1 zł
2 600 000 zł

POPIELARCZYK Władysław (1925-1987)

PORTRET ŻYDA NA JASNYM TLE, 1968

Technika mieszana, papier; 65,5 x 38,5 cm w świetle passe-partout
Sygnowany p. d.: W. Popielarczyk 68

cena wywoławcza: Wykup abonament

PORTRET ŻYDA, 1970

Technika mieszana, papier; 67,5 x 38,5 cm w świetle passe-partout
Sygnowany p. d.: W. Popielarczyk 70

Kompozycja, 1964

technika mieszana, papier, 42 x 29,5 cm;
sygn. i dat. po środku: W. Popielarczyk 64 (ołówkiem);
praca bez oprawy

Kompozycja, 1964

sygn. i dat. po środku: W. Popielarczyk 64 (ołówkiem); praca bez oprawy

POSTAĆ

Technika mieszana, papier; 65,1 x 37,6 cm
Sygnowany l. d.: W. Popielarczyk

Ulica dzieci, 1963

olej, płótno, 69,5 x 126 cm;
sygn. i dat. u dołu: W. Popielarczyk 63;
na odwrocie napisy autorskie

Pejzaż miejski, 1965

akwarela, papier,
28,5 x 40,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: WPopielarczyk / 65

Kompozycja, 1964

technika mieszana, papier
42 x 29,5 cm; sygn. i dat. po środku: W. Popielarczyk 64 (ołówkiem); praca bez oprawy

Kompozycja figuralna, 1966

ołówek, papier, 20,5 x 15,2 cm;
sygn. i dat. w środku: W. Popielarczyk 66

Kompozycja figuralna, 1966

WIRUJĄCE TWARZE, 1976

Olej, płótno;
37,6 x 65 cm
Sygnowany l. d.: W. Popielarczyk 76

MY POETRY, 1974 r.

Drewno, technika własna;
53 x 40 cm
Sygnowany p. d.: W. POPIELARCZYK `74
Wokół pracy napis: IT IS MY POETRY IN MY MIND OF THE WORLD SO FUNY PIECE IN MY HAND | OF COLOURS - THE ARE THANS IN ME SO OFEN LIKE THE BLUD IN MY EYS... IT`S TRUE... Na odwrociu napis ręką artysty: WŁADYSŁAW / POPIELARCZYK | 00-265 WARSZAWA PIWNA 5 | tel. 313771 / POLAND | "NEW FACE" | 1974

SANDOMIERZ, 1960-1963

olej na płótnie,
60,5 x 75,5 cm,
na odwrocie (na płótnie) nalepka z tekstem maszynowym: "Władysław Popielarczyk "Sandomierz" / olej, płótno wymiary
75,5 x 60,5 cm. / malowany w latach 1960-1963 r. / nie sygnowany. / Obraz ten otrzymałem od artysty w prezencie w 1964 roku / Henryk Debich / [podpis odręczny] / Łódź ul. Małachowskiego 12" i (na krośnie) napis "Popielarczyk"

PORTRET ŻYDA NA CIEMNYM TLE

Technika mieszana, papier; 61,5 x 39,8 cm
Sygnowany czarnym pastelem p.d.: W. Popielarczyk

PORTRET ŻYDA NA JASNYM TLE, 1968 r.

Technika mieszana, papier; 66,6 x 39,7 cm
Sygnowany czarnym pastelem p.d.: W. Popielarczyk 68

GŁOWA ŻYDA

Technika mieszana, papier; 61,5 x 49,5cm
Sygnowany granatową kredką na dole po środku: W. Popielarczyk

PORTRET MĘŻCZYZNY, 1969 r.

Technika mieszana, papier; 62,5 x 38,8 cm
Sygnowany czarną kredką l.d.: W. Popielarczyk | 69

GESICHT, 1964 r.

Technika mieszana; 42 x 29,5 cm
Sygnowany fioletową kredką p.d.: 64 | W. Popielarczyk

BLUE AUGEN, 1965 r.

Tusz, akwarela; 41,9 x 29,3 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: 66 | W. Popielarczyk
Na odwrocie dwie pieczątki: "WŁADYSŁAW POPIELARCZYK | mgr art. plastyk | Nr leg. ZPAP 3275 | Warszawa, ul. Piwna 5 m. 1| tel. 31 - 37 - 71"; oraz autorski (?) napis ołówkiem: "Blue augen" | 1965

GŁOWA PROMIENISTA, 1965 r.

Technika mieszana, papier; 41,7 x 29,4 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: 65 | W. Popielarczyk
Na odwrocie autorski napis ołówkiem: 1965 | głowa promienista; pieczęć (dwa razy odciśnięta): "WŁADYSŁAW POPIELARCZYK | mgr art. plastyk | Nr leg. ZPAP 3275 | Warszawa, ul. Piwna 5 m. 1 | tel. 31 - 37 - 71"

liczba obiektów: 109