1 zł
2 600 000 zł
/6

GOLDBERG Chaim (Kazimierz Dolny, 1917- 2004, Boca Raton, USA)

Sceny z życia stetl - zestaw 15 rysunków

ołówek, flamaster , papier, różne wymiary;
we wspólnych oprawach

cena wywoławcza: Wykup abonament

Skrzypek

miedzioryt/papier,
29,5 x 23 cm (odcisk płyty), 57 x 36 cm (arkusz)
sygnowany p. d. ołówkiem: `Chaim Goldberg`, l. d.: `55/200`

W miasteczku

miedzioryt/papier,
69 x 44 cm (odcisk płyty), 79,5 x 53 cm (arkusz)
sygnowany l. d. na płycie: `CH. GOLDBERG` oraz p. d. w języku hebrajskim, p. d. ołówkiem: Chaim Goldberg, l. d.: `A. P.`

Taniec

akwarela, tusz/papier,
50,5 x 71 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany p. d.: `Chaim Goldberg`

STARY ŻYD Z KOZĄ

litografia ręcznie kolorowana akwarelą,
46 x 31 cm, odbitka 9/200,
sygnowana ołówkiem p.d. "Chaim Goldberg"

Wędrowni klezmerzy, 1959-63

Litografia barwna;
wym.: 480 x 635 mm;
sygn. oł. p.d.: Chaim Goldberg, l.d. odbitka nr 127/150. (il. s. 14)

ZAGŁADA, 1945

Rysunek tuszem, papier;
20,5 x 21 cm
Sygnowany l.d.: Ch. Goldberg | 1945
Na odwrocie napis ołówkiem: W kominie [przekreślone] | Zagłada. Poniżej pieczęć Ministerstwa Sztuki i Kultury. W l.d. numer: 469

Nauczyciel i uczeń

litografia, papier
74 x 54 cm;
sygn. p. d.: Chaim Goldberg; numerowana l. d.: 41/300;

Pejzaż z Kazimierza ze skrzypcami

litografia, papier, 24 x 20 cm ( odcisk kamienia) ;
sygn. p. d.: Chaim Goldberg ( ołówkeim) l. d.: H.C.

Taniec

akwaforta, papier, 32 x 44,7 cm (odcisk płyty);
sygn. p.d.: Chaim Goldberg;
l.d.: 18 / 200

Taniec

sygn. p.d.: Chaim Goldberg;
l.d.: 18 / 200

Ciągle słyszę skrzypiec dźwięki

litografia barwna, 24,5 x 20 cm (odcisk płyty);
sygn. p.d.: Chaim
Goldberg (ołówkiem) z lewej oznaczenie odbitki

/6
liczba obiektów: 112