1 zł
2 600 000 zł

AUTOR nierozpoznany

Zestaw 4 fotografii - gen. Władysław Sikorski i brytyjska para królewska, 1941 r.

odbitka żelatynowo-srebrowa/papier barytowy, 5,5 x 8 cm
Gen. Władysław Sikorski z brytyjską parą królewską (Jerzy VI i Elżbieta) przyjmują defiladę 10. Brygady Kawalerii Pancernej na przeglądzie oddziałów polskich, Forfar (Szkocja), 7 marca 1941 r.

cena wywoławcza: Wykup abonament

AUTOR nierozpoznany

AUTOR nierozpoznany

Macierzyństwo

terakota; wys. 17 cm, szer. 7,5 cm, głęb. 11 cm; podstawa drewniana 1,5 x 8 x 9,5 cm.
Polska, lata 50-60. XX w.

AUTOR nierozpoznany

Krakowskie Przedmieście - widok z Kościoław Św. Krzyża

akwarela, tusz/papier, 20 x 19 cm
sygnowany p.d.: 'Arch. Stanisławski'

AUTOR nierozpoznany

Panorama ulicy Nowy Świat z szyldem E. Wedel, 1934 r.

odbitka żelatynowo-srebrowa/papier fotograficzny, 24 x 18 cm
na odwrociu stempel: '25 VIII 1964 r. | N/z: Lata 30-te Ulica Nowy Świat |RP 4050 | CAF'

AUTOR nierozpoznany

Katedra Św. Jana, lata 20.-30. XX w.

odbitka żelatynowo-srebrowa/papier fotograficzny, 27,5 x 20 cm
na odwrociu opisany ołówkiem: 'Varsovie | Eglise cathédrale Saint-Jean'

AUTOR nierozpoznany

Panorama ulicy Nowy Świat, lata 30. XX w.

odbitka żelatynowo-srebrowa/papier fotograficzny, 18 x 24 cm
na odwrociu papierowa naklejka: 'Pośród śródmiejskich ulic Warszawy pierwszą odbudowaną, jest malowniczy, biegnący łagodnym łukiem Nowy Świat. Na zapleczu XIX-wiecznych kamieniczek powstała nowa zabudowa. Stylowe elewacje kamieniczek nowoświeckich sfinansował SFOS.'

AUTOR nierozpoznany

Żubr

brąz, marmur, 24 x 31 x 15,5 cm
na podstawie tabliczka z wygrawerowanym z imieniem i adresem poprzedniego właściciela

AUTOR nierozpoznany

Para pelikanów - podpórki do książek

brąz patynowany, marmur, 15,8 x 9 x 9 cm

AUTOR nierozpoznany

Miniatura, PORTRET KOBIETY W CZERWONEJ SUKNI, ok. 1820

Gwasz, kość; 8,5 x 7 cm; ramka mosiężna, złocona

AUTOR nierozpoznany

Widok miasta

akryl/płótno, 60 x 50 cm
sygnowany p.d. monogramem wiązanym: 'MB'

AUTOR nierozpoznany

Akt leżący z martwą naturą owocową, 1923 r.

olej/płótno, 68,5 x 98,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'SA. 1923'
na odwrociu papierowa nalepka wystawowa

AUTOR nierozpoznany

KLASZTOR, poł. XX w.

Akwarela, papier; 16 x 24 cm
Sygnowany p.d. nieczytelnie

AUTOR nierozpoznany

AUTOR nierozpoznany

STOJĄCY, 2 poł. XIX w.

Węgiel, papier, 31 x 15,7 cm
Sygnowany l.g: L.M...
Na odwrocie szkic postaci półleżącej

AUTOR nierozpoznany

PORTRET MĘSKI, 1950

Ołówek, papier; 36 x 26 cm
Sygnowany l.d.: Z. F. | 2 - VI - 1950.

*opłata droit de suite

AUTOR nierozpoznany

Książę Józef Poniatowski według Józefa Grassiego

miedzioryt/papier, 34,5 x 24 cm (arkusz)
opisany l.d.: 'Pinx JGrassi' i p.d.: 'sculp J. K. Wolff'

AUTOR nierozpoznany

Polski piechur w postawie leżącej strzeleckiej

odlew/brąz patynowany, 9 x 30,5 x 13 cm
sygnowany nazwą sklepu na boku: 'ALEKSANDER'
sklep 'ALEKSANDER' mieścił się na ul. Nowy Świat 44 w Warszawie

AUTOR nierozpoznany

Broń przed wrogiem Twą rodzinę!, 1920 r.

litografia barwna/papier, 99 x 69 cm
u dołu wydawca: 'LIT. ART. W. GŁÓWCZEWSKI, WARSZAWA'

AUTOR nierozpoznany

Portret Louisa Bonomi

olej/płótno, 66 x 54 cm
na odwrociu nalepka informująca, że obraz przedstawia portret Louisa Bonomi (1777-84), syna londyńskiego architekta Józefa Bonomi, jego matką chrzestną była malarka Angelika Kauffmann (1741-1807), nalepka Furniture Depository, Brixton, S.W.9. oraz naklejka firmy konserwatorskiej "James Bourlet & Sons" z Londynu i oznaczenie na krośnie: "G. Morrill Liner"

liczba obiektów: 244