896 (w Wiedniu). Zawiera informację, o bezpośrednim pochodzeniu szkicu ze spuścizny po A. Grottgerze. Szkic powstał najpewniej przy okazji prac nad obrazem "Portret Rozalii Matyldy Glaser (Portret hrabianki Thun)", 1864 (Muzeum Śląskie, Katowice).

GROTTGER Artur (1837-1867)

Portrait d`un homme barbu

olej, płótno
sygn. p.śr.
53 x 39,5 cm

GROTTGER Artur (1837-1867)

GROTTGER Artur (1837-1867)

Studium Michała Archanioła - Szkic wg Rafaela Santi

olej, płótno, sklejka;
16 x 12 cm
sygn. p.d. AG [monogram wiązany]

GROTTGER Artur (1837-1867)

Dziewczyna, 1865

kredka czarna, biel w światłach, papier,
43 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: AG (monogram wiązany) / 1865

GROTTGER Artur (1837-1867)

GROTTGER Artur (1837-1867)

Na spacer

akwarela, papier
13,2 x 9,6 cm; sygn. l. d.: AG 1866
opisany u dołu: A. Grottger "Na spacer"

GROTTGER Artur (1837-1867)

Puszcza

heliograwiura, papier,
31,5 x 24,8 cm (odcisk płyty), 32,4 x 25,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: GROTTGER PXT,
sygn. p.d.: HELIOGRAVURE J.BLECHINGERA WE WIEDNIU
u dołu napisy: Puszcza La solitude i nazwa wydawcy

GROTTGER Artur (1837-1867)

Pójd¼ w dolinę łez

heliograwiura, papier,
29,3 x 20 cm (odcisk płyty), 30,2 x 21 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: GROTTGER PXT, p.d.: HELIOGRAVURE V. ANGERA WE WIEDNIU.
u dołu napisy: Pójd¼ w dolinę łez - Viens a travers la vallee des larmes;
nazwa wydawcy

GROTTGER Artur (1837-1867)

Głód

heliograwiura, papier,
29 x 34 cm (odcisk płyty), 29,6 x 34,8 cm (w świetle oprawy);
u dołu napisy: Głód La famine i nazwa wydawcy

GROTTGER Artur (1837-1867)

Odjazd na wojnę

heliograwiura, papier,
29 x 34 cm (odcisk płyty), 29,5 x 34,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: GROTTGER PXT; p.d.: HELIOGRAVURE V. ANGERA WE WIEDNIU.;
u dołu tytuł i nazwa wydawcy

GROTTGER Artur (1837-1867)

Wieczory zimowe

Wiedeń - wyd. Franciszek Bondy - 1892.
W ekskluzywnej, oryginalnej, twardej oprawie - 51 x 36,5 cm - płótno czerwone, tłoczone, malowane, złocone, srebrzone, zdobione ornamentami oraz sceną z wnętrza pracowni malarza (projekt H. Stroebl, 1892.)

GROTTGER Artur (1837-1867)

Noc

olej, tektura, 17 x 18 cm;
na odwrocie nalepka z napisem: Obraz ten A. Grottgera "Noc" / widziałem zawsze w mieszkaniu / Lechonia, który otrzymał go z racji / jakiegoś swojego jubileuszu. Dał go / w Waszyngtonie Waszyngtonie. Marii Wszelakiej, / od której go nabyłem / Waszyngton 1972 Leon Orłowski

GROTTGER Artur (1837-1867)

Zbiór 27 plansz

z cykli: Polonia, Lithuania, Wojna oprawionych w jednakowe ramy;
heliograwiura, papier
rama: 40 x 45 cm

liczba obiektów: 90