1 zł
2 600 000 zł

ELJASZ-RADZIKOWSKI Walery (1841-1905)

TRĘBACZ I HUSARZ Z OBRAZU W PODHORCACH, 1875

Akwarela na szkicu ołówkowym, papier;
15,5 x 14,7 cm
Sygnowany p.d.: WE.
Przy górnej krawędzi napis: Z obrazu 17 wieku | w Podhorcach, śr. d.: Podhorce | 27/10 1875

cena wywoławcza: Wykup abonament

PROJEKT ZAPROSZENIA DO SCHRONISKA NAD MORSKIM OKIEM, 1895

19,8 x 23 cm
Datowany l.d.: 8/12 1895

Scena historyczna we wnętrzu

ołówek, papier,
22 x 30,5 cm;
sygn u dołu: 28/9 1865. WER (monogram wiązany); Na odwrocie napis: Walery Eliasz Radzikowski

Baca, 1904

Akwaforta; wym. odbitki: 201 x 154 mm, planszy: 307 x 232 mm; sygn. p.d.: WRE..

Szałas, 1904

Akwaforta; wym. odbitki: 157 x 205 mm, planszy: 276 x 311 mm; sygn. p.d.: WRE.

Dolina Kościeliska, 1904

Akwaforta; wym. odbitki: 212 x 149 mm, planszy: 301 x 239 mm; sygn. d.: WRE i tyt. l.d. Kościeliska.

Wycieczka nad Morskie Oko, 1904

Akwaforta; wym. odbitki: 201 x 160 mm, planszy: 305 x 235 mm; sygn. l.d.: WRE.

Scena z obrony Olsztyna

olej, płótno, 101 x 125 cm;
sygn. p. d.: EWR (monogram wiązany)

DOLINA BIAŁEJ WODY POD MŁYNARZEM, 1891

akwarela na papierze,
59 x 44 cm w świetle passe-partout,
sygnowany l.d. "M. Walery Eljasz/Radzikowski/1898"

W Tatrach

sygn. na płycie p.d.
akwaforta
21x16

Scena historyczna we wnętrzu

ołówek, papier,
22 x 30,5 cm;
sygn u dołu: 28/9 1865. wer (monogram wiązany);
Na odwrocie napis: Walery Eliasz Radzikowski

Ruiny kapliczki, 1860

tusz lawowany,
wym. 12 x 15 cm;
sygn. oł. p.d.: WE oraz napis tytułowy

Ruiny kapliczki, 1860

tusz lawowany;
wym. 12 x 14,5 cm;
sygn. p.d. oł.: WE; poniżej komp.: Szymon Czarny, dobry przewodnik, na Babią Górę, w 1860.

Scena historyczna we wnętrzu

ołówek, papier,
22 x 30,5 cm;

Scena rodzajowa

akwarela, ołówek, papier
23 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
p. d.: ... 1867 Walery Eliasz RADZIKOWSKI (1840 - 1905) - przypisywany

Dolina Chochołowska

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier
22,5 x 16 cm
opisany i sygn. u dołu: pod Zawiesistą / w d.Chochołowskiej WE / d. 3 września 1888

Dumka Kozaka, 1861 r.

olej/płótno, 92 x 114 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Walery Eliasz | 1861`

Pejzaż z ruinami, 1860

ołówek lawowany, 13 x 15,5 cm
sygn. p.d.: WE ; śr.d.: Szymon Czarny / dobry przewodnik / na Babią Górę / w 1860

Ruiny kapliczki na Babiej Górze, 1860

ołówek lawowany, 13 x 15,5cm
sygn. p.d.: WE ; śr.d.: Ruiny kapliczki na Babiej Górze / 1860

Jan III Sobieski pod Wiedniem

akwarela , papier, 35,5 x 57,5 cm
sygn. p.d.: Walery Eliasz
na odwrocie akt męski, szkic ołówkiem

liczba obiektów: 127