1 zł
2 600 000 zł

SKOCZYLAS Władysław (1883 Wieliczka -1934 Warszawa)

Janosik, ok. 1930

chromolitografia, papier; 30 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie

cena wywoławcza: Wykup abonament

Pejzaż letni

akwarela, papier; 26,5 x 36,5 cm w św. p-p.;
sygn. p. d.: W. Skoczylas

Młody góral z Wisły, 1926 r.

kredka/papier ,43 x 29 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `W.Skoczylas. | Wisła 1926`

Motyw z Kazimierza

akwarela, gwasz, ołówek, papier,
95 x 65 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W. Skoczylas
na odwrocie opis: W. Skoczylas/ Motyw z Kazimierza/ Salon Jesienny w Paryżu 1928/ Wystawa p... Skoczylasa, Salon/ Garlińskiego w Warszawie kwiecień 1929./ Nabyty od W. Skoczylasa w Paryżu we/wrześniu 1928 przez L. Reynala z Warszawy/ Reprodukowany w katalogach i pismach ilustrowany między innymi "Świat" N 15, 13-IV. 1929

Powrót z polowania, 1921

Drzeworyt;
wym.: 155 x 18t mm;
sygn. oł. p.d.: W. Skoczylas. Drobne plam kina marginesach.
Lit.: M. Siatkowska, Katalog prac Władysława Skoczylasa zachowanych w zbiorach rodzinnych i w zbiorach publicznych w Polsce, mps, Warszawa 1991, poz. C40.

Głowa górala , 1913 r.

drzeworyt/papier, 31 x 29 cm

- Krystyna Czarnocka, Półtora wieku grafiki polskiej, Warszawa 1962, il. 132, s. 265

ZAGRODA

akwarela na tekturze, 29 x 21,5 cm,
sygnowana l.d. "W. Skoczylas"

PODWÓRKO z ŻURAWIEM STUDZIENNYM, 1923

akwarela na kartonie, 17,5 x 22,5 cm w świetle passe-partout,
sygnowana i datowana p.d. "W. Skoczylas 23 [?]".
[ostatnia cyfra daty niepewna]

Wasylewski Stanisław Klasztor i kobieta. Studium z dziejów kultury polskiej w średniowieczu. 10 drzeworytów, 8 inicjałów Władysł

Format: 27,5x20 cm, s. [16], 138, [3], tabl. 8. Oprawa oryginalna płótno. Na licu ślad zawilgocenia. Na tablicach 8 oryginalnych, całostronicowych drzeworytów Skoczylasa, 18 (wiele powtórzonych) jasnoczerwonych drzeworytowych inicjałów tego samego artysty. Brak okładek brosz., na których umieszczono dwa drzeworyty.

Żebrak, 1918

Drzeworyt; wym.: 180 x 130 mm; nie
sygn..
Lit.: "Wystawa pośmiertna prac Wł. Skoczylasa", Kraków 1935, poz. 26 (s. 39), il. 7.

Śpiący rycerze w Tatrach, 1916

Drzeworyt; wym.: 170 x 200 mm; nie
sygn. (ślad sygnatury).
Lit.:"Wystawa pośmiertna Władysława Skoczylasa", Kraków 1935, poz. 10.

Powrót z polowania, 1921 (il. s. 16)

Drzeworyt; wym.: 155 x 185 mm; nie
sygn.

Janosik z frajerką, 1919

Drzeworyt; wym.: 202 x 180 mm;
sygn.: oł. p. d: W. Skoczylas. na odwrocie pieczątka kuratora Muzeum ASP w Warszawie potwierdzająca autentyczność.

Hulanka, 1921

Drzeworyt; wym.: 190 x 240 mm, plansza: 252 x 352 mm;
sygn. oł. p. d.: W. Skoczylas; nadbitka z"Teki Podhalańskiej",
sygn. przez artystę.
Lit.: M. Grońska,"Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 500.

Głowa starego górala (mała) , 1928

Drzeworyt; wym.: 160 x 205 mm;
sygn.: oł. p. d: W. Skoczylas.
Lit.: Katalog: Wystawa pośmiertna prac Władysława Skoczylasa, Kraków 1935, poz. 108. Na odwrocie opis kolekcjonerski; nadwątlone narożniki.

Lirnik z pejzażem, 1931

Drzeworyt; wym.: 180 x 250 mm;
sygn.: oł. p.d; na odwrocie tytuł.
Lit.: M. Sitkowska, Katalog prac Władysława Skoczylasa zachowanych w zbiorach rodzinnych i w zbiorach publicznych w Polsce, mps, Warszawa 1991, poz. C169. Rzadkie. (il. s. 16)

Powstańcy z Chochołowa, 1922

Drzeworyt; wym.: 155 x 250 mm;
sygn. oł. p.d.: WSkoczylas.
Lit.: "Wystawa pośmiertna Wł. Skoczylasa", Kraków 1935, poz. 43.

Chrystus `Krucyfiks`, 1915

Drzeworyt, papier specjalny; wym.: 135 x 86 mm; nie
sygn.; pod kompozycja noty typograficzne egzemplarz z czasopisma "Sztuki Piękne".
Lit.: Katalog"Wystawa pośmiertna prac Wł. Skoczylasa", Kraków 1935, s. 38, poz. 13.

Madonna (mała), 1915

Drzeworyt, papier specjalny; wym.: 129 x 91 mm; nie
sygn.; egzemplarz z czasopisma "Sztuki Piękne", pod kompozycją nadruk typograficzny.
Lit.: "Wystawa pośmiertna prac Władysława Skoczylasa", Kraków 1935; poz. 17, s.38.

ZAGRODA, przed 1918

akwarela na tekturze,
29 x 21,5 cm,
sygnowana l.d. "W. Skoczylas"

liczba obiektów: 422