1 zł
2 600 000 zł

GUMOWSKI Jan Kanty (1883 Krościenko - 1946 Kraków)

Katedra na Wawelu z teki Widoki Krakowa

litografia, papier; 40,7 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: JG

cena wywoławcza: Wykup abonament

Dwór - plebania w Tuchowie 1907

autolitografia, papier; 37,5 x 48 cm;
sygn. p. d.: Plebania w Tuchowie/ Jan Gumowski
Zabrudzenia arkusza

Jasna Góra - widok klasztoru od wschodu, 1926

autolitografia, papier; 52 x 39 cm (w świetle oprawy)
sygn. na kamieniu l. d.:(reverse) JGumowski/ Jasna Góra 1929
przed konserwacją, duże uszkodzenia arkusza

Jasna Góra - brama, 1926

autolitografia, papier; 52 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. na kamieniu l. d.: JGumowski/ Jasna Góra 1926? r

DOMEK SZLACHECKI w LUBLINIE, 1917

litografia barwna, 35 x 50 cm w świetle passe-partout, sygnowana na kmieniu l.d. "Domek szlachecki w Lublinie /JGumowski 1917 rok”
Grafika pochodzi z albumu "Lublin”.

Katedra na Wawelu

litografia, papier kremowy; 45 x 33 cm

Ulica Floriańska

Teka Kraków, 1926 r.

litografia/papier, 42,5 x 39,5 cm (wymiar każdego arkusza)
każda plansza sygnowana na kamieniu wśród przedstawienia
plansze: 1. Barbakan; 2. Brama Floriańska i baszta pasamoników; 3. Baszta stolarska; 4. Ulica Floriańska; 5. Szczyty Sukiennic i wieże kościoła Mariackiego; 6. Wnętrze kościoła Mariackiego; 7. Biblioteka Jagiellońska; 8. Katedra na Wawelu; 9. Dziedziniec Zamku królewskiego na Wawelu; 10. Fragment krużganku Zamku królewskiego na Wawelu; 11. Stara synagoga na Kazimierzu; 12. Widok ogólny Krakowa od południa.

Teka dwunastu litografii wydana nakładem Muzeum Narodowego w Krakowie, wydrukowane w zakładzie litograficznym F. Zielińskiego "Warszawa".
teka bez oryginalnej obwoluty

- Maria Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 227

Jasna Góra, 1926 r.

litografia barwna, papier, 34 × 49,5 cm w świetle passe-partout
sygn. na kamieniu p. d.: Jan Gumowski/ (...)?

Praca z teki "Motywy architektury polskiej", zeszyt IV. z cyklu z przedmową prof. Feliksa Kopery, dyrektora Muzeum Narodowego w Krakowie, Zakłady Litograficzne Fr. Zielińskiego i Sp. w Krakowie w 1926 r.

Domy na ulicy Szerokiej w Lublinie

z teki "Lublin", 1917
litografia barwna; 45x34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J.Gumowski

Widoki Krakowa - z teki Widoki Krakowa, 1926

litografia czarno-biała, papier kremowy; 42,5 x 29 cm (wymiar arkuszy).
Teka z brunatnej tektury, nadruk brązowy na stronie wierzchniej: [herb Krakowa] /Widoki Krakowa / rys. Jana Gumowskiego / wydane staraniem / Muzeum Narodowego / w Krakowie / MDCCCCXXVI., na tyle: spis rycin w jęz. pol. i franc. oraz stopka: Odbito w Zakładzie litograficznym Franciszka Zielińskiego i Sp. w Krakowie. Zawiera plansze: 1. Barbakan, 2. Brama Floriańska i baszta pasamoników, 3. Baszta stolarska, 4. Ulica Floriańska, 5. Szczyty Sukiennic i wieże kościoła Mariackiego, 6. Wnętrze kościoła Mariackiego, 7. Biblioteka Jagiellońska, 8. Katedra na Wawelu, 9. Dziedziniec Zamku królewskiego na Wawelu, 10. Fragment krużganku Zamku królewskiego na Wawelu, 11. Stara synagoga na Kazimierzu, 12. Widok ogólny Krakowa od południa.

