1 zł
2 600 000 zł

KOCHANOWSKI Roman Kazimierz (1857 Kraków - 1945 Freising, Bawaria)

WIECZÓR, ok. 1900

olej, deska,
18 x 13
sygnowany l.d.: R Kochanowski

cena wywoławcza: Wykup abonament

Gęsiarka

olej, płótno dublowane
39 x 61 cm
sygn. l.d. R Kochanowski

POD LASEM - GRABINY, 1919 R.

ołówek/papier,
21 x 29,5 cm
sygnowany i datowany p. d.: `RK 6/8 1919 | Grabiny`

PEJZAŻ Z KRZAKIEM

kredka/papier,
17 x 21,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany l. d.: `R. K.`

ŁAKA

olej na płótnie,
16 x 22 cm,
sygnowany l.d. "R. Kochanowski"

BRUCK, 1898[?]

olej na płótnie,
17 x 30 cm,
sygnowany po prawej "RKochanowski/Bruck"
Bruck - wieś w Dolnej Austrii, blisko granicy ze Słowacją.

ZAGRODA

olej na tekturze naklejonej na sklejkę,
14 x 18,5 cm,

Pejzaż z chatą, 1886

olej, płótno
32 x 49,5 cm
dat. p.d. 14/7 886

Pejzaż z pastwiskiem, lata 80. XIX w.

Ołówek, węgiel;
wym.: 17,1 x 22,0 cm;
sygn. oł. l.d.: RK.

Zestaw rysunków

a. Las, lata 80. XIX w.
Ołówek, papier; wym.: 22 x 31,5 cm; sygn. oł. l.d.: RK.
b. Świerki, lata 80. XIX w.
Ołówek, papier; wym.: 29,7 x 22,4 cm; sygn. oł. p.d.: RK.
c. Zestaw rysunków krajobrazowych, 1889
Ołówek, papier; wym. plansz: 31,5 x 21 cm; sygn. oł. p.d.: RK. Tematy: Drzewo nad stawem, Zarośla, Nad strumieniem, Stare drzewo.

La foret

Olej na tekturze
Monogram p.d.
25 x 13,5 cm

POD LASEM - GRABINY, 1919 R.

ołówek/papier,
21 x 29,5 cm

PEJZAŻ ZE STOGAMI, OK. 1890 R.

olej/deska,
17,5 x 30,5 cm
sygnowany l. d.: `R. Kochanowski`
WYSTAWIANY: Muzeum im. Jacka Malczewskiego, V - IX.2007 r. wystawa Malarstwo Romana Kochanowskiego Muzeum Narodowe w Gdańsku, 10.X.2008 - 21.XII.2008, wystawa Zapomniany mistrz. Roman Kochanowski

PEJZAŻ

kredka/papier,
17,5 x 21,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany l. d.: 'RK'

PEJZAŻ Z DRZEWEM

kredka/papier,
17 x 21,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany l. d.: 'RK'
WYSTAWIANY: wystawa Malarstwo Romana Kochanowskiego, Muzeum im. Jacka Malczewskiego, V - IX.2007 r.; wystawa Zapomniany mistrz. Roman Kochanowski, Muzeum Narodowe w Gdańsku, 10.X.2008 - 21.XII.2008

BRUCK, 1898[?]

olej na płótnie,
17 x 30 cm,

ZAGRODA, lata 90. XIX w.

olej na płótnie,
21,5 x 30 cm, sygnowany l.d. "RKochanowski/ Chobienice"

ŁĄKA JESIENIĄ, 1889

olej na tekturze naklejonej na deskę,
13 x 18 cm,
sygnowany p.d. "R. Kochanowski" i data - słabo czytelna - "..89"

PEJZAŻ Z DRZEWEM

kredka/papier, 17 x 21,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany l. d.: `RK`

PEJZAŻ

kredka/papier, 17,5 x 21,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany l. d.: `RK`

liczba obiektów: 290