1 zł
2 600 000 zł

KATZ Emmanuel (zw. Mané-Katz) (1894 - 1962)

VOEUX, 1957

tusz, akwarela, papier
sygn. l.d.: Mané Katz; na odwrocie: meilleurs voeux pour 1957 Mane-Katz
17,20 x 13,50 cm
pochodzenie:
Kolekcja J. Feingolda

cena wywoławcza: Wykup abonament

European Landscape, 1941

gwasz, papier
76 x 61 cm.
sygn. p.d.: Mane-Katz

Head of Hassid

olej, płótno
55 x 46 cm
sygn. p.d.: Mane-Katz

Musicians, 1942

olej, płótno
55 x 46 cm
sygn. p.d.: Mane-Katz

Father and Son

olej, płótno
27 x 22 cm
sygn. l.g.: Mane-Katz

Bouquet de fleurs

olej, karton
24 x 18,5 cm
sygn. p.d.

NOTRE-DAME DE PARIS, 1954

olej, płótno
sygn. p.d.: "Mané-Katz"
130 x 89,50 cm
proweniencja: M. Lavigne (acquis aupres de celui-ci le 8 mars 1970 par l`actuel propriétaire)
Collection européenne

LE MARIAGE

olej, płótno
sygn. śr.d.: "Mane-Katz"
88 x 116 cm

HOMMES EN PRIERE

olej, deska
sygn. l.g.: "M.K."
19,20 x 15,10 cm

VILLAGE SUR LA COLLINE, 1935

olej, karton
sygn. i dat. p.d.: "Mane-katz 35"
49,70 x 64,70 cm

MUSICIENS

olej, płótno
sygn. l.g.: "Mane-Katz"
22,50 x 16,50 cm

COUPLE

gwasz, papier
sygn. p.g.: "mané-katz"
64 x 49 cm

VUE DE YAFFO TEL-AVIV

olej, papier naklejony na płótno
46 x 55 cm
proweniencja: Collection Jack Schwartz
Chabad Lubavitch Community Center

NU DEBOUT, 1921

pastel, papier
sygn. i dat. p.d.: "Mane Katz 21"
60,80 x 46 cm

Trois personnages

akwarela, papier
sygn. l.d.
25,5 x 18,5 cm (a vue)

TACIERZYŃSTWO

brąz, podstawa - drewno,
wys.: 15,5 cm
sygnatura ryta: `M. Katz`

Sabbath

64x49.5 cm
sygn.

The Jar Bearer

gwasz
63x49 cm
sygn. p.g.

Riders

akwarela, papier
28x35 cm
sygn. p.d.

liczba obiektów: 140