1 zł
2 600 000 zł

MAKOWSKI Zbigniew (1930 Warszawa - 2019 Warszawa)

Locus enim, in quo stas, teua sancta est, 1973 r.

olej/płótno, 46 x 33 cm
sygnowany i datowany u góry: `Zbigniew Makowski IX 1973`
na odwrociu dedykacja: `Dla | Dobrochny | i Jerzego | 1. I 1974 Zbyszek`

cena wywoławcza: Wykup abonament

A i co było do powiedzenia: powiedzieliśmy niemal wszystko..., 1963 r.

akwarela, tusz/papier, 48 x 64,5 cm
u dołu dedykacja : Dla Jerzego i Dobrochny Olkiewiczów - I-1964`

Nec. Sicterris Ultimathule, 1963 r.

akwarela, tusz/papier, 39 x 48 cm
sygnowany i datowany p.g.: `Zbigniew Makowski druga połowa sierpnia 1963 r.`

Sanquinem ut bibam..., 1975 r.

olej/deska, 44 x 34 cm
sygnowany i datowany u dołu: `Zbigniew Makowski 1975`
na odwrociu dedykacja: `Dla Jerzego | Zbigniew X 1975`

Kompozycja, 1969 r.

olej/płótno, 25,5 x 15 cm
sygnowany na odwrociu
na odwrociu dedykacja: `Dla Dobrochny | obrazek z | przed trzech chyba lat | Zbigniew | Makowski | XI. 1972`

Park, 1964 r.

kredka, tusz/papier, 15,5 x 24 cm
datowany l.g.: `23. VI. 1964` oraz sygnowany i datowany na odwrociu
na odwrociu dedykacja: `Dla Jerzego Olkiewicza | w dobrym dniu, kiedy przyniósł mi | "Projekt" (ten z jego artykułem) a i w ogóle z serca. | 3 września 1964 | Zbyszek Makowski`

Bo rzeczy są dokonane przez śmierć..., 1962 r.

akwarela, tusz/papier, 35,5 x 47 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Zbigniew Makowski 8.IV.1962`

To o bizantyjskich kapitelach..., 1961 r.

akwarela, tusz/papier, 36 x 47,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Zbigniew Makowski 61`
na odwrociu dedykacja: `Dla p. Aleksandra Hemisza | Zbigniew Makowski, Wenecja, 1961`

(...) ja tam sam byłem w tym pokoju, 1962 r.

na odwrociu pieczęć Urzędu Konserwatorskiego z pozwoleniem na wywóz za granicę

Sato rare..., 1964 r.

akwarela, tusz/papier, 48,5 x 35 cm
u dołu dedykowany, sygnowany i datowany: `Dla Dobrochny i Jerzego od Zbyszka w grudniu 1964. | Zbigniew Makowski, w Warszawie`

O, ILLE

akwarela, tusz/papier, 35 x 48 cm
na odwrociu pieczęci z urzędu z wyrażeniem zgody na wywóz za granicę

kompozycja dwustronna,
akwarela, tusz/papier, 36 x 48 cm
sygnowany wewnątrz kompozycji: `Zbigniew Makowski`

Jerzy Olkiewicz, Geometria romantyczna Zbigniewa Makowskiego, "Projekt" 1964, nr 2, s.39-41, reprodukowany

Kompozycja, 1970 r.

akwarela, tusz/papier, 55 x 75 cm
sygnowany, opisany u dołu: `Zbigniew Makowski fuit hic XI.1970`

I will tell you, 1980 r.

olej/płótno, 74 x 92 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Zbigniew Makowski 1980`
na odwrociu opisany przez autora komentarzem - wierszem oraz sygnowany i datowany: `Zbigniew Makowski X 1986`

LE MAT, 1973

olej, płótno; 150x70 cm
sygn. u dołu: Zbigniew Makowski fuit hic XI 1973 LE MAT

Sine fine aut principio, 1976

olej, płótno; 65 x 95 cm
sygn. przez środek: Zbigniew Makowski fuit hic 1976 Varsovia

Composition

tusz, akwarela, papier
48 x 61 cm
sygn. p.d. Zbigniew Makowski

...jeden z tych wielkich obrazów..., 1975 r.

gwasz/papier, 27 x 37,5 cm
sygnowany, datowany i opisany u góry: `...une de ces grandes images... Zbigniew Makowski VIII 1975`

Estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Kompozycja, 1968

gwasz, papier; 81 x 57 cm;
sygn. i dat. p. d.: ZBIGNIEW MAKOWSKI 1968

Narzędzia, 1968 r.

olej/płótno, 61 x 27 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Zbigniew Makowski | 1968`
opisany na odwrociu n blejtramie: `"NARZĘDZIA" 1968, 61x27`
na odwrociu, na blejtramie naklejka galerii Malborogh Fine Art w Londynie

Estymacja: 40 000 - 50 000 zł

liczba obiektów: 224