1 zł
2 600 000 zł

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Martwa natura z lampą górniczą, 1954

olej, płótno, 69 x 95 cm;
sygn. p. d.: mbogusz;
na odwrocie napis autorski: BOGUSZ MARIAN/ "MARTWA NATURA/ Z LAMPĄ GÓRNICZĄ"/ OLEJ-1954/ 0.70 x 1.00

cena wywoławcza: Wykup abonament

BOGUSZ Marian (1920-1980)

olej, płótno: 59,5 x 59 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: mbog
na odwrocie napis: MARIAN BOGUSZ

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Bez tytułu, 1978 dyptyk

Technika mieszana; papier; 2 sztuki 16 x 11,5 cm każda
Sygn. p.d. mbogusz 78

Estymacja: 3 000 - 4 000 zł

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Bez tytułu, 1975

Technika mieszana, papier; 20 x 16 cm
Sygn. p.d. Bogusz 75

Estymacja: 2 000 - 3 000 zł

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Przestrzeń IX, 1977

akryl, aluminium, werniks,
70 x 100 cm;
sygn. na odwrocie: mbogusz
wystawiany:
Galeria "Awangarda", Wrocław 1977/78; "Galeria 72", Chełm VI-VII 1980;
Marian Bogusz 1920 - 1980, wystawa monograficzna w Muzeum Narodowym w Poznaniu, 1982 ( repr. str. 291, nr kat. 336)

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Bez tytułu, 1975

ołówek, kredka czarna, papier naklejony na deskę;
20 x 20 cm
sygn. i dat. p. d.: MBogusz 75
Na odwrocie napisy: Konfrontacje 1960-1975 / oprawa w/g projektu / H. Stażewskiego / aut. Marian Bogusz oraz stempel Galeria VAVA / PL Kościuszki
/17-307 Mielnik; Praca pochodzi z teki Konfrontacje 1960-1975, wyd. Galeria
Sztuki Współczesnej Zapiecek.

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Bez tytułu, 1975

20 x 20 cm
Na odwrocie napisy: Konfrontacje 1960-1975 / oprawa w/g projektu / H. Stażewskiego / aut. Marian Bogusz oraz stempel Galeria VAVA / PL Kościuszki /17-307 Mielnik; Praca pochodzi z teki Konfrontacje 1960-1975, wyd. Galeria Sztuki Współczesnej Zapiecek.

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Kwiat dla poległych, 1974 r.

akryl/płótno, 155 x 115 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: `BOGUSZ MARIAN | "KWIAT DLA POLEGŁYCH"-1974 | ACRIL-1.55x1.15`, na odwrociu 2 naklejki: `Galeria Grafiki i Plakatu`; `l`affiche`

Pochodzenie: D.A. Agra Art

Marian Bogusz, Lublin, Państwowe Muzeum na Majdanku, 1975

Reprodukowany: Marian Bogusz, Lublin, Państwowe Muzeum na Majdanku, 1975; Marian Bogusz 1920-1980. Wystawa monograficzna, Muzeum Narodowe w Poznaniu, 1982; Bożena Kowalska, Bogusz - artysta i animator, Muzeum Regionalne w Pleszewie, Pleszewskie Towarzystwo Kulturalne, Pleszew 2007, poz. kat. 112, s. 142.

Aukcja Dzieł z Kolekcji Cezarego Pieczyńskiego
Estymacja: 30 000 - 45 000

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Kompozycja, 1957 r.

tempera/papier, 45,2 x 32,2 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `(nieczytelnie) 57`

Pochodzenie: Kolekcja Jerzego Kujawskiego, Paryż

Bogusz Nowoczesny, Galeria Piekary, Poznań, 16.04-04.05.2009

Estymacja: 8 000 - 9 000

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Kompozycja, 1960 r.

akwarela, gwasz/papier, 22,2 x 20,4 cm
sygnowany i datowany p.d.: `mbogusz 60`

Estymacja: 900 - 1 100

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Kompozycja, 1960 r.

akwarela, gwasz/papier, 22 x 20 cm
sygnowany i datowany p. d.: `mbogusz 60`

Estymacja: 1 300 - 1 700

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Kompozycja, 1963 r.

akwarela, gwasz/papier, 21 x 15 cm
sygnowany i datowany p. d.: `mbogusz 63`

Estymacja: 1 300 - 1 700

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Rytmy poziome, 1970 r.

olej, fumage/papier, sklejka,
85 x 60 cm
sygnowany i datowany l.d.: `mbogusz 70`

WYS TAWIANY :
Warszawa, Galeria Współczesna, III -IV 1971;
Zielona Góra, "Galeria 70", I-II 1972

Estymacja: 3 000 - 5 000

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Erotik 15, 1977 r.

akryl/płyta aluminiowa,
70 x 100 cm
opisany na odwrociu: `BOGUS Z MA RIAN - WARSZAWA = POLAND | "EROTIK - 15" - 0.70 X 1.00 M | ALUMINIUM + AK RIL 1977 | mbogusz 77`

WYSTAWIANY :
New Delhi (potem Chandigar i in.) 1977/78
Porin, Taidemuseo (potem Haemeenlinna, Helsinki) IX-XII 1980 (kat. poz.8)

Estymacja: 10 000 - 16 000

BOGUSZ Marian (1920-1980)

CZARNA KATEDRA z cyklu RYSUNKI DREZDEŃSKIE, 1956

tusz, akwarela, gwasz na papierze,
43 x 34 cm,
sygnowany p.d. "MBog 56"

BOGUSZ Marian (1920-1980)

60/4, 1960

technika własna, płótno,
100 x 81 cm;
sygn. i dat. na odwrocie wraz z dedykacją: 60/4 / mbogusz / -Danusi ofiaruję / mbogusz / 25 / III / 1960

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Fuga na blachę i ultramarynę, 1965

blacha, tworzywo sztuczne,
73 x 100 cm,
sygn. na odwrocie: mbogusz

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Przestrzeń IX, 1977

akryl, aluminium, werniks,
70 x 100 cm; sygn. na odwrocie: mbogusz
wystawiany:

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Kompozycja, 1977

serigrafia, papier, 15,5 x 17,2 cm;
sygn. p.d.: mbogusz 77 (ołówkiem)

BOGUSZ Marian (1920-1980)

KOMPOZYCJA, 1977

SERIGRAFIA, PAPIER,
15,5 X 17,2 CM;
SYGN. P.D.: MBOGUSZ 77 (OŁÓWKIEM)

liczba obiektów: 181