1 zł
2 600 000 zł

HOFMAN Wlastimil (1881 - 1970)

Portret pana Potockiego z rodziną, 1934

olej, płótno,
141 x 154,5 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil / Hofman / 1934
1.) Wlastimil Hofman z cyklu "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2010, nr kat. 50;
2.) Wlastimil Hofman [Katalog wystawy w Regionalnym Centrum Kultury
Dział Wystawienniczy - Galeria Sztuki Współczesnej], Kołobrzeg 2010, nr kat. 44

cena wywoławcza: Wykup abonament

Głowa starca, ok. 1920

olej, tektura,
13 x 13 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman
na odwrocie napis: Wlastimil Hoffman / "Głowa" / własn. Elżbiety Krcha

Gospodarz z Bronowic, ok. 1925

olej, sklejka,
45,5 x 59,5 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil/ Hofman
Praca ujęta w katalogach:
1.) Wlastimil Hofman z cyklu "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2010, nr kat. 47;
2.) Wlastimil Hofman [Katalog wystawy w Regionalnym Centrum Kultury Dział Wystawienniczy - Galeria Sztuki Współczesnej], Kołobrzeg 2010, nr kat. 41

Odpoczynek starca, 1934

olej, tektura,
67 x 49,5 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman 1934
Praca ujęta w katalogach:
1.) Wlastimil Hofman, z cyklu "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2010, nr kat. 62;
2.) Wlastimil Hofman [Katalog wystawy w Regionalnym Centrum Kultury Dział Wystawienniczy - Galeria Sztuki Współczesnej], Kołobrzeg 2010, nr kat. 54

Zamyślona, 1926

olej, tektura,
23,5 x 33,5 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman 1926;
na odwrocie numer niebieską kredką 5202

Główka dziewczynki na tle pejzażu, 1926

olej, tektura,
16 x 28 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman/ 1926

Dzieci z martwym ptaszkiem

olej, sklejka,
49,5 x 70 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman
Bibliografia: Wlastimil Hofman, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2010, nr kat. 67 - il.

Chrystus u słupa, 1928

litografia, papier,
18,7 x 15,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WH (monogram wiązany)
Autolitografia Wlastimila Hofmana odbita w firmie A. Pruszyńskiego, Kraków, ul. Pijacka 17 w 1928 r. z okazji 25. lecia pracy twórczej artysty.

Główka chłopczyka, 1928

litografia, papier,
15 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WH (monogram wiązany)

Macierzyństwo, 1928

litografia, papier,
20,2 x 15 cm (w świetle oprawy);
Autolitografia Wlastimila Hofmana - powstała wg kompozycji artysty z początku XX w. - odbita w firmie A. Pruszyńskiego, Kraków, ul. Pijacka 17 w 1928 r. z okazji 25. lecia pracy twórczej artysty.

Dwaj chłopcy z glinianym ptaszkiem

olej, płótno,
33 x 49 cm,
sygn. l.g.: Wlastimil Hofman 1927

PORTRET KAROLA HUBERTA ROZTWOROWSKIEGO, 1919 R.

olej/tektura,
25 x 26 cm
sygnowany i datowany l. g.: `Wlastimil Hofman | 1919`

SYN CIEŚLI, LATA 20 - 30 - TE XX W.

olej/tektura,
62,8 x 67,8 cm
sygnowany l. d.: `Wlastimil | Hofman`
ODWROCIE: odręczne napisy: `Syn cieśli` oraz numer: `4731`

ZWIASTOWANIE, 1947

Olej, płótno;
40 x 60 cm
Sygnowany l.d.: Wlastimil | Hofman | 1947
Za opinią Wisławy Jordan

Kobieta i Amor, 1958

olej, płótno,
54,5 x 61 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil/ Hofmann/ 1958

Wiosna, ok. 1920

olej, tektura,
49 x 68 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman

Autoportret ze sceną alegoryczną w tle

olej, tektura,
41,5 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wlastimil Hofmann / 1921

Jaskółki, 1918

olej, płótno, 167 x 130 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofmann/ 1918
Praca Wlastimila Hofmana utrzymana jest w pogodnym, sielskim nastroju.
Młoda kobieta - alegoria wiosny o blond włosach związanych w luźny kok, w który wplecione są czerwone kwiaty. Ma na sobie białą, luźną sukienkę odkrywającą kark i ramiona. Siedzi na kamieniach, bosymi stopami dotyka ziemi. Przy niej przykucnęli mały faun oraz chłopczyk z motylimi skrzydełkami. Obaj chłopcy mają typowe w twórczości Hofmana rysy wiejskich dzieci, które malarz tak chętnie portretował. Odpoczywającą nad stawem grupę otaczają liczne symbole oznaczające nadejście wiosny, gdzie najbardziej wyrazistym są właśnie tytułowe jaskółki.
Ta wyjątkowa praca pochodzi z najlepszego okresu artysty. Zachwyca ciekawą kompozycją oraz jasną, żywą kolorystyką.

Autoportret

olej, płótno,
79 x 69
cm, sygn. l.d.: Wlastimil Hofmann 1939.
na odwrocie dedykacja: dla Heli

Dzieci z martwym ptaszkiem

olej, sklejka,
49,5 x 70 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman

liczba obiektów: 1577