1 zł
2 600 000 zł

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

STRUMIEŃ, 1914

Akwarela, papier; 49 x 67,5 cm w świetle
Sygnowany p. d.: Odo Dobrowolski 1914

cena wywoławcza: Wykup abonament

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Bulwar w śniegu

akwarela, piórko, tusz, papier, 46,5 x 57,5 cm w świetle passe partout;
sygn. p.d.: Odo Dobrowolski 09 / Paryż ;
l.d. napis: Bulwar w śniegu

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Pomnik Adama Mickiewicza we Lwowie

litografia barwna, papier kremowy,
25,5 x 40,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: Odo Dobrowolski Lwów

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Teka Lwów 1914-1915. Autolitografie, 1915

Teka zwiera plansze: 1. Widok ogólny, 2. Cerkiew Wołoska, 3. Widok na Ratusz, 4. Plac Mariacki, 5. Uniwersytet, 6. Kościół OO. Bernardynów, 7. Sejm, 8. Namiestnictwo, 9. Cerkiew św. Jura, 10. Kościół OO. Karmelitów. Zachowana oryginalna okładka z widokiem klasztoru Bernardynów. Lit. M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 190.

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

ULICA W PARYŻU ZIMĄ

tusz lawowany, gwasz na brystolu, 33 x 49 cm, sygnowany l.d. "Odo Dobrowolski".

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Śnieg nad Sekwaną, 1911

tusz, papier; 51,5 x 66,5 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: Odo Dobrowolski | 911 Paryż | Śnieg nad Sekwaną

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Bulwar w śniegu, 1909 r.

tusz, akwarela/papier, 46 x 57 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany u dołu: `Odo Dobrowolski 09 | Paryż` oraz tytuł autorski

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

25,5 x 40,5 cm
w świetle oprawy);

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Lwów zimą

litografia, papier jasnobrązowy,
29,5 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d. Odo Dobrowolski 915

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Paryski most

kredka, akwarela, papier
47 x 36 cm

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Pomnik Adama Mickiewicza we Lwowie (1915)

sygnowany,
datowany na kamieniu l.d.
litografia barwna
26.5x42

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Pejzaż nocny, 1912

pastel, karton, 67 x 95,7 (w świetle passe partout)
sygn. p. d.: Odo Dobrowolski / 912

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

WIECZÓR NAD SEKWANĄ, 1911

Pastel na papierze;
48 x 65 cm;
Sygnowany p. d.: Odo Dobrowolski Paryż 911

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Kościół Bernardynów we Lwowie, 1907 r.

litografia barwna/papier, 55 x 41,5 cm
sygnowana na kamieniu u dołu: `Odo Dobrowolski, 07 | kościół Bernardynów`

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

WAWEL, 1907

akwarela, gwasz, pastel,
41,5 x 60 cm,
sygnowana p.d. "Odo Dobrowolski Kraków 1907"

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

NOKTURN - MIASTO NAD WODĄ

Akwarela (?), czarny tusz, 10,5 x 15,5 cm
Sygnowany tuszem l. d.: Odo Dobrowolski

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Przed burzą

gwasz, papier, 59 x 48 cm;
sygn. l.d.: Odo Dobrowolski / 912

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Widok Paryża

pastel, papier, 48 x 66 cm; sygn. p.d.: Odo Dobrowolski / 911 Paryż

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

KOŚCIÓŁ BERNARDYNÓW WE LWOWIE

pastel na tekturze, 35 x 27,5 cm
sygnowany p. d. "Odo Dobrowolski/Lwów"

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Brama Floriańska w Krakowie

pastel, papier jasnobrązowy, 95 x 65 cm;
sygn. l.d.: Odo Dobrowolski / 1910
Na odwrocie nalepka Komitetu wystawy i loteryi dzieł sztuki pod patronatem
arcyksięcia Karola Stefana (nr 394)

liczba obiektów: 117