1 zł
2 600 000 zł

STAROWIEYSKI Franciszek (1930 Bratkówka k. Krosna - 2009 Warszawa)

technika mieszana/papier, 30 x 42 cm, sygn.

cena wywoławcza: Wykup abonament

MOTYL ŚMIERCI, 1988

sangwina, technika mieszana, papier,
99 x 69 cm
sangwina, gwasz biały, papier beżowy nakl. na płótno
wymiary w świetle ramy
sygn. l.śr.: LE PAPILL`ON | DE LA MORTE | 16 FS 88 [data rozdzielona monogramem wiązanym] | P [w kółku]LE PAPILL`ON | DE LA MORTEsygn. oł. l.d.: STAROWIEYSKI

Impresje na temat filmu Danton A. Wajdy

druk podrysowany kredką, papier; 35,5 x 26,5 cm; sygn. ś: Franciszek Starowieyski
numerowany p.d.: 71/100

Akt, 2001

węgiel, kredka, papier,
29 x 20 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. z prawej: 17 FS (monogram wiązany) 01

Splendor Virtis

rysunek kredką, oryginał
36 x 28

Olaboga urwana noga !!

akwarela, węgiel/papier, 29,5 x 42 cm
sygn. oraz tytuł p. d.: `Olaboga urwana noga !! F.S.N.Y 1674`

Św. Jerzy walczący ze smokiem

akwarela, tusz, ołówek/papier, 29,5 x 42 cm
sygn. p. d.: `Starowieyski`

Nike II, 1971

serigrafia barwna, papier,
91 x 44 cm (wymiar odbitki),
100 x 52,5 cm (wymiar papieru);
sygn. u dołu ołówkiem: Fr Starowieyski oraz sygn. i dat. na kamieniu u dołu

Rodzinka burżuazyjna z synkiem batalistą (młodzieńczy projekt 1953 rok)

autolitografia, 36,5 x 28 cm;
sygn. ołówkiem p.d.: Byk

Projekt plakatu

Projekt plakatu Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Krakowie, 1998
węgiel, kredka, papier, 20 x 27,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. u dołu: 1698 FStarowieyski

Projekt plakatu Polowanie na mężczyznę,1969

tusz, gwasz, ołówek, karton
70 x 50 cm; sygn. i dat. l.g.: F.STAROWIEYSKI`69

Projekt plakatu Polowanie na mężczyznę

tusz, gwasz, ołówek,
karton, 70 x 50 cm;
sygn. i dat. l.g.: F.STAROWIEYSKI`69

La Icaresse, 1996

węgiel, kredka, fiksatywa, papier,
48 x 68 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. śr. p.: LA ICARESSE / FS (monogram wiązany) / 1696

RACHITYCZNY SAMOCHÓD RACHITYCZNEGO PANA, przełom lat 50. - 60. XX w.

kredka na papierze, 21 x 29,6 cm,
sygnowana oł. na odwrocie "Fr. STAROWIEYSKI" oraz kredką tytuł

Nike II, 1971

serigrafia barwna, papier, 91 x 44 cm (wymiar odbitki), 100 x 52,5 cm (wymiar papieru); sygn. u dołu ołówkiem: Fr Starowieyski oraz sygn. i dat. na kamieniu u dołu

Nike, 1971

serigrafia barwna, papier, 91 x 44 cm (wymiar odbitki),
sygn. u dołu: Fr Starowieyski oraz sygn. i dat. na kamieniu u dołu

La Icaresse, 1996

sygn. i dat. śr. p.: LA ICARESESE / FS (monogram wiązany) / 1696

Kompozycja z inicjałem, 1995

akwarela, kredka, papier,
69 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p.d.: Fr. Starowieyski 1695;
u dołu napisy autorskie będące częścią kompozycji

ZDJĘCIE Z TEATRU RYSOWANIA, 1992

offset, arkusz numerowany 31/49,
33,5 x 51,5 cm (wym. wydrukowanej fotografii), 70 x 100 cm (wym. arkusza),
sygnowany ołówkiem u dołu "FStarowieyski 1692" oraz "31/49", dołączona "Oryginalna nitka z 17 T. R." tzn. z 17 Teatru Rysowania

Krajobraz z olbrzymimi kośćmi, 1976

akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
22,5 x 34,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. u dołu.: 16 FStarowieyski 76 /
Krajobraz z olbrzymimi kośćmi

liczba obiektów: 829