1 zł
2 600 000 zł

KRASNODĘBSKA-GARDOWSKA Bogna (1900 Sosnowiec - 1986 Kraków)

Opowiadania włoskie II [Asyż], 1969

Linoryt barwny;
wym.: 332 x 335 mm;
sygn. oł. p.d.: B. Krasnodębska-Gardowska, po lewej tyt. Lit.: A. Pietrzak, "Mistrzowie współczesnego drzeworytu. Bogna Krasnodębska-Gardowska", Warszawa 1990, poz. 177.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Opowiadania włoskie I [Capri], 1969

Linoryt barwny;
wym.: 335 x 385 mm;
sygn. oł. p.d.: B. Krasnodębska-Gardowska, po lewej tytuł; odb. nr 5/20. Lit.: A. Pietrzak, "Mistrzowie współczesnego drzeworytu. Bogna Krasnodębska-Gardowska", Warszawa 1990, poz. 176.

ZWIASTOWANIE, 1924.

miedzioryt, 19,7 x 14,7 cm
na arkuszu 28,5 x 21,5 cm,
sygnowany ołówkiem pod ryciną "1924 BG Krasnodębska".

Stacja XI - Jezus do krzyża przybity, 1926-28

Drzeworyt barwny;
360 x 280 mm;
sygn. oł. p.d.: BogKrasnodębskaGard, dat. l.d. Lit.: j.w.

Stacja X - Jezus z szat obnażony, 1926-28

Drzeworyt barwny;
wym.: 360 x 280 mm;
sygn. oł. p.d.: BogKrasnodębskaGard, dat. l.d. Lit.: j.w. (il. s. 36)

Stacja VI - Jezus twarz ociera Św. Weronika, 1926-28

Drzeworyt barwny;
wym: 360 x 280 mm;

Stacja IV - Jezus spotyka matkę swoją, 1926-28

Drzeworyt barwny;
wym.: 360 x 280 mm;

Stacja III - Jezus raz pierwszy pada, 1926-28

Drzeworyt barwny;
wym.: 360 x 280 mm;

Stacja II - Jezus krzyż bierze, 1926-28

Drzeworyt barwny;
wym.: 360 x 280 mm;
sygn. oł. p.d.: BogKrasnodębskaGard, dat. l.d. Cykl wszystkich 14 plansz wystawiany był w roku 1929, na Powszechnej Wystawie Krajowej w Poznaniu. Prace wielokrotnie nagradzane w kraju i za granicą. Lit.: "Katalog Działu Sztuki Powszechnej Wystawy Krajowej", Poznań 1929, s. 186, poz. 2236; Grońska M., "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 337. (il. s. 36)

Ślepe ptaki, 1961

Drzeworyt na bibule; wym. komp.: 374 x 274 mm; sygn. oł. p.d.: Krasnodębska-Gardowska; l.d. tytuł, egz. 7/20.

Demonstracja w Zagłębiu Dąbrowskim 1905, lata 50.

Linoryt na bibule; wym.: 151 x 195 mm; sygn. p.d.: B. Krasnodębska-?Gardowska, tyt. l.d.: Demonstracja w Zagł. Dąbr. 1905 r.

Wylęgarnia kur, lata 50.

Drzeworyt na bibule; wym.: 202 x 150 mm; sygn. oł. na pp. l.d.: Bogna Krasnodębska-Gardowska, tyt. p.d.: "Wylęgarnia Kur".

Święty Sebastian, przed 1939

Drzeworyt na bibule; wym.: 202 x 115 mm; sygn. oł. p.d.: Krasnodębska-Gardowska.

Pejzaż morski [Port we Francji], 1930

Drzeworyt barwny na bibule; wym. komp.: 297 x 359 mm, pl.: 336 x 430 mm; sygn. oł. p.d.: BGKrasnGardowska, l.d. dat.; praca wystawiana: IPS, Salon Listopadowy 1930; na odwrocie autorski opis tuszem; praca oryg. oprawiona w epoce; wyjątkowa i rzadka praca artystki.

Jesień, 1935.

Drzeworyt barwny, 17,9 x 13,5, cm. Sygnowany pod klockiem l.d. "B. Krasnodębska-Gardowska", p.d. "Jesień. 1935".Na odwrocie nadruk: "B. Krasnodębska-Gardowska. "Jesień" z cyklu "Cztery pory roku". Drzeworyt barwny. Rok 1935". Fot. [99].
Grońska Maria - Nowoczesny?, s. 420, il.275; Pietrzyk Agata - Mistrzyni współczesnego drzeworytu Bogna Krasnodębska-Gardowska. Katalog?, poz. 46.

Ogród, 1962

Drzeworyt;
wym.: 215 x 250 mm;
sygn. oł. p.d.: B. Krasnodębska-Gardowska;
l.d.: Ogród 1962. Lit.: A. Pietrzak, A. Pietrzak, "Mistrzowie współczesnego drzeworytu. Bogna Krasnodębska-Gardowska", Warszawa 1999, poz. 147.

Opowiadania włoskie II (Asyż), 1969

Linoryt barwny;
wym.: 332 x 335 mm;
sygn. oł. p.d.: B. Krasnodębska-Gardowska, po lewej tytuł. Lit.: A. Pietrzak, A. Pietrzak, "Mistrzyni współczesnego drzeworytu. Bogna Krasnodęb-
ska-Gardowska", Warszawa 1999, poz. 177.

Opowiadania włoskie I (Capri), 1969

Linoryt barwny;
wym.: 335 x 385 mm;
sygn. oł. p.d.: B. Krasnodębska-Gardowska, po lewej tytuł; odb. nr 5/20. Lit.: A. Pietrzak, "Mistrzyni współczesnego drzeworytu. Bogna Krasnodębska-Gardowska", Warszawa 1999, poz. 176.

Schron I, 1969

Linoryt barwny;
wym.: 300 x 342 mm;
sygn. oł. p.d.: B. Krasnodębska-Gardowska; l.d. tytuł; odb. nr 7/20; dedykacja autorska. Lit.: A. Pietrzak, "Mistrzyni współczesnego drzeworytu. Bogna Krasnodębska-Gardowska", Warszawa 1999, poz. 173.

Comedja I, 1966

Lino-drzeworyt dwubarwny;
wym.: 370 x 275 mm;
sygn. oł. p.d.: B. Krasnodębska-Gardowska, l.d.: Comedja I; odb. nr 1/20. Lit.: A. Pietrzak, "Mistrzyni współczesnego drzeworytu Bogna Krasnodębska-Gardowska", Warszawa 1995, poz. 163.

liczba obiektów: 121