1 zł
2 600 000 zł

MIANOWSKI Lucjan (1933 Strzemieszyce - 2009 Poznań)

DZIEWCZYNA RÓŻOWA, 1960 R

litografia barwna/papier, 61,7 x 49 cm
sygnowana i opisana u dołu: "Dziewczyna różowa",
Lucjan Mianowski 1960

WYSTAWIANA:
Pięć wieków grafiki polskiej, Muzeum Narodowe w Warszawie 1997 r.

Pięć wieków grafiki polskiej, katalog wystawy, [red.] I. Jakimowicz, Muzeum Narodowe w Warszawie, Warszawa 1997, poz. kat. 338, s. 140, repr. s. 216

cena wywoławcza: Wykup abonament

Nago i w ubraniu

Litografia, 90 x 60 cm,
sygn. p.d.: Lucjan Mianowski 74

Weekend

Litografia, 56 x 38,5 cm,
sygn. p.d.: Lucjan Mianowski 68

Błękit nieba i gorąca plaża

Litografia, 53 x 39 cm,

Most

Litografia, 61 x 43,5 cm,
sygn. p.d.: Lucjan Mianowski 88

ANIMAL, 1961

Litografia, papier; 60 x 44 cm (odcisk płyty)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: "animal" | 7/10 epr d`art Lucjan Mianowski 61
Pochodzenie: kolekcja Mateusza Grabowskiego

Katedra, 1961 r.

litografia barwna/papier, 79,5 x 49 cm
u dołu ołówkiem: `/15 | "Katedra" | Lucjan Mianowski 61`

Katedra XIII, 1962 r.

litografia barwna/papier, 80 x 52,5 cm
u dołu ołówkiem: `epreuve d`artiste | "Katedra XIII" | Lucjan Mianowski`

Katedra XII, 1962 r.

litografia barwna/papier, 79 x 57 cm
u dołu ołówkiem: `epreuve d`artiste | "Katedra XII" | Lucjan Mianowski 62`

Zachód słońca VI, 1966 r.

litografia barwna/papier, 64,5 x 64 cm
u dołu ołówkiem: `Epre. d`artiste | "Zachód słóńca VI" | Lucjan Mianowski 66 | dla Jerzego Olkiewicza`

Zachód słońca II, 1965 r.

litografia barwna/papier, 50 x 65,3 cm
u dołu ołówkiem: `Epr. d`artiste | "Zachód słońca II" | Lucjan Mianowski 65`

Most, 1989

Litografia barwna; wym. komp.: 468 x 400 mm (plansza: 640 x 530 mm);
sygn. oł. p.d.: Lucjan Mianowski 89, śr.d. tytuł, p.d. E/A.

Przed lustrem B, 1976

Litografia barwna; wym. komp.: 686 x 465 mm (plansza: 800 x 600 mm);
sygn. oł. p.d.: Lucjan Mianowski 76, l.d. tytuł, E/A.

Animal, 1961 r.

litografia/papier, 64 x 48,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowana, datowana i opisana u dołu ołówkiem: `"Animal" | épreuve d`artiste 1961 Lucjan Mianowski`

Dziewczyna pod mostem, 1957

Litografia; wym.: 200 x 360 mm; sygn. oł. p.d.: Lucjan Mianowski 57; l. d. tytuł. Lit.: "Lucjan Mianowski. Grafika i malarstwo", Kraków 2003. Piękna, czysta odbitka z lat 50.

Urzędnik-kacyk, 1960 r.

litografia/papier, 78 x 47,5 cm
sygnowana i opisana śr.d.: `"Urzędnik-kacyk" Lucjan Mianowski`

Estymacja: 1 000 - 1 500 zł

Spacer, 1973

Litografia barwna; wym. komp.: 790 x 460 mm; sygn. oł. p.d.: Lucjan Mianowski 73, l.d.: e/a, tyt. śr.d.

Kroki, 1971

Litografia barwna; wym.: 920 x 610 mm; sygn. oł. p.d.: Lucjan Mianowski 71; e/a.

Podróż do Finlandii, 1981

Autooffset, szablon barwny; wym.: 410 x 432 mm;
sygn. oł. p.d.: Lucjan Mianowski 81, l.d.: epr. d`a auto-offset-szablon, tyt. śr.d. Lit.: "Galeria 72. Kolekcja sztuki współczesnej 1972-2002", Chełm 2002, s. 93, poz. 5.

Podróż do Finlandii, 1981

liczba obiektów: 136