Katedra na Wawelu

litografia barwna, 37 x 27 cm, sygn. p.d.: Jan Gumowski [19]29

Jasna Góra, 1926

kompletna teka 14 litografii barwnych i czarno- białych, zeszyt IV. z cyklu "Motywy architektury polskiej", z przedmową prof. Feliksa Kopery, dyrektora Muzeum Narodowego w Krakowie, Wydanie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, odbito w Zakładach Litograficznych Fr. Zielińskiego i Sp. w Krakowie w 1926, tytuł również w j. francuskim, przedmowa i spis tablic w j. francuskim i j. angielskim, wym. tablic: 59,5 x 46,5 cm, wym. okładki: 63 x 49 cm.

Gdańsk, 1928

Teka litografii (17 z 20); wym. plansz: 560 x 370 lub 560 x 740 mm;
sygn. pł..; drobne uszkodzenia dolnych krawędzi kilku plansz (bez szkody dla kompozycji). Zachowane bibułki ochronne z tytułem i opisem w języku polskim, francuskim i angielskim. Okładka teki popękana na marginesach. Brak spisu litografii oraz kompozycji: Długi most, Brama miejska przy Rynku Rybnym i Żuraw gdański. Litografie pokazują kilkanaście gdańskich zabytków, również detal architektoniczny. Teka z serii "Motywy Architektury Polskiej Jana Gumowskiego", zeszyt V; odbito w Drukarni Ministerstwa Spraw Wojskowych, Warszawa 1928. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Warszawa 1994, poz. 226.

Widoki Krakowa, 1926

Teka litografii wydana nakładem Muzeum Narodowego w Krakowie; wym. pl.: 420 x 280 mm; plansze: Barbakan, Brama Floriańska i baszta Pasamoników, Baszta Stolarska, Ulica Floriańska, Szczyt Sukiennic i wieże kościoła Mariackiego, Wnętrze kościoła Mariackiego, Biblioteka Jagiellońska, Katedra na Wawelu, Dziedziniec zamku królewskiego na Wawelu, Fragment krużganku zamku królewskiego na Wawelu, Stara synagoga na Kazimierzu, Widok ogólny Krakowa od południa; całość w oryg. kartonowej tece; wyd. Zakład lit. F. Zieliński `Warszawa`; stan bdb. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 227.

Widoki Krakowa

Wydane staraniem Muzeum Narodowego w Krakowie. Zakł. Litograf. Francisz.ka Zielińskiego i Sp. Kraków 1926. 44,5 x 32,5 cm, 12 litografii czarno-białych, okł. kart. oryg. Teka z niew. przebarwieniami na krawędziach. Stan dobry.

Kościółek P. Maryi w Tarnowie

Rysunek ołówkiem na papierze, sygn. ołówkiem "J. Gumowski". B. r. Wym.: 28 x 20 cm (w passe-partout: 39 x 30 cm). Stan dobry.

Zestaw czterech litografii z Zeszytu 2.

"Motywy Architektury Polskiej", 1917

Kapliczka w Go¼nie
litografia, papier; 60,5 x 44 cm; sygn. p. d.: JGumowski 917./ Kapliczka w Go¼nie (na płycie)

Kościół w Woli Radziszewskiej
litografia, papier; 60,5 x 44 cm; sygn. p. d.: JGumowski 917 r./ Kościół w Woli - Radziszowskiej (na płycie)

Kościół parafialny w Smardzewicach
litografia, papier, 60,5 x 44 cm; sygn. l. d.: JGumowski 917r. | Kościół par. w Smardzewicach pow. Miechowski obok napis: Portal z napisem w babińcu, boczne wejście do nawy

Pejzaż - Chwaścice
litografia, papier, 60,5 x 44 cm; sygn. p. d.: JGumowski 917 r / Chwaścice pow. Jędrzejów (na płycie)

liczba obiektów: 192