1 zł
2 600 000 zł

MACIEJEWSKI Zbysław Marek (1946 Pohulanka -1999 Kraków)

Akty we wnętrzu, 1968

Litografia barwna; wym. komp.: 300 x 415 mm, sygn. pł. p.d.: Zbysław Maciejewski, dat l.d.: 1968, 6/11.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Ogród

gwasz, papier
49 x 69,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Zb Maciejewski 28.IX 1984

Kwiaty na łące, 1996

Akryl, płótno
wym.: 100 x 120 cm
sygn. l.d.: Zb. Maciejewski 1996.

Ferdynand H. na plaży II, 1977

olej, płótno
91 x 120 cm;
na odwrocie napis autorski: Zbysław Marek Maciejewski / " Ferdynand H. na plaży II"
oraz nalepka: MASTERS OF CONTEMPORARY POLISCH ART z H.F. Johnson Museum of Art, Ithaca NY z nr 28. z tytułem: Ferdinand H. on the Beach II, 1977

Kwiaty, 1981

akryl, płótno
35 x 35 cm
sygn. p. d.: Zb. Maciejewski / 30 X 1981
na odwrocie napisy autorskie: Zbysław Maciejewski / "Kwiaty" / 1981

Kwiaty, 1988

pastel, papier zielony,
70 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: Zb Maciejewski 5 VI 88

Kwitnąca jabłoń, 1985

tempera, akryl, płótno,
100 x 75 cm;
sygn. p.d.: Zb Maciejewski 6 VI 1985;
na odwrocie napis autorski

GANEK W TARNOWIE, ok. 1970

olej na płótnie, 34 x 44 cm,
na krośnie tuszem "Maciejewski"; na odwrocie pieczątka "Studio. Artystyczna Oprawa Obrazów" Andrzeja Gruszewskiego w Krakowie oraz kartka aukcyjna z 38 aukcji DESY Sp. z o. o. , z 14 grudnia 2002 (w katalogu poz. 84 i barwna reprodukcja).
Dołączony szkic do tego obrazu:DONICZKI Z KWIATAMI kredka na papierze 14, 8 x 19, 5 cm, sygnowany p. d. (ołówkiem) "30 IX 69"

RODZINA KRÓLEWSKA, 1974

gwasz na kartonie, 20, 5 x 29 cm,
sygnowany p. d. (ołówkiem) "Zb 10/1974"

Ganek w Tarnowie, ok. 1970

olej/płótno,
34 x 44 (w świetle ramy), niesygn.
na odwrocie, na blejtramie napis: `MACIEJEWSKI`
w załączeniu szkic: kredka/papier, 14,5 x 19,5 cm, dat. p.d.: `30 IX 69`

Scena rodzajowa

piórko, tusz, papier,
18 x 24,5 cm (w świetle oprawy),
sygn. p. g.: 9 V 1977 Zb

Tańcząca dziewczynka i sfinks

piórko, flamaster, papier, 19,5 x 21,8 cm (w świetle oprawy),
sygn. p. d.: Zb

Rodzina królewska, 1974 r.

gwasz/papier,
20 x 27 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: `Zb 1974`

pastel, papier, 65,5 x 46,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: Z. MACIEJEWSKI

Wiejskie podwórko

olej, płótno, wym.: 54 x 71 cm
nie sygn.

Projekt dekoracji sklepienia w zabytkowy

ołówek, gwasz, akwarela, karton, 100,5 x 71 cm
sygn. p.d.: ZBYSŁAW MACIEJEWSKI
na kartonie widoczne rozdarcia, zabezpieczone podklejeniem od spodu

Jesień w ogrodzie, 1989

tempera, akryl, płótno, 50 x 60 cm
sygn. i dat. p.g.: Zb. Maciejewski / 14 1 1989
na odwrocie napis autorski: Zbysław Marek / Maciejewski / "Jesień w ogrodzie" / temp., akryl / 50x60 / 1989

Ogród, 1982

tempera, akryl, papier akwarelowy, 75 x 56 cm;
sygn. i dat. p.d.: Zb. Maciejewski 8.X.1982

OLA, 1991

olej, płótno,
99 x 120 cm
sygn. p.d.: Zbysław Maciejewski 1991
na odwr., na płótnie: Zbysław Marek | Maciejewski | "OLA" | 100 x 120 | olej | 1991

Dzieci i fotel, 1984 r.

akryl/płótno, 64,5 x 79,5 cm
sygn. i dat. p. d.: `Zb. Maciejewski IV 84`

liczba obiektów: 121