1 zł
2 600 000 zł

JAXA-MAŁACHOWSKI Soter (1867 Wolanów -1952 Kraków)

Morze

gwasz, papier, 25 x 35 cm
sygn. p.d.: SJaxa 1936

cena wywoławcza: Wykup abonament

Port w Gdyni

gwasz, papier, 50 x 70 cm
sygn. p.d.: SJaxa 1934

Kwitnące krzewy na wydmach, 1939

gwasz, tektura, 50 x 69 cm
sygn. p.d.: S. Jaxa 1939

Brzeg morski, 1923

akwarela, gwasz, tektura, 25 x 35 cm,
sygn. p.d.: S. Jaxa / 1923.
Podobna kompozycja, zatytułowana "Hel i fala na wielkim morzu", akwarela, gwasz, tektura, 35 x 50, jest reprodukowana w: K. Łomnicka "Soter August Jaxa Małachowski", Kraków 2014, ss. 144-145.

Molo, 1923

sygn. p.d.: S. Jaxa / 1923.

Rybacy z sieciami na brzegu, 1925

akwarela, papier; 33 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S Jaxa / 1925

Brzeg morza, 1939

akwarela, gwasz, papier;
33,5 x 49,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S Jaxa / 1939

Widok na pomnik Mickiewicza i kościół Mariacki w Krakowie zimą

akwarela, gwasz, tektura; 49,5 x 34,3 cm;
sygn. p. d.: S Jaxa / 1929;
Na odwrocie stempel autorski z tytułem obrazu Kościół N.M.P.
Przed konserwacją

Na morzu, 1919

gwasz, tektura; 60,5 x 70,7 cm;
sygn. i dat. p. d.: S Jaxa / 1919

WYBRZEŻE MORSKIE KOŁO GDYNI, 1938

gwasz na kartonie, 36 x 50 cm,
sygnowany i datowany p.d.
"S. Jaxa /1938"

Gdynia - widok z Kamiennej Góry na port

gwasz, tektura; 25 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Jaxa
na odwrocie prostokątny stempel z nazwiskiem autora i odręcznie wpisanym tytułem

Brzeg morza

gwasz, tektura, 29 x 49 cm; sygn. p. d.: S. Jaxa

KUTER NA MORZU, 1936

olej na tekturze, 35 x 26 cm,
sygnowany i datowany p.d. "S. Jaxa / 1936”

Fale Bałtyku

akwarela, gwasz, papier, 50 x 70 cm
sygn. p.d.: S.Jaxa
na odwrocie pieczątka autorska z tytułem pracy i adresem pracowni

Morze - Nadmorskie skały, 1913

olej, płótno dublowane; 39,5 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: S Jaxa / 1913;
na odwrocie na krośnie malarskim dwie nalepki: autorska z tytułem Morze oraz z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, z tytułem Morze i nr 0010 oraz stempel krakowskiego Składu Papieru Róży Aleksandrowicz

KOSZE NA BRZEGU MORZA

akwarela, gwasz, kredka, karton na tekturze
35,5 x 50 cm
sygn. p.d.: S Jaxa

Wybrzeże morskie

olej, płótno, 46,5 x 89,5 cm,
sygn. p.d.: S Jaxa 1925

Noc księżycowa, 1934

gwasz, tektura; 50 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: S. Jaxa / 1934

Rynek krakowski nocą, 1934

akwarela, gwasz, tektura, 35 x 25 cm,
sygn. p.d.: S. Jaxa / 1934.

PEJZAŻ MORSKI, 1923

tech. mieszana, karton; 33 x 48 cm w świetle ramy
sygn. p.d.: S. Jaxa/ 1923

liczba obiektów: 376