1 zł
2 600 000 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Święta Rodzina

sygnowany stemplem na odwrociu
kredka, papier
10.9x18

cena wywoławcza: Wykup abonament

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Sztandar kościelny z wizerunkiem Pantokratora

kredka, papier, 15 x 9 cm (w świetle oprawy);
u dołu napis: NASWIETYPAJHSMI
na odwrocie okrągła pieczęć: PAMIĄTKA Z KRYNICY / NIKIFOR MALARZ

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

MIASTO - WILLA

Akwarela, farby srebrne, papier; 34,9 x 25 cm
Sygnowana wzdłuż dolnej krawędzi:
NISCMRSKMIASTOPOWIATWILLAKRAKOWSKAS.
Na odwrocie odręczny napis: 25|35 własn. pryw. St. Krzyształowskiego |
stempel z napisem w otoku NIKIFOR MATEJKO | KRYNICA WIEŚ |
ARTYSTA MALARZ oraz NIKIFOR MALARZ | KRYNICA.

Praca pochodzi ze zbiorów prof. Stanisława Krzyształowskiego.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

STACJA TUCHÓW

Akwarela, farby srebrne, papier; 34 x 23,3 cm
Sygnowana wzdłuż dolnej krawędzi: [... ]NOWAWIEŚKOLEJAW |
napis STACJA TUCHÓW | POWAIT KOLELAWTOR STACJA.
Na odwrocie odręczny napis: 23|34 własn. pryw. St. Krzyształowskiego | stempel z napisem: MISTRZ Z KRYNICY NIKIFOR |
NIKIFOR MALARZ | KRYNICA.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Pejzaż miejski

akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier, 20 x 14 cm;
u dółu napis: WBOCHCZWSI MIASTO

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Para rysunków

a) Cerkiew
b) Widok miejski
ołówek, papier, 19 x 14 cm;
napisy a) 25 zł / KILNICY - WIEŚROSYTASBRO
b) WBOHCZWSIMIASTO
na odwrocie napisy stemple autorskie.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Willa w Krynicy

akwarela, papier,wym.: 19,7 x 13,6 cm
Na odwrocie okrągła pieczątka i napis ołówkiem: 60 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Willa w Krynicy

akwarela, papier, wym.: 19 x 11,5 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

W chacie

nie sygnowany (w śr.części pracy napis "NIKIFOR")
akwarela, gwasz, papier
13.6x16.6

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

W kuchni

nie sygnowany (w l.śr.części pracy napis "NIKIFOR")
akwarela, gwasz, papier
11.5x16.8

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

BISKUP

Akwarela, papier; 16,7 x 12,2 cm U dołu po lewej: 50ZŁ Na odwrocie l. g.: 50ZŁ | szkic ołówkowy | odręczny napis: 17|12 włas. pryw | St. Krzyształowskiego | napis ołówkiem 494 | 4 cm | [... ].

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

WILLA

Akwarela, papier; 21 x 14,5 cm Wzdłuż dolnej krawędzi napis: 70ZŁ | ZNEWBWIEŚMIASTOWILLA Na odwrocie napis: 21|15 włas pryw. St. Krzyształowskiego | stempel z napisem w otoku PAMIĄTKA Z KRYNICY | NIKIFOR.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

KRYNICAKOSCIŁWIL-LA

akwarela na papierze,
29,5 x 20,8 cm,
na odwrocie pieczątka okrągła (jw.) i ołówkiem (autorskie): "POWIAT KRYNICA”, "PAMIATKA Z KRYNICA", "CANA 100 zł", "KOSCIOŁKWILLA".

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

WILLAKRECAZDR / PAMATAKA - MALNZKOSCOŁSEŁ

akwarela na papierze,
29 x 18,2 cm,
na odwrocie ołówkiem (autorskie): "50 zł", "CANA 100 zł", "WILLA / REKRYNI-CAPOWIATWIESKOCOŁ"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

KOSCIOŁKRYNI-CAWILLA

akwarela na papierze,
29,5 x 19,5 cm,
na odwrocie okrągła pieczątka: "Pamiątka z Krynicy. Nikifor Malarz" oraz ołówkiem napisy autorskie, słabo czytelne.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

KRYNI-CAPOWIATWILLA

akwarela, gwasz na papierze,
29,5 x 19,3 cm,
na odwrocie okrągłe pieczątki: "Pamiątka z Krynicy. Nikifor Malarz" oraz ołówkiem (autorskie): "Powiat Krynica Wieś", "NIKIFORJANMALARZ", "CANA [!] 100 zl"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Scena we wnętrzu z autoportretem

akwarela, gwasz, papier, 13,5 x 20 cm;
napis u dołu: KRENICAWIEŚ,
oraz napisy No 72, NIKIFOR, ROKANOWY.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Miasto z kościołem i autobusem

akwarela, gwasz, papier, 23 x 17 cm;
napis u dołu: 25ZŁ /
OMCNOWMIASTOSTOWIESEŁO

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Portret damy w kapeluszu

akwarela, papier, 19 x 12,5 cm;
napis u dołu: JRNAWRWSIKRYNICA / 25ZŁ

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościółek

akwarela, gwasz, papier, 21 x 14,5 cm;
napis u dołu KRYNICAZDROJMIASTOSEŁO;
na odwrocie pieczęć: NIKIFOR-MALARZ / KRYNICA

liczba obiektów: 1095