PŁÓCIENNIK Henryk (1933 - 2020)
olej, płótno, 65 x 54 cm, sygn. na odwrocie
cena wywoławcza: Wykup abonament
technika własna (pisak, akwarela, gwasz), karton; 49 x 35 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: H. Płóciennik 95.
Tycjan Egiptologowski (3.III), 2005
technika własna (pisak, akwarela, piórko, tusz); 62,5 x 44 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: H. Płóciennik 2005, obok odcisk kciuka artysty.
linoryt/papier, 40,5 x 49,5 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '"Blok XI" Epr.d'art. linoryt 1964. (A.P.) Henryk Płóciennik'
linoryt/papier, 40,5 x 51 cm
opisany l.d.: '"Wyprawa po skarby [nieczytelny]', datowany i opisany ś.d.: 'linoryt 1963' oraz sygnowany p.d.: '(A.P.) Henryk Płóciennik'
- Henryk Płóciennik. Grafika 1962-1975, galeria ADI ART, Łódź, s. 50 (il.)
tusz, piórko, akwarela, papier; 26,5 x 17,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: H. Płóciennik 86.
linoryt, tusz, piórko, flamaster, papier; 48 x 36 cm;
sygn. śr. d.: H. Płóciennik.
linoryt, monotypia/papier, 47 x 34 cm w świetle passe-partout
sygn. i opisany przy dolnej krawędzi: "W Galerii" 1/1 /linoryt + monotypia 2009./(AP) /Henryk Płóciennik.
olej, płótno, 50 x 70 cm
sygn. dat. śr. d.: H.PŁÓCIENNIK.91
monotypia, karton; 44 x 32 cm (odcisk płyty), 60 x 46,2 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: (AP) Henryk Płóciennik (ołówkiem);
napis l. d.: "Monotypia +" 1/1. (ołówkiem); data pośrodku u dołu: 2010 (1) (ołówkiem)
monotypia, karton; 48,5 x 32 cm (odcisk płyty), 64,2 x 45,7 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Henryk Płóciennik (ołówkiem);
napis l. d.: "Monotypia +" 1/1. (ołówkiem); data pośrodku u dołu: (AP.) 2014. (ołówkiem).
monotypia, karton; 45 x 33 cm (odcisk płyty), 61,6 x 47,3 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: (AP.) Henryk Płóciennik. (ołówkiem);
napis l. d.: "Monotypia +" Epreuve dartisk 2009. (ołówkiem).
technika własna (akwarela, flamaster, pisak), karton; 36 x 25,5 cm;
opisany l. d.: HP03, sygn. i dat. l. d.: H. Płóciennik / 2003.
akwarela/papier, 50 x 31 cm
sygnowany l. d.: 'H. Płóciennik | H.P.'
tusz, papier, 24,5 × 17,5 cm
sygn. i dat. p. d.: H. Płóciennik 86
* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite
tusz, akwarela, papier, 36,5 × 26 cm
sygn. i dat. p. d.: Płóciennik 88
olej/płótno, 65 x 54,5 cm
sygnowany i datowany śr.d.: 'H. PŁÓCIENNIK. 89'
opisany na odwrociu, na blejtramie: 'H. PŁÓCIENNIK'
monotypia, karton, 44 x 32 cm (odcisk płyty), 60,5 x 46,2 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Henryk Płóciennik. (ołówkiem); napis l. d.: "Monotypia +" 1/1. (ołówkiem); data pośrodku u dołu: (AP.) 2010. (ołówkiem).
monotypia, karton, 44,5 x 33,5 cm (odcisk płyty), 61 x 48 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Henryk Płóciennik. (ołówkiem); napis l. d.: "Autoportret" monotypia + 1/1. (ołówkiem); data pośrodku u dołu: (AP.) 2010. (ołówkiem).
technika własna (akwarela, flamaster, gwasz, tusz), papier; 48,5 x 36,5 cm;
sygn. i dat. ołówkiem l. d.: H. Płóciennik 1998.