1 zł
2 600 000 zł

MODZELEWSKI Jarosław (ur. 1955, Warszawa)

Nowa fala, 2013 r.

szkic do obrazu
rysunek, węgiel / papier, 38 x 56 cm, sygn.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Diabelski młyn, 2011 r.

tusz lawowany/papier, 36,5 x 84 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'JModzelewski 2011'

kolaż/papier, 34 x 49 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'JModzelewski'

Postać, około 1979 r.

technika mieszana/papier, 32 x 24,2 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Jarosław Modzelewski | 79?'

Trzymać szmatę, 2015

tempera, płótno, 121×135 cm
sygnowany na odwrocie l.g. "J. Modzelewski"

Proweniencja:
kolekcja prywatna, Polska
zakup bezpośrednio od artysty

Jarosław Modzelewski. 1. Ludzie, 2. Konflikt, 3. Przyroda, Wizytująca Galeria, Warszawa 2016

Nabrzeże Westerplatte, 2014

tempera jajowa, płótno, 60 x 80 cm, opisany na odwrocie: Jarosław Modzelewski 2014 "Nabrzeże Westerplatte” tempera żółtkowa 60 x 80

Mała żaglówka, 2014 r.

tempera żółtkowa/płótno, 60 x 80 cm
opisany na odwrociu: 'Jarosław 2014[w kółku] | Modzelewski | "Mała żaglówka" | 60x80 | tempera żółtkowa'

- zakup bezpośrednio od artysty

Kinderheim, 2002, 2004 r.

tempera żółtkowa/płótno, 55 x 38 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jarosław | Modzelewski | 2002 | Kinderheim 2004 | 55x38 5 | temp. ż.'

- Rohkunstbau IX, Schloss Grossleuhten, Niemcy, 11-31.08.2002
- Jarosław Modzelewski. Obrazy 1977-2006, Galeria Zderzak, Kraków 2006, il. 380, s. 214

Odpoczynek na schodkach, 1999 r.

tempera/płótno, 136,5 x 160 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jarosław | 1999[w kółku] | Modzelewski | "odpoczynek na schodkach" | tempera ż. 136x160'
- Art about Simlpe Facts, Galeria Spicchi dell’Est, Rzym 2000
- Jarosław Modzelewski. Obrazy 1977-2006, Galeria Zderzak, Kraków 2006, il. 308, s. 201

Drzewo poobcinane, 2010 r.

tempera/płótno, 90 x 120 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jarosław 2010 [w kółku] | Modzelewski | Drzewo poobcinane | 90x120| tempera żółtkowa'

Rozmowa

tempera, pastel/papier, 98,5 x 175 cm (w świetle oprawy)

PROBOSZCZ NA DACHU, 2016 r.

tempera żółtkowa/płótno, 90 x 180 cm
sygnowany, datowany i opisany pismem odręcznym na odwrocie:
Jarosław Modzelewski | Proboszcz na dachu | 2016 |tempera żółtkowa | 90 x 180

33, 2016 r.

tempera żółtkowa/płótno, 135 x 120 cm
Jarosław Modzelewski 2016 | "33" |135 x 120 | tempera żółtkowa

Motywy sandomierskie, 2014 r.

akwarela (szkic do obrazu), 38 x 56 cm, sygn.

Chłopiec z lewkiem, 1996

olej, płótno, 180 × 136 cm
sygn. na odwrocie: Jarosław Modzelewski/ Chłopiec z lewkiem 1996/180 × 136/olej

Wystawiany i reprodukowany:
Jarosław Modzelewski, Obrazy 1977 - 2006, red. Jan Michalski, Galeria Zderzak, Kraków 2006, s. 189;
Galerie B., Frankfurt nad Odrą 1996; Jarosław Modzelewski. Nieuchronne zawężenie pola zainteresowań, Galeria Arsenał, Białystok styczeń - luty 1997, [s. 3];
Museum Waldhof - Bielefelder Kunstverein, Bielefeld 1997, s. 21

Ciekawy materiał z przeszłości, 2009

Teka litografii dwubarwnych; wym. pl.: 560 x 770 mm; wszystkie grafiki sygn. oł. l.d.: Jarosław Modzelewski 2009; śr.d. tytuł, p.d. nr egzemplarza (5 z 20). Zawiera prace: a. Sztuka croniomentalna, b. Weterynaria. c. Regierungsprasident. d. Hilfe! e. Śmierć Gagarina. f. Adam Kadmun. g. Torpeauto. h. Niosący belkę. Teka wydana przez Dominik Art Edition, Kraków 2009. Oprawa oryg., suchy wytłok.

PIESEK DRAPIE SIĘ ZA BRAMĄ, 2001

tempera żółtkowa, płótno
80,5 x 100,5 cm
sygn. na odwr. l.g.: Jarosław 2001 [data w kółku] | Modzelewski | "Piesek drapie się za bramą" / temp. ż. 80 x 100

Obraz wystawiany, reprodukowany i opisany:
- Jarosław Modzelewski. Obrazy 1977-2006, Galeria Zderzak, Kraków 2006, s. 210, kat. 354, repr.

Wyjście z portu, 2011 r.

tempera/płótno, 80 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jarosław | Modzelewski 2011 | "Wyjście z portu" | 80x100temp.ż.'

Trzy statki w Bergen, 2010

Inkografia, 30x26cm
Sygn. p. d., oprawiony (49x42cm)

Pilnowanie wystawy, 1986 r.

akwarela/papier, 54,6 x 73 cm
sygnowany, datowany i opisany l.d.: '"Pilnowanie wystawy" 1986 Modzelewski'

liczba obiektów: 369