1 zł
2 600 000 zł

NOWOSIELSKI Jerzy (1923 Kraków - 2011 Kraków)

Postać, 1945 r.

akwarela, papier, 20,6 x 14,6 cm; sygn. p. g.: J.N. (ołówkiem)
Reprodukowany w: Jerzy Nowosielski, Galeria Starmach, Fundacja Nowosielskich, katalog wystawy, Zachęta Państwowa Galeria Sztuki, 2003, nr kat. 45, s. 28

cena wywoławcza: Wykup abonament

ŚWIĘTY TEODOR. IKONA, 1961

tempera, deska,
34.8 x 25 cm
sygn. na odwrocie u dołu.: J. NOWOSIELSKI 1961
powyżej nalepka: II WYSTAWA | WSPÓŁCZESNEJ SZTUKI RELIGIJNEJ | Kraków czerwiec-wrzesień 1961 | [odręczny podpis artysty]

ARCHANIOŁ MICHAŁ. IKONA, ok. 1960

tempera, deska,
26.1 x 17.2 cm
sygnowana na odwrocie l.d.: J. NOWOSIELSKI

KOBIETA NA PLAŻY, 1959

olej, płótno
60 x 50 cm
Na odwrocie na płótnie dwie uszkodzone nalepki - 1. z odręcznie pisanymi danymi obrazu;
2. DESA works...|Foreign Trade enter....| Warsaw - Marszałkowska 34/50.
Na uszkodzonym papierze oklejającym górne krosno napis : WOMAN ON BE...NOWOSIELSKI

KRAJOBRAZ Z CERKWIĄ, 1989

olej, płótno, 50 x 70 cm
sygn. na odwrocie l.g.: Jerzy Nowosielski, p.g.: 1989
l.d. dedykacja od Lecha Siudy

KONCERT, 1954

ołówek, papier kremowy
14.4 x 20.5 cm
sygnowany l.d.: J.N.

POSTAĆ KOBIETY, 1955

atrament pióro, papier kremowy,
34.5 x 23.8 cm
sygn. i dat. na odwrocie: J.Nowosielski

ŚWIĘTY FILIP APOSTOŁ, LATA 50 XX W.

akwarela, gwasz/papier,
21,5 x 17,5 cm (w świetle passe-partout), 53 x 43 cm (z ramą)
sygn. na odwrocie: `J. NOWOSIELSKI`

Akt (1991)

sygn. dat. l g
druk wypukły
13.8x10.2

Akt, 1979

olej, płótno, 89 x 68 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Jerzy Nowosielski 1979

Łód¼ Fabryczna

olej, płótno, 30 x 47 cm;
sygn. p. d.: J. NOWOSIELSKI

Związana

piórko, tusz, papier, 26 x 18 cm ( w świetle oprawy)
sygn. p. d.: J. N.

Akt tyłem, 1993

piórko, tusz, papier, 56 x 38 cm;
sygn. l. g.: JERZY NOWOSIELSKI 93. (wzdłuż krawędzi)

Akt czerwony, 1997

serigrafia, papier, 69 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jerzy Nowosielski 97; l. d.: 12/15 (ołówkiem)

Martwa natura, 1962

serigrafia, papier, 32,5 x 69,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. d.: Jerzy Nowosielski 62; l. d.: EA (ołówkiem)

Akt, 1959 r.

olej/płótno, 82 x 50 cm
sygnowany i datowany na odwrocie: `JERZY NOWOSIELSKI 1959`

Porwanie Europy

olej/płótno, 50 x 70 cm
sygnowany na odwrocie: `JERZY NOWOSIELSKI | POZNAŃ`

Kobiety nad morzem, 1981 r.

olej/płótno, 80 x 100 cm
sygnowany i datowany na odwrocie: `Jerzy Nowosielski | 1981`
na odwrocie pieczęć: `Przedmiot nie podlega zakazowi wywozu za granicę`
obraz posiada certyfikat autentyczności Fundacji Nowosielskich

Akt Hydra, 1973 r.

olej/płótno, 120 x 100 cm
sygnowany i datowany na odwrocie: `JERZY NOWOSIELSKI | 1973`

Akt z czerwoną umywalką [1975 r.]

olej/płótno, 120 x 80 cm
sygnowany na odwrocie: `JERZY NOWOSIELSKI | P.76`
na odwrocie, na krośnie, nalepka: `MUZEUM NARODOWE W POZNANIU | Pracownia konserwacji Malarstwa | i Rze¼by` oraz pieczęć: `Przedmiot nie podlega zakazowi wywozu za granicę`

liczba obiektów: 1183