1 zł
2 600 000 zł

CHLEBOWSKI Stanisław (1835 - 1884)

Widok na Konstantynopol

ołówek, papier,
15 x 23,7 cm,
sygn. i dedykowany l.d.: „Madame... 1882 27 avril St. Chlebowski i p.d.: Konstantynopol...1872

cena wywoławcza: Wykup abonament

OAZA

akwarela/papier,
14,5 x 23 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany p. d.: `ST. CHLEBOWSKI`

DZIEDZINIEC RENESANSOWEGO PAŁACU

akwarela na papierze naklejonym na tekturę,
21 x 27,5 cm,
sygnowana p.d. "St. Chlebowski"

PLAC W SUEZ, 1867

akwarela, gwasz,
26,8 x 36,5 cm,
sygnowana l.d. "St. Chlebowski 867" oraz tytuł pracy
Drobne uszkodzenia papieru.

Pejzaż włoski z cyprysami

Olej, płótno, tektura
50 x 35 cm,
sygn. p.d.: St. Chlebowski

Kobieta w stroju wschodnim

ołówek, papier,
owal - 18 x 14 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: St. Ch. / 1879. (ołówkiem)

Ogier

olej/płótno naklejone na tekturę, 30,5 x 23,5 cm
sygnowany l. d.: `St. Ch.`

WNĘTRZE MECZETU, 1875

olej, płótno naklejone na tekturę
34 x 28.5 cm
sygnowany p.d.: St. Chlebowski | 30/VI 75
Na odwrocie napis ołówkiem: 3495 Chlebowski | Wnętrze (Meczet).
Ponadto dwie nalepki o treści:
- 1. (druk wypełniony atramentem): WYDZIAŁ ZABYTKÓW PRZY STRAŻY KRESOWEJ | WARSZAWA · NOWY ŚWIAT 21 T 258·53 | WYSTAWA RETROSPEKTYWNA | POLSKA KULTURA ARTYSTYCZNA KRESÓW WSCHODN.| No 198 PRZEDMIOT obraz | Chlebowski | WŁAŚCICIEL Feliks R(......) | ADRES Warszawa;
- 2. (druk, ołówek, cyrylicą): Sort | Risunok | Szirina | Richling.
Kartka z P.P. "Desa", Warszawa Salon 1. z metryczką obrazu, ceną 4000 zł i stemplem informującym, że obiekt nie może być wywieziony za granicę.

WILLA WŁOSKA Z CYPRYSAMI

Płótno naklejone na tekturę; 50,7 x 35,7 cm
Sygnowany p. d.: St. Chlebowski

Kobieta w stroju wschodnim

ołówek, papier, 18 x 14cm
sygn. l.śr.: St. Ch. 1879

Pejzaż z meczetem w tle

akwarela, papier czerpany,
23,5 x 14,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: St. Ch.
na odwrocie nalepka z nr 72

Pejzaż z meczetem w tle

akwarela, papier czerpany,
sygn. p.d.: St. Ch.
na odwrocie nalepka z nr 72

Portret Anny Potockiej

ołówek, papier, 12,8 x 9,5 cm (w świetle oprawy);
dedykacja p.d.: 19-go Lip. 1859 r. / Babunia dla Babuni / S. Chleb
na odwrocie stara nalepka z napisem: Anna Potocka / rysunek / Stanisława Chlebowskiego

STUDIUM DŁONI

Ołówek, papier; 30,3 x 20,5 cm
Sygnowany na odwrocie p. d. inicjałem wiązanym SCh
Na passe-partout napis Z teki konstantynopolskiej.

STUDIUM RĄK I STOPY

STUDIUM POSTACI

STUDIUM DŁONI

Szkicownik z podróży, lata 60. XIX w.

wymiary: 15 x 23,5 cm
104 strony, w tym 42 z rysunkami artysty.

Dostojnik turecki, 1864-1876

ołówek, papier,
19.8 x 29.8 cm
sygnowany l.d.: St. Ch.

Fragment architektury

olej, płótno,
27 x 34 cm;
na odwrocie orzeczenie dr Kazimierza Buczkowskiego z 31. X. 1951 r. oraz odręczny napis St. Chlebowski

liczba obiektów: 133