1 zł
2 600 000 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET SIOSTRY HELENY KARCZEWSKIEJ, 1918

Pastel, kredka, papier;
38,5 x 52,5 cm w świetle passe-partout
Sygnowany p.d.: Malczewski | 10 maj 1918
Na odwrocie opinia Leszka Ludwikowskiego.

cena wywoławcza: Wykup abonament

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

AD ASTRA, 1917

olej na płótnie,
106 x 99,5 cm
sygnowany i datowany l.d. ”1917 JMalczewski”

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Scena rodzajowa

Olej, deska,
25 x 38 cm
sygn. na odwrocie p.g.: piórkiem: Jacek Malczewski wspomnienie dzieciństwa rok 1863 na wsi panu dr Szwarcowi LP 16/20 Malczewski. Naklejka: Robert Drobner Kraków. Po konserwacji.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Ondyna - Rybak i chimera, ok. 1920

olej, deska;
37 x 46 cm
sygn. p.d. J.Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Zadumany, 1923

olej, płótno,
32 x 56,5 cm;
sygn. p. d.: J Malczewski / 192320

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

POSTACIE NA DRODZE - SZKIC DO OBRAZU ŚW. AGNIESZKA

akwarela, tusz/papier, 49 x 59 cm (w świetle passe-partout)
p. g. okrągła pieczątka: `ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

CHRYSTUS W KORONIE CIERNIOWEJ, 1922 R.

akwarela/papier, 59 x 70 cm
sygnowany p. śr.: `J. Malczewski 1922 (?)`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

AUTOPORTRET Z ZAMKIEM W TLE, 1921 R.

olej/sklejka, 67 x 56 cm
sygnowany i datowany l. d.: `J. Malczewski 1921.`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET MIECZYSŁAWA GĄSECKIEGO, 1921 R.

olej/tektura, 104 x 71 cm
sygnowany p. d.: `Malczewski 1921` (wzdłuż krawędzi) oraz l. d.: `Lutosławice lipiec` (wzdłuż krawędzi)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Przy płocie, 1916

olej, płótno, 152,5 x 53,5 cm;
sygn. l. d.: Jacek Malczewski (wzdłuż krawędzi, słabo czytelne)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Thanatos

olej, płótno, 47,5 x 26,5 cm;
sygn. p. d.: J. Malczewski
sygnatura powtórzona w ramach kompozycji: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autoportret, 1915

olej, płyta, 46 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: Jacek Malczewski / Wiedeń
Czerwiec 1915.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice postaci starców

ołówek, papier, 38,8 x 28,8 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie okrągła pieczęć: ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ oraz nr 357;

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Chłopiec w ogrodzie

Olej na płótnie
sygn. p.g.: J. Malczewski, 53,5 x 71 cm.;
Ekspertyza Pani Agnieszki Ławniczakowej.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET W JESIENNYM SŁOŃCU, 1916

pastel, karton,
46 x 33.5
sygnowany l.d.: J. Malczewski | 1916

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Introdukcja

olej, płótno, 190 x 280 cm;
sygn. l. d.: J Malczewski 1914
na odwrocie nalepki: Salon wiosenny Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie 1914 (z tytułem Introdukcja, ceną 10.000 koron, jako własność dr Schwarza),

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice, ok. 1890

piórko, tusz, papier, 21 x 33 cm (w świetle oprawy);
l. g.: pieczątka - ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ pieczątka powtórzona na odwrocie wraz z numerem 138

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

SCENA ALEGORYCZNA - PODWÓJNY PORTRET SIÓSTR ARTYSTY, 1921 R.

olej/deska,
70 x 103 cm
sygnowany i datowany p. d.: "J Malczewski 1921"

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

SCENA ALEGORYCZNA, 1910 R.

olej/płótno,
124 x 75 cm
sygnowany i datowany p. d.: "J Malczewski 1910".

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

AUTOPORTRET NA TLE DWORU W WIELGIEM, 1909 R.

olej/tektura,
46 x55 cm
sygnowany i datowany l. d.: "J (herb Tarnawa) M | 1909"

liczba obiektów: 1290