1 zł
2 600 000 zł
/6

KOSTRZEWSKI Franciszek (1826 - 1911)

Gracze

akwarela, gwasz, papier jasnobrązowy, 33 x 50 cm,
sygn. p.d.: F. Kostrzewski/ 93

cena wywoławcza: Wykup abonament

Kominiarz warszawski

litografia, 18 x 16 cm
sygn.na kamieniu l.d.: "F.K."
z cyklu "Szkice i obrazki" wydanym w zeszytach, w 1857 r.

Myśliwy z miasta i wiejska dziewczyna

akwarela, karton 26 × 37 w świetle passe-partout
sygnowany u dołu: "F. Kostrzewski 93"

Myśliwy i dziewka wskazująca drogę

sygnowany u dołu po prawej: "F. Kostrzewski 93"

Sprzeczka z żydowskim kupcem, 1853

olej, płótno,53.4 x 65.2 cm
sygnatura drapana l.d.: FKostrzewski | 1853 r. (inicjały wiązane)

NA WYSTAWIE OBRAZÓW

tusz, pióro,
17,5 x 14,7 cm w świetle p-p,
sygnowany po prawej monogramem "FK", u góry tytuł, u dołu tekst dialogu przedstawionych postaci
rysunek do ilustracji prasowej

Na spacerze

gwasz, akwarela, papier, 50 x 34,5 cm (w świetle oprawy); sygn. p.d.: F. Kostrzewski/ 95

Przypadkowe nauki, 1887

para akwarel,
wymiary: 25,5 x 22 cm,
sygn. i dat.: F. Kostrz. 1887

Ratunek

ołówek, tusz lawowany, papier, 17,5 x 14 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: F. KOSTRZEWSKI

Polityka, ok. 1905

tusz, papier,
13 x 11.8 cm
Na odwrocie napis na oprawie: Ze zbiorów ś.p. Romana Kreczmara; u dołu dedykacja z datą 16.IX.1937.

W KARCZMIE, 1899 r.

Akwarela, kredka, papier; 40,5 x 57 cm w świetle passe-partout
Sygn. l.d.: F KOSTR 99
Na odwrocie nalepka:
ZAKŁAD INTROLIGATORSKI | wyrób "Passe-partout" i oprawa obrazów |
H. ZAWISTOWSKI | w Warszawie Krakowskie-Przedmieście N o 40

Domowa awantura

ołówek, tusz lawowany, papier; 18 x 13,8 cm w świetle passe-partout;
sygnowany w prawym dolnym narożniku: F. Kostrzewski

Studium drzew, 1846

akwarela, papier; 28 x 38 cm;
sygnowana w lewym dolnym narożniku: F. Kostrzewski | 1846

ELEGANTKI WARSZAWSKIE

akwarela, 17 x 14,5 cm
Autorstwo tego złośliwego kronikarza życia wielkiego miasta wydaje się oczywiste.

NA OBRONĘ KOŚCIOŁA, 1906 r.

Akwarela, gwasz; 32 x 53,5 cm (w świetle passe-partout)
Sygn. p.d.: 1906 | Kostrzewski

Wiejski włóczęga

akwarela, gwasz, papier, 37 x 27 cm (w świetle oprawy),
sygn. p.d.: F.Kostrzewski / 1892

PRZYMUSOWA KĄPIEL, 1886 r.

Olej, płótno; 99,5 x 142,3 cm
Sygn. p.d.: F Kostrzewski 1886

/6
liczba obiektów: 118