1 zł
2 600 000 zł

PRZEBINDOWSKI Zdzisław (1902 - 1986)

Pejzaż zimowy, koniec lat 40. XX w.

olej, tektura; 46 x 34 cm;
sygn. l. d.: Z Przebindowski

cena wywoławcza: Wykup abonament

Sianokosy

akwarela, karton; 48 x 61 cm;
sygnowana po lewej stronie u dołu: Z. Przebindowski

Na kanapie

Olej, płótno; 65,5 x 89 cm;
Sygn. l.d.: Z.Przebindowski

Uliczka

Olej, płótno; 73,5 x 87 cm;
Sygn. l.d.: Z.Przebindowski

Sosny

olej, płótno, 98,5 × 73 cm
sygn. l. d.: Z. Przebindowski
na odwrocie nalepki Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie

Estymacja:8 000 - 9 500 zł

Martwa natura na tle okna

Olej, płótno; 93 x 68 cm
Sygn. l.d. Z.Przebindowski

Estymacja: 17 000 - 20 000 zł

W pracowni

olej/płótno, 63 x 82 cm
sygnowany l.d.: `Z. Przebindowski`

Estymacja: 7 000 - 10 000

Pejzaż z Capri

olej/płótno, 38 x 48 cm

Estymacja: 3 000 - 4 000

PORTRET CHŁOPCA, 1929

Olej, płótno; 42 x 32 cm
Sygnowany l.d.: Przebindowski 929

Fauny i nimfy, 1969

Technika mieszana, płótno;
wym.: 65 x 92 cm; nie sygn.; na odwrocie naklejka wystawowa z opisem pracy. Lit.: "Zdzisław Przebindowski. Wystawa malarstwa w pięćdziesięciolecie twórczości", Kraków 1971, poz. 70.

Bez, 1967

olej, płótno, 78 x 58,5 cm;
sygn. p. d: Z. Przebindowski
Na odwrocie na krośnie nalepka autorska z opisem obrazu, na płótnie nr 14 . 67

Dalie w zielonym wazonie

olej, tektura,
65 x 50 cm
sygn. l.d.: Z. Przebindowski
Na odwrocie napis ołówkiem: "Zak / 2 x grubo 50 x 65 cm / "Dalie" / 58 . 57", czerwoną kredką "25".

Martwa natura z owocami

olej, płótno, 52 x 70 cm;
sygn. l. d.: Z. Przebindowski

Martwa natura z owocami

Olej, płótno;
wym.: 52 x 70 cm;
sygn. l.d.: Z. Przebindowski; na odwrocie naklejka aukcyjna.

Wenecja bydgoska, lata 60. XX wieku

Olej, tektura;
wym.: 50 x 35 cm;
sygn. l.d.: ZPrzebindowski.

Martwa natura, 1962?

olej, płótno,
54 x 82,5 cm;
Na odwrocie napis autorski? 40/ 62

olej, płótno naklejone na tekturę,
52,5 x 57,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Z. Przebindowski

Kwiaty w wazonie

akwarela, papier,
62 x 45,5 cm,
sygn. p.d.: Zdzisław Przebindowski

KWIATY

olej na tekturze,
49,5 x 37,5 cm,
sygnowany p.d. "Z. Przebindowski", na odwrocie ręką autora sygnatura i tytuł obrazu.

liczba obiektów: 178