1 zł
2 600 000 zł

KULISIEWICZ Tadeusz (1899-1988)

Kobieta z różańcem, 1931

Drzeworyt;
wym.: 278 x 136 mm;
sygn. oł. p.d.: Kulisiewicz. Grafika z teki "Szlembark", Warszawa 1931, wydanej przez Instytut Propagandy Sztuki. Zachowane niewielkie marginesy. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 348.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Oracz, 1929

Drzeworyt;
wym.: 345 x 250 mm;
sygn. oł. p.d.: Kulisiewicz 29. Grafika z teki "Szlembark" (teka 12 drzeworytów wydana przez IPS, Warszawa 1931), naklejona na podkład wydawniczy. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece...", poz. 348.

Unikatowa teka drzeworytów, 1923

różne formaty, na arkuszach 28,6 x 21 cm, 5 portretów i scena symboliczna oraz rycina na okładce: kościół św. Jana Jerozolimskiego
w Poznaniu. 7 drzeworytów z 10. (Według notatki antykwariatu z 1957 r., grafik było 10 i sprzedawano je na sztuki, po 60 zł. Ocalało 6 i okładka). Wszystkie ryciny sygnowane i datowane ołówkiem "Kulisiewicz 23". Teka nieznana autorom bibliografii prac artysty. Nie ma jej Muzeum Kulisiewicza w Kaliszu. Patrz poz. 1065.

Dziewczyna w chuście, 1931

Drzeworyt;
wym.: 250 x 137 mm; pod odbitką opis edytorski: Tadeusz Kulisiewicz - Dziewczyna w chuście - odbitka z klocka oryginalnego; grafika z teki "Szlembark", Warszawa 1931; oferowany egz. dołączono do czasopisma "Arkady", ukazującego się w l. 1935-1939.

Na łodzi, 1937-42

Tusz, akwarela, tektura;
wym.: 21,5 x 27,5 cm;
sygn. i dat. l.d.: Kulisiewicz 37-42.

Notatka z podróży, 1956

tusz pióro, papier kremowy,
28 x 19.8 cm
sygn. tuszem p.d.: ... [nieczyt.] | 16.10 56[w ramce]

Matka, lata 30.

Drzeworyt; wym. komp.: 113 x 130 mm, planszy: 340 x 244 mm; niesygn.; na odwrocie opis pracy.

Ruiny kościoła św. Aleksandra na Placu

Krzyży w Warszawie, 1945
ołówek, papier, 20 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: TK: 1945

DZIEWCZYNA W CZARNEJ CHUŚCIE

Drzeworyt; 26 x 14,5 cm w świetle passe-partout
Sygnowany ołówkiem p.d.: TKulisiewicz

Ruiny kościoła św. Aleksandra na Placu Trzech Krzyży w Warszawie, 1945

ołówek, papier,
20 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: TK: 1945

Siedzący - z teki Szlembark, 1931

drzeworyt papier,
31 x 22 cm (odcisk klocka);
sygn. p. d.: Kulisiewicz

Twarz, 1967

flamaster, papier
29 x 20,5 cm;
sygn. p.d.: TK (w okręgu)

Biedacy

Drzeworyt z teki Szlembark, 30 x 21 cm,
sygn. ołówkiem p.d.: Kulisiewicz

Kalisz, 1924

Zespół czterech suchorytów: 1. Ze starego Kalisza (wym.: 235 x 125 mm), 2. Kościół Panny Marii (wym.: 235 x 155), 3. Wejście do kościoła OO. Bernardynów (wym.: 225 x 155 mm), 4. Kościół Kanoników Regularnych (wym.: 240 x 120).
Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 347.

Gazda, 1927

Drzeworyt
wym.: 204 x 139 mm
sygn. oł. p.d.: Kulisiewicz
grafika po konserwacji.
Lit.: J. Skłodowski, Tatry i Podhale w drzeworycie, Warszawa 1993, il.

Oracz, 1929

Drzeworyt
wym.: 345 x 250 mm
sygn. oł. p.d.: Kulisiewicz 29
grafika z teki Szlembark (teka 12 drzeworytów wydana przez IPS, Warszawa 1931).

Twarz, 1967

flamaster, papier, 29 x 20,5 cm;
sygn. p.d.: TK (w okręgu)

Szlembark, 1931

teka 12 drzeworytów wydana przez IPS, Warszawa 1931
wym plansz: 670 x 500 mm
sygn.; egz. 35/130; drzeworyty: 1. Biedacy; 2. Józuś Brzana; 3. Chora krowa; 4. Muzykanci; 5. Świątkarz; 6. Oracz; 7. Hryc; 8.Dzieci z jagnięciem; 9. Kobieta z różańcem; 10. Dziewczyny przy pracy; 11. Dziewczyna w czarnej chuście; 12. Wieś w górach.
Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 348.

Twarz, 1967

flamaster, papier
29 x 20,5 cm;
sygn. p.d.: TK (w okręgu)

liczba obiektów: 187