1 zł
2 600 000 zł

DRETLER-FLIN Stefania (1909 - 1994)

Ulica Kanonicza, lata 40.

Drzeworyt; wym.: 150 x 100 mm; sygn. oł. p.d.: St. Flin-Dretler, l.d.: oryg. drzew. W posagu na nasze mieszkanie.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Gdańsk, 1930

Teka 6 autolitografii; średni wym. pl: 370 x 262 mm; każda plansza sygn., dat. oł. p.d.: St. Juerówna, l.d.: 1930/org.litogr. Stan zachowania: okładka teki zabrudzona farbą litograficzną, na odwrocie okładki uszkodzenie, niewielkie zabrudzenie i uszkodzenie górnych narożników, ślady po taśmie klejącej, w górnej części każdej z grafik niewielki retusz. Niezwykle rzadka teka graficzna.

Kraków, 1945.

Drzeworyt, 11,5 x 10 cm. Sygnowany pod klockiem ołowkiem "Kraków 1945 St. Dretler". Grafika z rodzinnych zbiorów artystki.

Semafory, lata 40. XX w.

Drzeworyt;
wym.: 170 x 135 mm;
sygn. oł. p.d.: St. Dretler-Flin.

Najpiękniejszy jest Kraków

- teka 10 drzeworytów
z przedmową Krystyny Grzybowskiej,
wydane przez Wydawnictwo "Przełom", Krak 1947;
Teka zawiera prace: Wizja, Rynek Krakowski, Kaplica Przemienienia Pańskiego w k. N.M.P., Plac Mariacki, Biblioteka Jagiellońska, Lajkonik, Wieża ratuszowa, Ulica Kanonicza,
Wawel, Dziedziniec arkadowy na Wawelu;
drzeworyt, papier, format prac - ok. 14,5 x 9,9 cm; [uszkodzona oprawa]

Drobiazgi graficzne

Drzeworyty Stefanii Dretler-Flin
Słowo wstępne Jerzego Krama. Kraków MCMXLVIII (1948) Towarzystwo Miłośników Książki 21,5 cm, s.VII, tabl. 12 z drzeworytami: 6 znaków książkowych, 6 ilustracji. Drzeworyty sygnowane ołówkiem przez artystkę (z wyjątkiem eksl.Jerzego Krama). Odbito 130 egz. numerowanych; egz. nr 49

Ekslibrisy

Wstęp Olgierd Terlecki. Kraków 1967 Teka zawierająca 25 znaków książkowych w drzeworycie oraz spis ekslibrisów wykonanych przez artystkę w l. 1930-1967. Drzeworyt okładkowy o wymiarach 21,5 x 15,5 cm

WSPOMNIENIE Z ITALJI I

monotypia,
16,5 x 21,5 cm sygnowana ołówkiem p.d. "St.Dretler-Flin" (również tytuł pracy, l.d.)

KSIĘŻYCOWY BYK, 1974

drzeworyt barwny na bibułce, odbitka 7 z 8; 46 x 26 cm sygnowany p.d. "1974 St. Dretler-Flin" (również tytuł pracy i odbitka - l.d.)

PAW, 1973

drzeworyt barwny, odbitka 2 z 8;
44 x 27 cm, sygnowany ołówkiem p.d. "St. Dretler Flin" (również tytuł pracy, rok i odbitka)

ESTERKA

drzeworyt, 15 x 9,8 cm sygnowany ołówkiem p.d. "S.Dretler-Flin" (l.d. również tytuł ryciny)

SEN

na bibułce drzeworyt barwny, odbitka 5 z 10; 35 x 24 cm, sygnowany ołówkiem p.d. "St.Dretler-Flin" (również tytuł pracy i odbitka)

WIOSNA 88, 1988

drzeworyt barwny,
22 x 13 cm sygnowany ołówkiem "St. Dretler-Flin" (również tytuł ryciny, po lewej)

PRZEKUPKI

monotypia, 16,5 x 21,5 cm sygnowana ołówkiem p.d. "St. Dretler-Flin" (również tytuł pracy i technika)

TWARZE III

monotypia, 16,5 x 21,5 cm sygnowana ołówkiem p.d. "St. Dretler-Flin" (również tytuł pracy)

ZIMA, 1946

drzeworyt, 15,5x15 cm sygnowana ołówkiem p.d. "St. Dretler-Flin" (również tytuł pracy, rok i technika)

Najpiękniejszy jest Kraków, 1947

teka 10 drzeworytów;
wym. plansz 150 x 100 mm;
niesygn.

W MIASTECZKU, 1945

drzeworyt na bibułce,
11 x 12,5 cm,
sygnowany p.d. ołówkiem "St.Dretler", po prawej "Oryg. drzeworyt 1945".

LOKOMOTYWY

drzeworyt na bibułce,
17,5 x 13,5 cm (arkusz 25 x 19 cm),
sygnowany p.d. "St.Dretler-Flin"; po lewej tytuł pracy
.

Akt stojący

sygn. p.g., węgiel, papier, 41.7x29.5

liczba obiektów: 132