1 zł
2 600 000 zł

WANIEK Henryk (ur.1942 Oświęcim)

Wejście do ogrodu, 1976

olej, płótno, 49,5 x 60 cm
na odwrocie napis autorski: WEOECIE (sic!) DO OGRODU / THE ENTRANCE TO THE GARDEN oraz: 717 / HENRYK WANIEK / JUNE / 1976; oraz nalepka Desy z nr DI/817/78, tytułem w języku niemieckim i miejscem wysłania Depolma Galerie

cena wywoławcza: Wykup abonament

IMPROWIZACJA II, 1977

olej, deska,
29.5 x 40.2 cm
Na odwrocie na desce w p.g. rogu: 736 (w ramce) | APR.1977 | HENRYK WANIEK | IMPROWIZACJA II (w ramce) | IMPROVISATION II (w ramce);
w l.d. rogu: Henryk Waniek | Ul. Paderewskiego 44 A/69/ 40273

Zwój

technika mieszana na papierze, wym.: 20 x 28 cm,
sygn. p.d.: Henryk Waniek DEC 1999

Madonna nade wszystko, 1970 r.

olej/płótno naklejone na płytę wiórową, 50,5 x 34 cm
sygn. i opis. na odwrocie: kwiecień / 1970 / tytuł: "MADONA NADE WSZYSTKO" / H. Waniek

Wyspa śmierci

olej, płótno, 65,5 x 55 cm;
sygn. l.d.: HENRYK WANIEK / 540;
na odwrocie napis autorski: 540 / WYSPA ŚMIERCI. / WYBRZEŻE SŁONECZNYCH / ZEGARÓW; oraz HENRYK WANIEK / DEC. 1972

ULICA N, 1976

Olej, płótno; 50 x 70 cm
Na odwrocie napis: Henryk Waniek | ul. Paderewskiego 44 N89 | Katowice | w prostokącie
cyfra 7021 70Z Henryk Waniek Jan. 1976 | ulica N; na krośnie: PT 95 20.000 W.P. | Zakupiłem 2 grudnia 1977. (piątek)

Śniadanie o północy - czyli jeszcze jedna ostatnia wieczerza, 1994

olej, płótno, 53 x 79 cm,
sygn. i dat. na odwrocie: Henryk Waniek 94

Scena metaforyczna

akwarela, papier,
33 x 43 cm (w świetle passe-partout)

Zielona abstrakcja - Ixtlan

olej, płótno, 50 x 60 cm;
sygn. odwrocie napis autorski: "750 / HENRYK WANIEK / APR. 1977 / IXTLAN"

Śniadanie o północy czyli jeszcze jedna

olej, płótno naklejone na deskę, 53 x 79 cm;
sygn. dat. i opisany na odwrocie: ŚNIADANIE O PÓŁNOCY / CZYLI / JESZCZE JEDNA OSTATNIA WIECZERZA / HENRYK WANIEK / OCT 1994

ZAGINIONE MIASTO VI

olej na płótnie,
50 x 40 cm,
sygnowany na odwrocie (na płótnie) "H. WANIEK / ŤZAGINIONE MIASTOą VI"

ŚNIADANIE O PÓŁNOCY, CZYLI JESZCZE JEDNA OSTATNIA WIECZERZA

Olej, płótno naklejone na deskę;
54,4 x 80 cm
Na odwrociu w górnej części płótna: HENRYK WANIEK, na desce napis HENRYK WANIEK | ŚNIADANIE O PÓŁNOCY, CZYLI JESZCZE JEDNA OSTATNIA WIECZERZA | OCT 1994. Po lewej nalepka: HENRYK WANIEK | Śniadanie o północy, czyli jeszcze jedna ostatnia wieczerza | olej, deska, płótno, 1994, 54,4 x 80 cm

TEMPLUM SALOMON - IV

akryl na płycie,
41x53 cm

OSTATNI DZIEŃ WRZEŚNIA 1987 r.

Olej na płótnie 50 x 60 cm
Sygnowany na odwrocie - "HENRYK WANIEK"
Obraz opisany na odwrocie

Klaustrofobia

olej, płótno,
29,5 x 37 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: Henryk / Waniek / Klaustro- / fobia

Ściana

ołówek, kredka, papier, 40 x 30 cm;
sygn. p. d.: Henryk Waniek

IMPROWIZACJA II, 1977 r.

Olej na desce, 29 x 40 cm
Sygnowany na odwrocie - "HENRYK WANIEK / IMPROWIZACJA II /1977"

BARDO NA ZIEMI ŚLĄSKIEJ 2, 1988

olej na płótnie, 50 x 61 cm,
znak autora p.d., na odwrocie na płótnie napis "HENRYK WANIEK /"BARDO NA ZIEMI ŚLĄSKIEJ2 / FEB-1988" oraz dedykacja autorska

Podwójna wspinaczka 1989

olej, płótno, 43 x 53 cm; na odwrocie napisy autorskie

liczba obiektów: 128