1 zł
2 600 000 zł

MEHOFFER Józef (1869 Ropczyce k. Lwowa - 1946 Wadowice)

cena wywoławcza: Wykup abonament

Panoplion, 1914

litografia, papier; 23 x 15 cm (w świetle oprawy)
sygn. na kamieniu u dołu pośrodku

Nocny widok na Pont Neuf

ołówek, papier, 8,5 × 13 cm w świetle passe-partout

Kolekcja rodziny artysty

Duet przy pianinie, 1941 r.

ołówek, papier, 25 × 35 cm
sygn. i dat. w l. d. wraz z dedykacją: Stanisławowi Schwarcowi/na pamiątkę/ duetów podczas wojny r.1941/8/5.Józef Mehoffer

KONCERT DOMOWY, ok. 1910

Litografia, papier; 25,5, x 31,5 cm ( w świetle p.p.)
Sygnowany ołówkiem l.d.: Józef Mehoffer

Przedstawieni zostali malarz Stanisław Szwarc (1880-1953) i pani Łataczowa.

Kobieta w czarnej pelerynie

węgiel/papier, 34 x 29,5 cm
opisany u dołu

stan zachowania: ślady konserwacji na całej powierzchni przedstawienia

ŚW. BARBARA - szkic do witraży katedry we Fryburgu

Rysunek ołówkiem, papier, 49 x 31 cm,
sygn. p.d.: Józef Mehoffer,
adnotacja: "Św. Barbara studium do Męczenników", numer 316.

KSIĄDZ PRAŁAT

Rysunek ołówkiem, papier, 73 x 57 cm,
sygn. p.d.: Józef Mehoffer 1937,
uszkodzenia papieru, na odwrocie adnotacja: "Ks. Kanonik z Malanowa pod Turkiem szkic do podwójnego portretu dwóch księży bliźniaków".

Głowa byka

ołówek, papier, 29,5 x 33,5 cm
sygn. p.d.: Józef Mehoffer, na śr. dole napis: Solenizant po otrzymaniu życzeń

Merkury i Jagniesia, 1914 r.

olej, tektura, 50,3 × 34 cm
sygn. l. d.: Józef Mehoffer
na odwrocie autorski napis: Merkury jako posłaniec/Jowisza/Mehoffer/16/6 946.
oraz ekspertyza Feliksa Kopery z 1946 r.

Portret O. Joachima Berthier Dominikanina we Fryburgu (II), 1918

Akwaforta, sucha igła; wym.: 265 x 208 mm (plansza: 435 x 320 mm); nie sygn. Na odwrocie odręczna dedykacja Jadwigi Mehofferowej.

Akt stojącej kobiety, 1892

węgiel, papier żeberkowy;
60 x 42,5 cm (w świetle oprawy);
dedykacja autorska p. d.: Panu Stefanowi Brzozowskiemu / na pamiątkę od jego profesora / Józef Mehoffer / rysunek z r. 1892

Projekt okładki Sztuka Polska, 1903 r.

litografia barwna/papier, 38,5 x 28,5 cm
sygnowany i datowany na płycie l. d.: 'Józef Mehoffer | 1903'

- Mieczysław Wallis, Secesja, Warszawa 1967, 1984, s. 119 (il.)

W ORANŻERII, ok. 1900

Portret dr Bolesława Skórczewskiego i jego żony Sabiny w oranżerii ich Zakładu Dietetycznego w Krynicy
olej, deska
26,5 x 34 cm
sygn. p.d.: JM
Na odwrocie słabo widoczny ślad źle odbitego stempla z czytelnymi literami: ..esso

Obraz z kolekcji rodziny portretowanych, Sabiny i Bolesława Skórczewskich.

Dziewczyna z kawą

olej/płótno, 69,5 x 52 cm
sygnowany l.d.: 'Józef Mehoffer'
opisany na blejtramie: 'Mehoffer | Dziewczyna | z kawą' oraz 'GRĘBÓW'

- kolekcja Teresy i Seweryna Dolańskich w Grębowie

Portret Zbysia, ok. 1912 r.

autolitografia, papier; 45 x 30 cm

Sztuka Polska, 1903 r

litografia, papier; 39 x 28 cm;
sygn. l. d.
Okładka elitarnego albumu będąca przykładem młodopolskiej sztuki graficznej.

Wjazd Chrystusa do Jerozolimy

akwarela, papier; 19 x 29 cm;
sygnowana i datowana po środku u dołu: Jeruzalem na .. króla. powitanie - Józef Mahoffer Kraków 1934

Studium portretu kobiety

węgiel, papier żeberkowy firmy Ingres;
62 x 47,5 cm;
sygn. p. d.: JózefMehoffer

Wolność - studium

węgiel, papier; 62,7 x 48 cm;
sygn. p. d.: JózefMehoffer
na odwrocie nalepki wystawowe: z 14 czerwca 1935 r. z nr. 33556 i tytułem: Studium do "Wolności"; z 1933 r. z tytułem "Wolność"; dołączona nalepka z nr. 41

liczba obiektów: 431