1 zł
2 600 000 zł

WEJMAN Mieczysław (1912 - 1997)

Rowerzysta VI, 1964 r.

akwaforta/papier, 32 x 28,5 cm (odbitka), 49 x 39,5 cm (arkusz)
sygnowana, datowana i opisana u dołu ołówkiem: `"Rowerzysta" VI Mieczysław Wejman - 1964`

Estymacja: 1 100 - 1 600 zł

cena wywoławcza: Wykup abonament

Rozmowa, 1961

Linoryt barwny na bibule; wym.: 490 x 620 mm (w.: planszy: 545 x 700 mm); sygn. oł. p.d.: Mieczysław Wejman 1961, l.d. tytuł, śr.d. numer: 10/20. Na odwrocie opis autorski (egz. wystawowy).

Sędziowie, 1958

Akwaforta, akwatinta; wym. komp.: 500 x 350 mm, pl.: 540 x 415 mm;
sygn. oł. p.d.: Mieczysław Wejman - 1958, tyt. l.d. Lit.: J. Madeyski, "Mieczysław Wejman", Kraków 1969, il. s. 34.

Smuga cienia, 1948

Drzeworyt; wym. komp.: 160 x 260 mm, planszy: 240 x 315 mm,
sygn. i dat. p.d.: M. Wejman - 48 i tyt. na odwrocie.

Granice

akwaforta / papier, 33,5 x 52,5 cm,
sygn.

Rozmowa, 1961

Litografia barwna;
wym.: 479 x 620 mm,
sygn. i dat. p.d.: Mieczysław Wejman 1961.

Księżyc, 1944-1948

Cykl 10 drzeworytów na bibule, prace sygn. oł. p.d.: Mieczysław Wejman i data, l.d. tytuł;
grafiki numerowane śr.d.: 33/50.
Obejmuje prace:
1. Księżyc I, 1948; wym.: 140 x 180 mm.
2. Księżyc Ia, 1944; wym.: 170 x 130 mm.
3. Księżyc II, 1948; wym.: 135 x 180 mm.
4. Księżyc IIa, 1944; wym.: 180 x 140 mm.
5. Księżyc III, 1948; wym.: 175 x 140 mm.
6. Księżyc IIIa, 1944; wym.: 150 x 97 mm.
7. Księżyc IV, 1948; wym.: 160 x 260 mm.
8. Księżyc IVa, 1944; wym.: 100 x 150 mm.
9. Księżyc V, 1948; wym.: 160 x 260 mm.
10. Księżyc VI, 1948; wym.: 165 x 260 mm.

Rowerzysta IV, 1954 r.

akwaforta/papier, 49 x 22 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Mieczysław Wejman 1954`

Estymacja: 2 000 - 2 500 zł

ROWERZYSTA I, 1964

akwaforta, 49 x 35,5 cm na arkuszu
69 x 47 cm,
sygnowana ołówkiem l.d. "Rowerzysta I", p.d.
"Mieczysław Wejman 1964"

ROWERZYSTA X, 1965

akwaforta, 29 x 49 cm, wymiar arkusza 48,5 x 63 cm,
sygnowana ołówkiem l.d. "Rowerzysta X", pośrodku "epr. d`art" i p.d. "Mieczysław Wejman 1965"

Skrzydlaci II, 1958

Akwaforta, akwatinta;
wym.: 300 x 360 mm;
sygn. p.d.: Mieczysław Wejman 1958, tyt. l.d. Lit.: J. Madejski, "Mieczysław Wejman", Kraków 1969, il. s. 31.

Sędziowie, 1958

Akwaforta, akwatinta;
wym. komp.: 500 x 350 mm, pl.: 540
x 415 mm;
sygn. oł. p.d.: Mieczysław Wejman - 1958, tyt. l.d. śr.d. numer: V e/a. Lit.: J. Madeyski, "Mieczysław Wejman", Kraków 1969, il. s. 34.

Rowerzysta VIII, 1965 r.

akwaforta/papier, 30 x 49 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Mieczysław Wejman 1965, l. d.: `II "Rowerzysta" VIII`

Estymacja: 2 800 - 3 200

Rowerzysta V, 1968 r.

akwaforta / papier,
40 x 49,5 cm,
sygn.

Pod figurą, 1973

Akwaforta;
wym. komp.: 132 x 132 mm (plansza 253 x 240 mm);
sygn. oł. p.d.: Mieczysław Wejman / 1973, l.d. tytuł; pod kompozycją dedykacja autorska oł. z 1976.

Rowerzysta XIV a, 1970

akwaforta/papier,
70 x 49 cm (w świetle ramy),
sygnowana, datowana i opisana u dołu: "Rowerzysta" XIVa Mieczysław Wejman - 1970,
z kolekcji Galerii Andzelm, Lublin

Zestaw trzech podwójnych grafik

Na Capri, 1960 r. - 27,5 x 38,5 cm,
Neapol, 1960 r. - 28 x 39 cm,
Piza - 27,5 x 38 cm
wszystkie prace sygnowane i datowane ołówkiem p. d.: `Mieczysław Wejman 13 III 1989`

Estymacja: 4 000 - 6 000 zł

Pingpongista (odbitka próbna), 1983

Akwaforta;
wym. komp.: 225 x 285 mm,
sygn. i dat. oł. p.d.: Mieczysław Wejman 1983., l.d. tytuł, śr.d. odbitka próbna.

Rowerzysta X, 1965

Akwaforta;
wym.: 287 x 500 mm,
sygn. i dat. p.d.: Mieczysław Wejman 1965, l.d. tytuł. Lit.: J. Madejski, "Mieczysław Wejman", Kraków 1969, s. 78-79.

Dyskusja, 1961

Linoryt barwny na bibule;
wym.: 475 x 625 mm (plansza: 650 x 970 mm);
sygn. oł. p.d.: Mieczysław Wejman - 1961, l.d. tytuł, śr.d. numer: 9/30.

liczba obiektów: 205