1 zł
2 600 000 zł

NOWOSIELSKI Jerzy (1923 Kraków - 2011 Kraków)

Acheiropoietos, 1982

olej, płótno naklejone na deskę,
33 x 43,8 cm;
sygn. na odwrocie: "ACHEIROPOIETOS" / 1982 / Jerzy Nowosielski oraz powtórnie
sygn. po ukraińsku z datą 2003; na odwrocie nalepka Gallery Starmach

cena wywoławcza: Wykup abonament

Akt

piórko, tusz, papier,
43 x 30 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na odwrocie: Jerzy Nowosielski

Bez tytułu, 1944 r.

tusz/papier, 21 x 29,5 cm (świetle oprawy)
na odwrocie sygnowany i datowany ołówkiem: `Nowosielski 1944`

Cerkiew, 1982

olej, płótno, 61,5 x 50 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Jerzy Nowosielski / 1982

Akt

piórko, tusz, papier,
44 x 28,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.g. wzdłuż krawędzi:
Jerzy Nowosielski

Kobieta

piórko, papier, 43 x 31 cm;
sygn. u dołu: Jerzy Nowosielski

Akt czerwony

serigrafia, papier, 70 x 50 cm (całość);
sygn. p. d. ołówkiem: J. NOWOSIELSKI 1999 R l. d.: 36/50

Akt 1993

rysunek tuszem, papier, 34 x 26 cm;
sygn. i dat. p. bok: JERZY NOWOSIELSKI 1993

Posta? kobieca siedz?ca

akwarela, papier,
wym.: 29,5 x 20,9 cm

Dwie postaci kobiece

akwarela, karton,
wym.: 25,5 x 18,5 cm

AKT LEŻźCY NA CZERWONYM TLE, 1969

olej, płótno,
38 x 55 cm
na blejtramie napis: AKT 38 x 55 1969 | J.NOWOSIELSKI

IKONA, 1958

olej, deska,
71 x 50 cm
na odwr. na desce napis zieloną farbą: JERZY NOWOSIELSKI | 1958

PÓŁAKT Z OKNEM

olej, płyta pilśniowa,
65.5 x 60.5 cm
na odwrocie na płycie napis czarna farbą: JERZY NOWOSIELSKI 53 000 zł

AKT W CZERNI, 1971

olej, deska,
53.5 x 40 cm
Na odwr. na desce napis czarną farbą: 1971 | JERZY NOWOSIELSKI

PORTRET MŁODEJ KOBIETY

olej, płótno,
67 x 56.5 cm
na odwrocie olejny szkic martwej natury (58 x 47,5 cm w świetle oprawy)

Acheiropoietos, 1982

33 x 43,8 cm;
sygn. na odwrocie: "ACHEIROPOIETOS" / 1982 / Jerzy Nowosielski oraz powtórnie sygn. po ukraińsku z datą 2003; na odwrocie nalepka Gallery Starmach

Kompozycja abstrakcyjna

olej, płótno, 63 x 78 cm;
nie sygn.

Akt kobiety, 1997

serigrafia, papier, 98 x 68 cm;
sygn., dat. i nr l.g. wzdłuż krawędzi:
21/30 Jerzy Nowosielski 97

Ikona

nie sygnowany (atest Fundacji Nowosielskich)
tempera, deska
30x19.5

liczba obiektów: 1183