1 zł
2 600 000 zł

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

BEZ TYTUŁU, 2015 R

akryl/płótno, 50 x 50 cm
sygnowany i datowany na odwrocie pismem odręcznym: Leon Tarasewicz 2015 | 50 x 50

cena wywoławcza: Wykup abonament

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Projekt abażuru, 2003 r.

akryl/papier, 20 x 38 cm
na odwrociu sygnowany, datowany i opisany: `R6 L Tarasewicz 2003`
LITERATURA: - Leon Tarasewicz, oprac. Jola Gola, Stowarzyszenie Edukacji Artystycznej "Ślad", Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Warszawa 2007, s. 163-164

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

BEZ TYTUŁU, 2003

tynk akrylowy, sklejka
50 x 50 cm
sygn. na odwrocie na sklejce: L. Tarasewicz 2003 | 50 x 50

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

BEZ TYTUŁU, 2003

akryl, papier
20 x 38,8 cm
sygn. oł. na odwr. l.d.: GR. [lub 9R.] Tarasewicz 2003

Prace reprodukowane w: Leon Tarasewicz, oprac. Jola Gola, Stowarzyszenie Edukacji Artystycznej "Ślad", Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Winkowski Sp. z o.o., Warszawa 2007, s. 163-164, tamże bibl.

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 1995 r.

olej/płótno, 190 x 130 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `L. Tarasewicz 1995`

- kolekcja instytucjonalna, Warszawa
- "Leon Tarasewicz. Nowe prace", Galeria Sztuki Współczesnej BWA Katowice, marzec - kwiecień 1995
- "Tarasewicz" BWA Arsenał Białystok, maj - czerwiec 1995
- "Leon Tarasewicz. Paintings", Galerij S65, Aalst, Belgia, 8.02- 8.03.1997
- "Leon Tarasewicz. Malerei", Galerie Metta Linde, Lubeka, Niemcy,22.08.-4.10.1997
- Tarasewicz, [red.] Magdalena Godlewska-Siwerska, katalog wystawy, Galeria Arsenał BWA, Białystok 1996
- Jola Gola, Leon Tarasewicz, Warszawa 2007, s. 91, s. 94 (widoki wystaw)

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 1995 r.

olej/płótno, 190 x 130 cm

- własność artysty (w 2007)
- kolekcja prywatna, Warszawa
- Jola Gola, Leon Tarasewicz, Warszawa 2007, s. 289 (reprodukcja)

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

50 x 50 cm, akryl na płótnie, 2014 r.

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 1988 r.

akryl/płótno, 130 x 190 cm
sygnowany, opisany i darowany na odwrociu: `L. Tarasewicz | NEW YORK 1988.`
na odwrociu nalepka galeryjna z opisem obrazu `NORDENHAKE STOCKHOLM` oraz `Dolan/Maxwell Gallery Philadelfia`
- Galerie Nordenhake, Sztokholm, ok. 1989
- Dolan/Maxwell Gallery, Filadelfia, Stany Zjednoczone
- porównaj: analogiczna kompozycja-tryptyk o wymiarach 190 x 390 - Leon Tarasewicz, katalog wystawy, [wstęp] Mariusz Hermansdorfer, Galerie Nordenhake/Nigel Greenwood Gallery, Sztokholm/Londyn 1989, nlb (il.)

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2009 r.

akryl/płótno, 50 x 50 cm
opisany i datowany na odwrociu: ` Leon Tarasewicz 2009 | akryl/płótno | 50 x 50 | 5.`

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Kompozycja, 1984/2000 r.

serigrafia barwna/papier, 35 x 45 cm (w świetle passe-partout)
sygnowana i datowany p.d.: `L. Tarasewicz 1984/2000`, l.d.: `15/30`

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 1988 r.

akryl/płótno, 130 x 190 cm
na odwrociu sygnowany, datowany i opisany: `LEON TARASEWICZ 1988 | NEW YORK` stemple wywozowe oraz nalepka galeryjna Nordenhake

- Galerie Nordenhake, ok. 1989
- Tommy Jaohansson
- Blickman, Mainz, Niemcy

- 10.IX-10.X.1988, Grodno
- 15.X-5.XI.1988, Pałac Sztuki, Mińsk
- 14.III.1989, Nordenhake, Sztokholm (?)

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2007 r.

olej/płótno, 190 x 140 cm
na odwrociu sygnowany, datowany i opisany: `LEON TARASEWICZ 2007 | 190 x 140`

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 1984/2000 r.

serigrafia barwna/papier, 32,5 x 43 cm
sygnowana i datowana ołówkiem p.d.: `L. Tarasewicz 1984/2000` oraz numer edycji l.d.: `14/30`

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2007 r.

olej/płótno, 190 x 130 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `L.Tarasewicz 2007 | 190 x 130`

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 1993 r.

olej/płótno, 50,2 x 50,2 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `L.Tarasewicz. 1993`

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

bez tytułu (tryptyk), 1991

olej, płótno; 130x570 cm
opisany na odwrocie: LEON TARASEWICZ 1991/ 130X570
Na blejtramie nalepka z Galerie Nordenhake w Berlinie z opisem pracy

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2002 r.

serigrafia barwna/karton, 70 x 100 cm (arkusz), 56 x 68 cm (w świetle passe-partout)
sygnowana i datowana p.d.: `Leon Tarasewicz 2002`, l.d.: `21/30`

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Dyptyk, 1989 r.

olej/płótno, 190 x 260 cm (razem)
sygnowany i datowany na odwrociu: `NR 3 | LEON TARASEWICZ 1989 | 190 x 260`, na blejtramie naklejka galeryjna: `Galleria d`Arte del Cavallino, Venezia` oraz stempel galerii z numerem `5365`

- 18.05.-20.06.1989, Galleria d`Arte del Cavallino, Wenecja

Literatura:
porównaj - Jola Gola, Leon Tarasewicz, Warszawa 2007, s. 60 (informacja o wystawie w Wenecji), s. 256 (analogiczny tryptyk ze zbiorów NMP, MP 3231).

Estymacja: 150 000 - 200 000

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2009 r.

akryl/płótno, 50 x 50 cm
sygnowany, opisany i datowany na odwrociu: ` Leon Tarasewicz 2009 | akryl/płótno | 50 x 50`

Estymacja: 15 000 - 18 000

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2012 r.

olej/płótno, 50 x 50 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: ` Leon Tarasewicz 2012`

Estymacja: 15 000 - 18 000

liczba obiektów: 216