1 zł
2 600 000 zł

KULISIEWICZ Tadeusz (1899-1988)

CHORA KROWA, 1929

drzeworyt na papierze, 28 x 26 cm,
sygnowany i datowany pod klockiem ołówkiem "Kulisiewicz 29 r.".
Rycina po muzealnej konserwacji. Minimalne ubytki (rozdarcia) w obrębie odbitki i na marginesach.
Drzeworyt włączony następnie do teki Szlembark wydanej w 1931 roku w Warszawie.

Wystawiany: Wystawa polskiej grafiki międzywojennej, w Muzeum Okręgowym w Toruniu, w 1985 r.
Literatura: Maria Grońska,
Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 348.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Łodzie rybackie, 1982

piórko, tusz, papier; 21,5 x 36 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: Kulisiewicz 82

CHORA KROWA, 1929

drzeworyt na papierze, 28 x 26 cm, sygnowany i datowany pod klockiem ołówkiem "Kulisiewicz 29 r.".
Drzeworyt włączony następnie do teki SZLEMBARK wydanej w 1932 roku w Warszawie.
Literatura: Maria Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 348.

MATKA, 1936

drzeworyt na papierze,
11,5 x 12,5 cm w świetle
passe-partout, sygnowany ołówkiem pod klockiem l.d. "Matka",
p.d. "Kulisiewicz"
Wystawiany: Wystawa polskiej grafiki międzywojennej, Muzeum Okręgowe w Toruniu, w 1985 r.

Wieś w górach - z teki: Szlembark, 1931

drzeworyt, papier; 21 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: TKulisiewicz (ołówkiem)

Oracz, 1929 r.

drzeworyt, papier, 35 x 26 cm w świetle passe-partout;
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: Kulisiewicz 29.; Pochodzenie:
Kolekcja Pakoska

Zadumany góral

drzeworyt/papier, 31 x 22,5 cm (wymiar odbitki)
sygnowany ołówkiem p.d.: `TKulisiewicz`

PORTRET MŁODEJ DZIEWCZYNY, 1923

sucha igła, 11,5 x 9 cm na arkuszu 25,5 x 15 cm,
sygnowany pod płytą ołówkiem "Kulisiewicz 23".

MADONNA Z DZIECIĄTKIEM I ANIOŁAMI, 1924

litografia, 24 x 32 cm na arkuszu 35.5 x 45,5 cm,
sygnowana ołówkiem pod kamieniem "Kulisiewicz 24".
Grafika częściowo podklejona.

GÓRALKA Z DZIECKIEM NA TLE GÓR

litografia, 33 x 23 cm na arkuszu 45 x 39 cm,
sygnowana u dołu arkusza "Kulisiewicz".

Rysunki

zestaw 11 prac o różnorodnej tematyce;
składa się w znacznej części z portretów m.in.: Mao Zedong, Portretu listonosza Józefa Roulina wg. Vincenta van Gogh`a, scen rodzajowych, panoram miejskich;
tusz czarny, piórko, tusz lawowany, papier; format zróżnicowany (2 portrety w formacie ok: 26 x 19 cm, 3 portrety, ok. 22 x 15 cm oraz 2 portrety,
ok. 10 x 10 cm, łodzie ok. 25 x 10 cm, panorama miejska ok. 15 x 11 cm, 2 sceny rodzajowe: 22 x 29 cm oraz 8 x 13 cm);
sygn. p. d.: TK oraz numerami (praca z chorągwiami) na odwrocie część prac z odręcznie pisaną numeracją w kółku oraz pieczątką: FUNDACJA/ im. Tadeusza Kulesiewicza/ Warszawa

ZWIASTOWANIE, 1924

sucha igła,
10 x 14,5 cm na arkuszu 25 x 24 cm,
sygnowana i datowana ołówkiem pod płytą p.d. "Kulisiewicz 24".

Chata w Szlembarku, 1953 r.

tusz/papier, 21 x 28 cm (w świetle passe - partout)
dedykacja p.g.: `Kochanej Danusi - | Ścianę z wody do picia | Tadeusz. | Szlembark | Warszawa 2.II.53.`

Stary góral

drzeworyt/papier, 31 x 22.3 cm (odbitka) 33 x 23 cm (arkusz w świetle passe - partout)

Głowa, 1982 r.

tusz/papier, 41,5 x 35 cm
sygnowany p.d.: `Kulisiewicz 82 r.`

Estymacja: 1 500 - 2 500 zł

Martwa natura z dzbankiem

akwarela/papier, 31,5 x 41 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `Kulisiewicz`

Estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Martwa natura z owocami i dzbankiem do kawy, 1931 r.

akwarela/papier, 31,5 x 41,4 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `Kulisiewicz | 2/31`

Estymacja: 4 000 - 6 000 zł

Chinka

tusz, bibułka; 40,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: kuls

Plac Zamkowy, 1945

ołówek, papier;
26,5 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Tadeusz Kulisiewicz 1945;
napis autorski p. d.: pl. Zamkowy

Chinka, ok. 1965

tusz lawowany, bibuła; 43,2 x 34 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. d.: Kulis

liczba obiektów: 187