1 zł
2 600 000 zł

MODZELEWSKI Jarosław (ur. 1955, Warszawa)

NOCNY RYBAK, ŚWIT, 2005 r.

tempera żółtkowa/płótno, 140 x 200 cm
sygnowany i datowany na odwrocie pismem odręcznym:
Jarosław Modzelewski |Nocny rybak, świt | 140 x 200 | temp. ż. | 2005

Jarosław Modzelewski, Malowniczy krajobraz skłania do refleksji o przeszłości, Galeria BWA,Miejski Ośrodek Sztuki| w Gorzowie Wlkp., grudzień 2012/styczeń 2013, (kat. repr. str.13)
Jarosław Modzelewski, XIII edycja Nagrody im. Kazimierza Ostrowskiego 2014, ZPAP Okręg Gdański, Gdańsk 2014 (kat. repr. str. 31)

cena wywoławcza: Wykup abonament

Śnieżna zima

inkografia/papier 46 x 60 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'JModzelewski', l.d.: '9/100'

Zabawy na balkonie

inkografia/papier 60 x 40 cm (zadruk)

Przejażdżka po Wiśle

inkografia/papier 60 x 46 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'JModzelewski', l.d.: '5/100'

Wędzarnia ryb

ołówek, akwarela, papier; 19,5 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JModzelewski

Pani nad miską, 1988 r.

akwarela, karton, sygn.
50 x 39 cm

Niosący belkę

litografia
77 x 56 cm

Rybak w zatoce

wycinanka
25 x 30 cm

Trzy statki w Bergen

inkografia/papier, 52 x 60 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'JModzelewski', l.d.: '10/100'

Znów będą wędzone pstrągi

inkografia/papier, 40 x 60 cm

Lasek

inkografia/papier, 30 x 24 cm
stan zachowania: bardzo dobry

Niedokończony dom V, 1999 r.

tempera/płótno, 180 x 180 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jarosław Modzelewski | "niedokoczony dom - 5" | temp. ż. | 180x180'

- kolekcja prywatna, Włochy
- Art about simple acts, quattro dipinti di Jarosław Modzelewski, Galleria d'arte Spicchi dell'Est, styczeń 2000
- Jarosław Modzelewski. Obrazy 1977-2006, Galeria Zderzak, Kraków 2006, poz. kat.311, s. 202 (il.)

Kazanie, 1993 r.

tempera/papier, 37 x 30,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'J Modzelewski 93'
na odwrociu opisany: 'Jarosław Modzelewski | "Kazanie" | tempera 1993 | 38 x 31,5'

Diakon, 2000 r.

kolaż, ołówek/papier, 31 x 43 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'Jarosław Modzelewski 2000'
na odwrociu opisany: 'Jarosław Modzelewski 2000 | Wycinanka 35 x 54 | "diakon"'

Pilnowanie wystawy, 1986 r.

akwarela/papier, 54,6 x 73 cm
sygnowany, opisany i datowany l.d.: '"Pilnowanie wystawy" 1986 Modzelewski'

Czarna droga, 2008 r.

tempera żółtkowa/płótno, 150 x 100 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `Jarosław | Modzelewski | 2008 | "Czarna droga" | 150 x 100 | tempera ż.`

Niosący ścięte drzewo, 2007

Teka 10 prac, techn. pigmentowa, papier bawełniany; wyd. Dominik Art. Edition Kraków 2007; wym.: 50 x 61 cm,
sygn. i dat. oł. p.d.: Jarosław Modzelewski 2007. Na karcie tytułowej grafika Niosący ścięte drzewo,
sygn. i dat. oł. p.d. Do teki dołączony ołówkowy projekt tytułowej grafiki; wym.: 21 x 29,6 cm;
sygn. oł. p.d.: Niosący belkę, widziany 18.01.2005; na odwrocie: Jarosław Modzelewski / 2005. Grafiki w oryginalnej, kartonowo-płóciennej tece. Bardzo dobry stan zachowania.

Ciekawy materiał z przeszłości, 2009

Teka litografii dwubarwnych; wym. pl.: 560 x 770 mm; wszystkie grafiki
sygn. oł. l.d.: Jarosław Modzelewski 2009; śr.d. tytuł, p.d. nr egzemplarza (4 z 20). Zawiera prace: a. Sztuka croniomentalna, b. Weterynaria. c. Regierungsprasident. d. Hilfe! e. Śmierć Gagarina. f. Adam Kadmun. g. Torpeauto. h. Niosący belkę. Teka wydana przez Dominik Art Edition, Kraków 2009. Oprawa oryg., suchy wytłok.

Motyw sandomierski, 2014 r.

akwarela, 38,5 x 56 cm, sygn.

DWA BUDYNKI, 1984

akryl, węgiel, papier
97 x 165,5 cm (w świetle ramy)

Obraz wystawiany i reprodukowany:
- Polak Niemiec Rosjanin, d.Zakłady Norblina, Warszawa 1989, kat.;
- P. Sarzyński, Przemarsz ptaszków, "Polityka" 2002 nr 17, s. 56, repr.;
- Jarosław Modzelewski. Obrazy 1977-2008, Galeria Zderzak, Kraków 2006, s. 152, kat. 71.1, repr.;
- Gruppa..., Miejska Galeria Sztuki MM, Chorzowskie Centrum Kultury, Chorzów 2-24 IV 2013, repr. barwna na okładce.

liczba obiektów: 369