1 zł
2 600 000 zł

DWURNIK Edward (1943 Radzymin - 2018 Warszawa)

Bardzo przystojne gruszki (2012)

sygn. dat.p.d.,
akwarela, gwasz, papier,
30x22.5 cm

cena wywoławcza: Wykup abonament

Trzy papugi, 2012

akwarela, tempera, papier, wym. 30x21 cm

Świebodzin, 1980

olej, płótno
117 x 89 cm.
sygn. p.d.: 1980 E. Dwurnik

Warszawa Nowe Miasto, 2010 r.

akwarela, tempera, papier, 46 x 55 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p. d.: `E. DWURNIK 2010`, l. d. tytuł autorski oraz opis i pieczęcie autorskie na odwrociu

Estymacja: 3 200 - 4 000

Kraków-Wawel, 2009 r.

akryl/plotno,
33 x 46 cm,
sygn.

Płock, 1980

nr 183 z cyklu "Podróże autostopem" (cykl IX)
olej, płótno, 73,5 x 55 cm;
sygn. i dat. p.d.: 80. E. DWURNIK;
na odwrocie dat. oraz sygn. wraz z numerem katalogu autorskiego: 1980 / E. DWURNIK / IX - 183. 677; na blejtramie naklejka autorska z opisem

Akademia Górniczo Hutnicza (2008)

sygn. dat. p. d.
akwarela, tempera, papier
32x24 cm

Kuryle (2009)

sygn. dat. p. d.
akwarela, tempera, papier
24x32 cm

Katedra w Münster, 1984 r.

olej/płótno,
114 x 145 cm
sygnowany i datowany p.d.: `MUNS TER | E. DWURNIK 1984`
na odwrociu opisany i nr kat. autorskiego: `E.DWURNIK | 1984 | 933 | NR IX - 283 - 933 | MöNS TER`
na odwrociu naklejka wystawowa z warszawskiej Zachęty

WYS TAWIANY :
Edward Dwurnik. Malarstwo. Próba retrospektywy, Zachęta, Warszawa, 08.09.- 07.10.2001

Obraz pochodzi z cyklu IX Podróże Autostopem (od 1967, kontynuowany). Porównaj: Dwurnik. Spis prac malarskich, [red.] Pola Dwurnik, Warszawa, Zachęta 2001 (wydane jako dodatek do katalogu wystawy "Edward Dwurnik. Malarstwo. Próba retrospektywy" 08.09.-
07.10.2001), Cykl IX poz. 283.

Estymacja: 35 000 - 40 000

Montreal, 2010

akwarela, tempera, papier,
44,5 x 53,5 cm;
sygn. p. d.: 2010 / E.DWURNIK,

Czerwcowe tulipany

olej na płótnie
55 x 46 cm

Św. Krowa (2008)

sygn.dat.p.d.
akwarela, tempera, papier
24x32

Darłówek (2009)

sygn.dat.p.d.
akwarela, tempera, papier
32x24

Patelnia, 2004

olej, płótno,
60 x 60 cm;
sygn. p. d.: 2004/ E. DWURNIK
opisany na odwrocie: 2004/ "Patelnia"/ NR: XXIV/ 61/ 3192

Paszczaki, 2010 r.

akwarela, tempera/papier, 24 x 32 cm
(arkusz, w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p. d.`DWURNIK 2010`, l. d.: `PASZCZAKI` i pieczęcie autorskie na odwrocie

Estymacja: 2 600 - 3 200 zł

Zamek, 2010 r.

akwarela, tempera/papier, 46 x 55 cm
(w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p. d.: `2010 E.DWURNIK` oraz opis i pieczecie autorskie na odwrociu

Estymacja: 3 200 - 4 000 zł

Warszawa - Kościół Św. Krzyża, 1981

olej, płótno, 97 x 146 cm;
sygn. p. d.: 1981 E. DWURNIK 725
l. d. napis: WARSZAWA / Kościół Św. Krzyża
na odwrocie napis autorski: E. DWURNIK/ 1981/
NR: XI - 31 - 725, nalepka wystawowa

Hipnoza (1985)

sygn. dat.p.d.,
sucha igła,
29.5x19

Świnoujście VI (1968)

sygn. dat.p.g.,
akwarela, papier,
30x41.5

Piątek (2009)

sygn. p.d.dat.na odwrociu,
akwarela, tempera, papier,
32x24

liczba obiektów: 1062