1 zł
2 600 000 zł

HRYNKOWSKI Jan Piotr (Hryńkowski) (1891 - 1971)

Przy stole

gwasz, tektura; 22 x 17 cm; (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: j.hrynkowski

cena wywoławcza: Wykup abonament

Droga przez las

kredka na podrysowaniu ołówkiem, papier;
19 x 16 cm (w świetle oprawy);
sygn. ołówkiem l. d.: J.Hrynkowski
Szkic do drzeworytu Cyganka z teki "Czartak. Zbiór poetów w Beskidzie", 1928

Krajobraz, 1937

olej, sklejka; 41,5 x 53 cm; p. d.: j.hrynkowski /1937
Na odwrocie nalepka z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z datą wystawy zbiorowej 1938
oraz informacjami o pracy.

Martwa natura z tulipanami, 1964

olej, płótno; 46 x 55 cm
sygn. l.g. j.hrynkowski/ 964

Estymacja: 10.000 - 12.000 zł

Nature morte aux roses

Olej na płótnie
sygn. p.d.
30,5 x 27,5 cm

Krajobraz, 1937

olej, sklejka; 41,5 x 53 cm;
p. d.: j.hrynkowski /1937
Na odwrocie nalepka z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z datą wystawy zbiorowej 1938 oraz informacjami
o pracy.
Praca publikowana: Katalog Wystawy Pierwsza wystawa dzieł sztuki ze zbiorów prywatnych, Bydgoszcz, BWA 1974, poz.73

Pejzaż z domami, 1931

olej, płotno, 50 x 64,5 cm;
sygn. p. d.: j. hrynkowski / 931

Pejzaż z domami, 1931

olej, płotno, 50 x 64,5 cm;

Pejzaż z górskiego miasteczka, 1938

olej, płótno, 58 x 71 cm;
sygn. p. d.: j. Hrynkowski. 1938
Na odwrocie stempel z numerem 168

Panorama z widokiem Wawelu, 1926

Litografia barwna
wym. planszy: 345 x 420 mm
nie sygn. Grafika z teki "Kraków. 6 autolitografii", Kraków 1926. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 28.

Pejzaż z domami, 1951

Olej, płótno;
wym.: 50 x 65 cm;
sygn. p.d.: J. Hrynkowski 51.

Olej, płótno;
wym.: 58 x 71 cm;
sygn. p.d.: J. Hrynkowski 1938.

Wędrowny skrzypek, 1968

Drzeworyt; wym. komp.: 182 x 140 mm;
sygn. oł. p.d.: J. Hrynkowski 968, l.d. technika.

Przy stole, 1967

Drzeworyt;
wym.: 165 x 138 mm;
sygn. oł. p.d.: J. Hrynkowski, l.d.: 967 drzeworyt. Grafika ze zbioru rodziny artysty.

Piesek, 1921

Sucha igła; wym. odbitki: 103 x 120 mm; planszy 345 x 285 mm;
sygn. oł. p.d.: J. Hrynkowski.

Miasto

olej, tektura,
54 x 68,5 cm;
sygn. l. d.: JHrynkowski

KWIATY W WAZONACH

olej/płótno,
68 x 66 cm
sygnowany d. śr.: `J Hrynkowski`

MAKI I POLNE KWIATY W WAZONIE, 1953

olej na płótnie naklejonym na sklejkę,
65 x 43,5 cm,
sygnowany l.d. "HRYNKOWSKI /53" i na odwrocie (na sklejce)
"Jan Hrynkowski".

Martwa natura, lata 60. XX w.

Olej, tektura;
wym.: 31,5 x 42 cm;
sygn. p.d.: j. hrynkowski.

Martwa natura, lata 60. XX w.

Olej, tektura;
wym.: 42 x 31,5 cm;
sygn. l.g.: j. hrynkowski.

liczba obiektów: 196