1 zł
2 600 000 zł

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Kraków. Kościół Mariacki - śnieżyca, lata 30.

Akwatinta; wym.: 278 x 175 mm; sygn. oł. p.d.: Józef Pieniążek, l.d.: Kraków.

cena wywoławcza: Wykup abonament

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Chrystus z kościoła Mariackiego w Krakowie, 1943

Akwaforta; wym.: 370 x 290 mm; sygn. oł. p.d.: l.d. tytuł; sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek / 1943.

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Jezu Ufam Tobie, 1944

Mezzotinta; wym.: 295 x 180 mm; sygn. oł. p.d.: J. Pieniążek, l.d.: Jezus Miłosierdzia - mezzotinta 1944; sygn. pł. p.d.: JP 1944. Praca przedstawiona w konkursie na wizerunek Jezusa Miłosiernego w l. 40.

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Kraków. Wawel w oddali, 1951

Akwaforta; wym.: 148 x 106 mm; sygn. oł. p.d.: Józef Pieniążek,
l.d. tytuł; sygn. pł. p.d.: 19JP51.

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Widok Starego Sambora

olej, tektura, 26 x 34 cm; na odwrocie odręczny napis ołówkiem: JPieniążek /Widok z Starego/Sambora

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Widok Werony, 1914 r.

olej, tektura, 25 x 30 cm;
sygn. i dat. l. d.: J. PIENIĄŻEK WERONA 1914; na odwrocie odręczny napis ołówkiem: Józef Pieniążek/Widok na S. Giorgia/w Weronie

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Kościół św. Świerada w Tropiu, 1937

Akwaforta; wym.: 245 x 143 mm;
sygn. oł. p.d.: J. Pieniążek;
sygn. i dat. pł. l.d.: J. Pieniążek, Tropie 1937; l.d. oł.: Kościółek św. Świerada w Tropiu, p.d. oł. dedykacja autora dla prof. Tadeusza Seweryna.

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Chłopiec pasący krowy, 1932

Akwaforta; wym.: 155 x 109 mm,
sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek, l.d. datowania oraz p.d. oł.: J.Pieniążek.

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Wilno. Kościół św. Kazimierza, 1923

Akwaforta; wym.: 183 x 104 mm; tyt. i dat. pł. l.d.: Wilno 1923, p.d.: J. Pieniążek. Wyblakła sygnatura ołówkiem. Na odwrocie nota: Tow. Sztuk Pięknych / we Lwowie za r. 1924. Grafika była premią dla członków towarzystwa.

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Kościół w Komorowicach, 1928

Akwatinta; wym.: 204 x 258 mm; sygn. oł. p.d.: Józef Pieniążek, l.d. Komorowice; sygn. pł. p.d.: Pieniążek, l.d.: Komorowice 928. W pod koniec lat 40. XX w. został przeniesiony do Woli Justowskiej z przeznaczeniem na element zakładanego wówczas skansenu (którego ostatecznie jednak nie zrealizowano). Kościół spłonął w nocy z 13 na 14 lipca 1978. Wkrótce podjęto jego odbudowę (został na nowo konsekrowany w 1984). Ta budowla z kolei spłonęła w nocy z 5 na 6 kwietnia 2002, ocalała z pożaru jedynie murowana krypta.

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Panorama Lwowa z Wysokiego Zamku, lata 30.

Akwarela, papier; wym.: 35,5 x 48 cm; nie sygn. Uszkodzone marginesy. Praca ze zbiorów rodziny artysty.

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Pińczów. Zabudowa drewniana, 1938

Akwarela, papier; wym.: 30,5 x 41,5 cm; sygn. piórem p.d.: J. Pieniążek. Praca, naklejona na stary podkład, pochodzi ze zbiorów rodziny artysty.

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Panorama Krakowa z Lasu Wolskiego, lata 30.

Akwarela, papier; wym.: 32 x 41 cm; sygn. kredką p.d.: J. Pieniążek, l.d.: Pińczów 1938. Praca, naklejona na stary podkład, pochodzi ze zbiorów rodziny artysty.

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Krzemieniec. Róg ulicy Kładkowej, 1927

Akwaforta; wym.: 175 x 112 mm; sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek, l.d.: Krzemieniec 1927; sygn. oł. p.d.: Józef Pieniążek, l.d.: Z ul. Kładkowej. Grafika z "Teka graficzna.

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Józef Piłsudski, po 1926

Akwaforta; wym.: 390 x 295 mm; sygn. pł. l.d.: J. Pieniążek. Odbitka stanowa (wersja bez napisów).

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Widok z Krzemieńca, 1926

Akwarela; wym.: 23,5 x 19,5 cm; sygn. oł. p.d.: Józef Pieniążek, l.d.: Krzemieniec 1926.

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Dąb w Buchcicach, 1938

Akwarela; wym.: 40,3 x 31,8 cm; sygn. kredką l.d.: Józef Pieniążek / Buchcice 27/8/1938

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Orawka kościół w pierwotnej formie, ok. 1927

Akwaforta; wym.: 148 x 108 mm, plansza: 307 x 236 mm;
sygn. oł. p.d. - dedykacja autorska: Kochanemu P. Emilowi Zegadłowiczowi na pamiątkę w Gorzeniu Górnym 19/8 1933; l.d. tytuł;
sygn. na płycie l.d.: Pieniążek. Grafika do planowanej teki "Spisz i Orawa".

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Józef Piłsudski, po 1926

Akwaforta; wym.: 390 x 295 mm;
sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek. Portret zbliżony kompozycyjnie do portretu prez. Ignacego Mościckiego, tego samego autora. Rzadkość. Stan zachow.: widoczne zaplamienie prawego górnego narożnika.

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Ignacy Mościcki, po 1926

Akwaforta; wym.: 271 x 224 mm;
sygn. oł. p.d.: fec. Józef Pieniążek.

liczba obiektów: 230