1 zł
2 600 000 zł

BIELECKI Władysław (1896-1943)

Kraków Wawel od strony południowej, 1925

Drzeworyt barwny
wym. komp.: 300 x 275 mm
sygn. oł. p.d.: Wład. Bielecki fec. et imp. 926; l.d.: Wawel od str. południowej.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Kraków. Stópka królowej Jadwigi [Kościół Karmelitów na Piasku], 1925

Drzeworyt barwny
wym. komp.: 208 x 174 mm
sygn. oł. p.d.: Wład. Bielecki fec. et imp./925; l.d.: Kraków. Stópka królowej Jadwigi /drzeworyt oryg.; w centrum dedykacja artysty z 1926. (il. s. 30)

Baba, 1924

Drzeworyt barwny
wym..: 122 x 80 mm
sygn. oł. p.d.: Wł. Bielecki / del. et inv. 924; l.d.: Baba / Oryg. drzeworyt. (il. s. 30)

Kraków,Kopiec Kościuszki, 1924

Drzeworyt barwny
wym. komp.: 172 x 170 mm
sygn. oł. p.d.: Wład. Bielecki fec. et imp./924; l.d.: Kopiec Kościuszki/drzeworyt oryg.; w centrum dedykacja artysty z 1926.

Kraków. Kościół Mariacki, 1927

Drzeworyt barwny;
wym. płyty: 400 x 310 mm;
sygn. oł. p.d.: Wł. Bielecki del. et imp. / r 27; w śr. dedykacja autorska dla ks. J. Kaczmarczyka, l.d.: Oryginalny drzeworyt. Stan zachow.: praca po konserwacji.

Wawel. Wieża zegarowa, 1926

Drzeworyt barwny;
wym.: 235 x 185 mm;
sygn. oł. p.d.: Wł. Bielecki del. et imp. 926, l.d. tytuł.

Wawel Wejście do katedry, 1927

Drzeworyt barwny;
wym.: 267 x 228 mm;
sygn. oł. p.d.: Wł. Bielecki del et imp 927, l.d. tytuł oraz technika (oryginalny drzeworyt). Praca po konserwacji.

Klasztorna brama, lata 20

Drzeworyt barwny;
wym.: 282 x 267 mm;
nie sygn.
Praca po konserwacji.

Don Quichot.

Drzeworyt barwny. (1)924. Wym.: 13,5 × 13,5 cm (plansza: 22,5 × 19,5 cm). Grafika sygn. na klocku: "WB" i ołówkiem: "Don Quichot /drzeworyt/ Wład. Bielecki. 924".
Ślady zawilg. Stan dobry.

Tyniec. Opatówka, 1925

Drzeworyt barwny;
wym. komp.: 180 x 160 mm;
sygn. oł. p.d.: Wł. Bielecki del. et imp./925; l.d.: Tyniec: Opatówka/Oryg. drzeworyt; oryg. oprawa; zachowana naklejka aukcyjna (lata 30.) Oddziału Aukcyjnego Antykwariatu Artystycznego Franciszka Studzińskiego, Kraków, ul. Straszewskiego 27.

Kopiec Kościuszki, 1924

Drzeworyt barwny;
wym. komp.: 172 x 170 mm;
sygn. oł. p.d.: Wład. Bielecki fec. et imp./924; l.d.: Kopiec Kościuszki/drzeworyt oryg. (il. s. 34)

Puszcza Białowieska. Żubry, lata 20.

Drzeworyt barwny;
wym. komp.: 352 x 475 mm;
sygn. oł. p.d.: Wł. Bielecki del. et imp.; l.d.: Puszcza Białowieska: Żubry / Oryg. drzeworyt.

Droga do klasztoru, lata 20.

Drzeworyt barwny;
wym. komp.: 123 x 113 mm;
sygn. oł. p.d.: Wład. Bielecki fec. et imp.; l.d.: Drzeworyt oryg.; sygn. pł. l.d. monogram wiązany WB. Stan zach.: grafika obcięta do granic kompozycji, z zachowaniem dolnego marginesu.

Kłaj: po jarmarku, 1926

Drzeworyt barwny; wym.: 195 x 257 mm; sygn. oł. p.d.: Wł. Bielecki del. et imp. 926, tyt. l.d.

Ex libris Vincentii Wodzinowski.

Drzeworyt barwny 13,3x13,4 cm (Ekslibris wykonany zapewne w l. 30. XX w. Kompozycja zawierająca panoramę Krakowa, szczyty gór, książki oraz paletę malarską. Drzeworyt sygnowany na klocku oraz odręcznie pod kompozycją: "Drzeworyt oryg." i "Wł. Bielecki sc. et imp.". Odbitka na różowym papierze, nieco pod kątem w stosunku do krawędzi arkusza, poza tym stan dobry).

Wawel?(dalej nieczytelnie), 1924.

Drzeworyt barwny, papier czerpany, 16,5 x 17 cm, [na arkuszu 24 x 22,5 cm]. Sygnowany ołówkiem [napisy zatarte] p.d "Wład. Bielecki/924".
Ukończył ASP w Monachium. W 1927 został laureatem Polskiej Akademii Umiejętności z funduszu Feliksa Jasieńskiego. Pracował w drzeworycie pozostając pod urokiem drzeworytu japońskiego i malarstwa impresjonistycznego oraz krakowskiej szkoły pejzażu.

Kraków. Wawel , wieża zegarowa, 1924.

Drzeworyt barwny, papier czerpany, 21,5 x 17,2cm [na arkuszu 29 x 22,5 cm]. Sygnowany ołówkiem [lekko zatarte] p.d. "Kraków. Wawel, wieża zegarowa/drzeworyt oryg.", p.d. "Wład. Bielecki?

Wawel. Katedra, ok. 1927

Drzeworyt barwny;
wym. pł.: 405 x 310 mm;
sygn. oł. p.d.: Wł. Bielecki del. et imp., l.d.: Wawel. Katedra. Oryg. drzeworyt.

Kraków. Ulica Garbarska, lata 20. XX w.

Drzeworyt barwny;
wym.: 177 x 163 mm;
sygn. oł. p.d.: Wł. Bielecki del et sc., l.d.: tytuł.

Wawel od strony południowej, 1927

Drzeworyt barwny;
wym. płyty: 300 x 275 mm;
sygn. oł. p.d. Wł. Bielecki del. et imp. 927; l.d. Wawel od strony południowej. Oryginalny drzeworyt.

liczba obiektów: 122