1 zł
2 600 000 zł

STAROWIEYSKI Franciszek (1930 Bratkówka k. Krosna - 2009 Warszawa)

AKT, 1989 R.

sangwina, biel tytanowa/papier naklejony na płótno
100 x 70 cm
sygn. i dat. l.g.: `F.S.(monogramem wiązanym) 1689 P`

cena wywoławcza: Wykup abonament

Ważka

heliografia,
29,5 x 20,5 cm (odcisk płyty);
sygn. u dołu ołówkiem: A/A 17 (monogram wiązany) 03 Ważka

AKT MĘSKI i KOBIECY, 1984

węgiel, biel tytanowa, grunt akrylowy/płótno,
150 x 118 cm
sygn. śr. p. monogramem wiązanym: `FS` i dat.: `1684`

PROJEKT PLAKATU do filmu BIAŁY REN, 1955

gwasz,
37 x 53,5 cm w świetle passe-partout,
sygnowany tuszem na odwrocie "F. STAROWIEYSKI / 1955"

gwasz,
sygnowany kredką na odwrocie "F. STAROWIEYSKI / 1955"

ODPOCZYWAJźCY POWSTANIEC, 1957

olej na płótnie,
89,5 x 124,5 cm,
sygnowany p.g. "f.s. 1957",
na odwrocie, na płótnie, monogram artysty i daty: "1957" i "1706"

Dobro i zło, 2001

Pastel, karton;
wym.: 70 x 49 cm;
sygn. monogramem wiązanym l. bok.

Istoty żywopodobne, 2001

Pastel, karton;
wym.: 100 x 69 cm;
sygn. monogramem wiązanym i tytuł p.d.

Żołnierz, 1957

olej, płótno,
90 x 124,5 cm;
sygn. p. g.: F.S. 1957
na odwrocie: 1954 / 17 / FS / 06

Biały Ren II - projekt, 1955

tempera, karton,
38,5 x 54,5 cm
na odwrocie napis: F. STAROWIEYSKI / 1955

Biały Ren - projekt, 1955

tempera, karton,
38,5 x 54,5 cm

Raptus belmerae, 1995

kredka, pastel, papier,
20,5 x 28,5 cm
(w świetle oprawy);
opis. u dołu: RAPTUS BELMERAE
FStarowieyski 1695

Szkice aktów, 1994

ołówek, akwarela, papier,
21 x 29,5 cm;
sygn. u dołu : 16 F.B.S 94

Szkice, 1998

tusz, papier,
21 x 29,5 cm;
sygn. l. d.: F.B.S. 1998

Nike II, 1971

serigrafia, papier,
98,5 x 52 cm (arkusz);
opisana u dołu: Fr. B. Starowieyski pinx. A. 1671.D. Jan Byk Sc. (na płycie)
sygn. u dołu: F Starowieyski (ołówkiem)

Mały podły człowieczek wobec wieczności

tech. własna
100x70 cm
2008 r.

liczba obiektów: 829