1 zł
2 600 000 zł

TETMAJER Włodzimierz (1862 Harklowa - 1923 Kraków)

Projekty dekoracji malarskiej wnętrza bazyliki Matki Boskiej Anielskiej i klasztoru O.O. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej,

1. Prezbiterium - ściana południowa
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 68 x 115 cm; sygn. i dat. p. d.: WłTetmajrer 1914 / kwiecień,
opis na obrazie l. g.: [ ... OO Bernardynów - skryty pod oprawą] / Widok prawej ściany prezbiterium 1: 20 (arkusz przerwany w połowie długości)
2. Sklepienia: pas górny - Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny (fragment sklepienia nawy głównej kościoła); pas dolny - Koronacja Najświętszej Maryi Panny (fragment sklepienia kaplicy klasztornej, ponad znajdującą się tu na łuku tęczowym sceną Pogrzeb Matki Boskiej)
akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier; 68 x 115 cm.
Literatura (wybór): Józef Andrzej Nowobilski, Włodzimierz Tetmajer (1861 - 1923), Kraków - Fundacja im. Włodzimierza Tetmajera, Wydawnictwo Czuwajmy - 1998, s. 61-63, il. 186, 188.
[ps. Włodzimierz Tetmajer urodził się 31 grudnia 1861 r. niektóre publikacje podają rok urodzenia 1862, która to data niestety powszechnie się przyjęła]

cena wywoławcza: Wykup abonament

W polu, ok. 1910 r.

olej, płótno, 61 x 89,8 cm
sygn. l. d.: WT

Estymacja: 55000 - 65000 zł

Przed chatą w Bronowicach, ok. 1900

olej, płótno; 53,5 x 110 cm

Scena we wnętrzu - portret ojca artysty

Ołówek, tusz lawowany, papier,
wym.: 5 x 14,5 cm ( w świetle oprawy)
Sygn.l.d.: WTetmajer

SIANOKOSY - ODPOCZYNEK

Olej, płótno; 82 x 101 cm
Sygnowany p.d.: WT

Spotkanie Karola Lanckorońskiego i Jerzego Mycielskiego, 1908

Ołówek, papier; wym.: 21 x 34 cm; sygn. kredką: rysował Włodzimierz Tetmajer / Wiedeń 1908.

Wieczorna modlitwa

kredka/papier, 26,5 x 36,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany u dołu: `WT`

Estymacja: 5 000 - 7 000 zł

Polonez

piórko, tusz, akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier; 26 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WT. (ołówkiem)

Odpoczynek przy żniwach

olej, płótno, 74 × 134 cm
sygn. l. d.: WT

Estymacja: 60 000 - 70 000 zł

Zaloty, 1917

olej, płótno; 97 x 102 cm
sygn. p.d. Włodzimierz Tetmajer 1917

Estymacja: 100000-120000 zł

SIANOKOSY - ODPOCZYNEK

Olej, płótno; 82 x 101 cm
Sygnowany p.d.: WT

Scena we wnętrzu-Portret ojca artysty

Ołówek, tusz lawowany, papier; wym.: 5 x 14,5 cm
Sygn. l.d.: WTetmajer

Kosynier krakowski, 1893

Akwarela, ołówek;
wym.: 49,3 x 35,5 cm;
sygn. oł. p.d.: WT 9/8/93. Szkic do monumentalnej Panoramy Racławickiej, przy której artysta współpracował (od sierpnia 1893 do maja 1894) z J. Styką i innymi, malując przede wszystkim postaci chłopów i sceny rodzajowe.

ołówek, tusz lawowany, papier, 5 x 14,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WTetmajer

Pole

Olej/tektura, wym. 37,8 x 49,8 cm
Sygn. p. d. WTetmajer Atest Kaz. Buczkowskiego z 2.X.1943 r.

Scena wiejska

olej, płótno; 44,5 x 60,5 cm;
sygn. l. d.: W.T.
Na odwrocie stempel z pracowni ramiarskiej z Krakowa

Akt kobiety

ołówek, papier; 25,3 x 15,5 cm.
Na odwrocie napis odręczny ołówkiem: rysunek Włodz - Tetmajera/ na posiedzeniu Wydziału Związku/ dn. 10 marca 1916 r.

Główki dzieci

ołówek/papier, 36 x 24 cm
sygnowany p. śr.: `WT.`

Estymacja: 1 800 - 2 500 zł

SIANOKOSY - ODPOCZYNEK

Olej, płótno; 82 x 101 cm
Sygnowany p.d.: WT

Jesienią - szkic kompozycji, ok. 1905

ołówek, piórko, tusz, papier;
5 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WTetmajer

liczba obiektów: 227