1 zł
2 600 000 zł

HOFMAN Wlastimil (1881 - 1970)

SKRZYPEK, 1952

olej na sklejce, 38 x 55 cm,
sygnowany l.d. "Wlastimil Hofman 1952", na odwrocie tytuł ołówkiem i kartka odręczna: "16 SKRZYPEK"

cena wywoławcza: Wykup abonament

Autoportret

olej, płótno naklejone na tekturę, 38,5 x 29 cm;
sygn. p. g.: 1928 / Wlastimil Hofman

Główka dziewczynki

olej, tektura, 24,5 x 35 cm;
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman / 1932

Portret młodzieńca

olej, tektura, 19 x 20 cm,
sygn. p. d.: Wlastimi 1928 / Hofman
na odwrocie dedykacja: Panu Józefowi / Adamkowi / na pamiątkę / 200go medalu / Wlastimil Hofman

Autoportret

olej, tektura, 21 x 14 cm,
sygn. l. d: Wlastimil / Hofman / 1928
na odwrocie dedykacja: Panu Emilowi / Szynkowiczowi /na pamiątkę /100go medalu/ Wlastimil Hofman

Prima vera - fragment tryptyku

olej, tektura, 37 x 46 cm;
sygn. p.g.: 1929 / Wlastimil Hofman
na odwrocie napis autorski: Prima vera / tryptyk

Dzieci z ptaszkiem

olej, tektura, 43 x 74 cm;
sygn. l. g.: Wlastimil Hofmann / 1928
na odwrocie potwierdzenie autentyczności obrazu przez K. Buczkowskiego (1949 r.)

Jurek - portret chłopca

ołówek, papier, 11 x 8 cm
(w świetle oprawy - rysunek zabezpieczony fiksatywą)
sygn.: p. d.: Wlastimil Hofman / 9/VIII / 1948 / Szklarska Poręba
na odwrocie naklejka i napis: Portretowany: Jerzy Wołoszański ur. 4 czerwca 1943 roku / w Stanisławowie, syn Michała i Klementyny / z domu Demkiw

Dziewczynka z ptaszkiem

olej, tektura, 48 x 68,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman 1921

Studium autoportretu

olej, tektura,
16,8 x 13 cm (w świetle oprawy)

AUTOPORTRET, 1962

Olej, płyta pilśniowa; 37,2 x 32 cm
Sygnowany czarnym olejem z lewej i prawej po środku:
Wlastimil | Hofman 1962
Na odwrocie napis czarnym olejem: Autoportret | zaczęty 31/V 196

Jesienna pieśń, 1963 r.

olej/płyta, 46 x 36,5 cm
sygnowany i datowany góra śr.: `1963 | Wlastimil Hofman`

ZIMA, 1931

olej, płótno naklejone na tekturę
21.7 x 43.3 cm
sygnowany p.d.: Wlastimil Hofman | 1931
Na odwrocie oprawy napis ołówkiem: 2945

KOSIARZ, 1930

olej, płótno
35 x 50.3 cm
sygnowany l.d.: Wlastimil Hofmann | 1930

Śpiące dziecko

olej na sklejce, wym.: 31 x 29 cm,
sygn. p.g.: Na pamiątkę Wlastimil Hofmann

Portret żony

olej, płótno, 46 x 37,5 cm;
sygn.: p.g.: Kargal / Wlastimil / Hofman / 1934
Na odwrocie nalepki wystawowe: z wystawy: Zbiory Wlastimila Hofmana z kolekcji polskich i czeskich w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze, kwiecień - lipiec 2003; oraz z wystawy monograficznej w Muzeum Śląskim w Katowicach, wrzesień - listopad 2003

Portret brata

olej, płótno, 50 x 40 cm;
sygn. p.g.: Kargal / 1933 / Wlastimil Hofman;
dedykacja l.g.: kochanemu Stasiowi

Zamyślona dziewczynka

olej, tektura, 47 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman / 1923 [lub 1933 - ostatnie dwie cyfry słabo czytelne]
Na odwrocie szkic malarski dwóch postaci.

Autoportret

olej, płótno, 36,5 x 32 cm;
sygn. l. g.: 1931 / Wlastimil Hofman

Dyptyk:

Św. Maria Magdalena, 1949
olej, sklejka, wymiary w świetle ramy: 39 x 48 cm
sygn. i dat p.d.: Wlastimil 1949 / Hofman
na odwrociu: Dyptyk / (prawy bok od widza / “... his, qui credunt in nomine ejus..." / "A Słowo ciałem się stało i mieszkało / między nami" / Rzekł jej Jezus: Niewiasto czemu płaczesz ? / Jan 20.15

Św. Piotr, 1949 sygn. i dat. l.d.: Wlastimil / Hofman 1949
na odwrociu: Dyptyk / (lewy bok od widza) / “his, qui crednt in nomine ejus..." / A Słowo ciałem się stało i mieszkało / między nami" / "Zaparcie się, które się wciąż powtarza"

liczba obiektów: 1577