PESKE Jean (Jan Mirosław) PESKÉ, PESZKE (ur. 1870 Golta - zm. 1949 Le Mans)
olej na papierze naklejonym na płótno
sygn. p.d.
35,5 x 46,5 cm
cena wywoławcza: Wykup abonament
piórko tusz, tusz lawowany, papier
jasnobrązowy; 31 x 50 cm ( w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Peské. / Marseille
sygn. p.d.dat. na odwrociu
olej, płótno
71.5x101.5
Akwarela na papierze
sygn. i dat. l. d.
26,5 x 34 cm
olej, płótno
39 x 46,5 cm
sygn. l.d.:"Peské"
proweniencja: Galerie Mady Bonnard, Paris
Wystawiany: Paris, Grand Palais, "Paris à l'unanimité", 1988, p. 144
Tokyo, Sendai, Nagoya, Yokohama, Kyoto, Osaka et Oita, "Paris, patrie des peintres étrangers", 1989-1990, n°132
Yamanashi, Navio, Miyazaki, Hamamatsu et Okayama, "Paris la joie de vivre", 1993, n°25, p. 37
Varsovie, National Museum et Cracovie, National Museum, "Kisling et ses amis", 1996, n°5, p. 85
La Barre-du-Mont, Ecomusée; Le Mans, Musée de Tessé et Collioure, Musée d'art moderne, "Jean Peske 1870-1949", p. 110
olej, płótno
81 x 100
sygn. l.d.: Peske
proweniencja: Galerie Loeb, Paris
wystawiany: La Barre-du-Mont, Ecomusée, Le Mans, Musée de Tessé et Collioure, Musée d'art moderne, "Jean Peské, 1870-1949", 2002-2003, p. 110
pastel, węgiel, akwarela na papierze
47,5 x 62 cm
sygn l.d. Peské
olej/tektura, 36 x 44 cm
sygnowany l. d.: `Peske`
Estymacja: 12 000 - 16 000 zł
Vagues se brisant sur le rocher
technika mieszana, papier
38,5 x 46 cm
sygn. l.d.
Gwasz, papier;
46 x 57 cm
Sygn. l.d. Jean Peske