1 zł
2 600 000 zł

HOFMAN Wlastimil (1881 - 1970)

Pejzaż z Jerozolimy

olej, sklejka, 29,5 x 40 cm;
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1941 / Jerozolima
na odwrocie napis autorski: W uroczysty dzień Imienin Jego Eks. / Najprzewielebniejszego Biskupa / Karola Radońskiego, / pozwalam sobie ofiarować tę / moją skromną pracę, wraz n- ser - / decznymi życzeniami wszelkiego / dobra i pomyślności. / Wlastimil Hofman / Jerozolima. / 4/XI 1941 oraz trzykrotnie powtórzona pieczęć: Własność / Ks. J. GRAJNERTA / Włocławek

cena wywoławcza: Wykup abonament

Starzec

sygnowany p.g.
olej, pilśnia
63x51

PASTUSZEK, 1949

olej na sklejce,
22,2 x 27 cm,
sygnowany p.d. "Wlastimil Hofman 1949"

Donna Alba

olej, sklejka,
27 x 27 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman

Starzec i dziewczynka

olej, sklejka,
25 x 35 cm,
sygn. l.g.: Wlastimil Hofman
na odwrociu szkic akwarela twarzy męskiej

Para obrazów alegorycznych Wiosna i Malarstwo

olej, płótno,
obydwa po 166 x 97 cm;
sygn. p.d. Wlastimil Hofmann/1923

Dzikuska

olej, tektura parkietowana,
94,5 x 67,5 cm;
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman / 1922

Po wodę

olej, tektura,
67 x 50.2 cm
sygn. l.d.: Wlastimil 1956/Hofman

Alina i Balladyna

olej, sklejka,
60.5 x 73 cm,
sygn. p.d.: Wlastimil/Hofman

Trzy główki dziewczęce

olej, płyta,
16.7 x 37 cm w św oprawy
sygn. l.d.: Wlastimil Hofmann1924

Leda z łabędziem

olej plótno,
109.8 x 199 cm
sygn. p.d.; Wlastimil Hofman /1928

Tryptyk

Dziewczyna z kwiatem
olej, tektura, wym. 47.3 x 33.5 cm, sygn. p.d.: Wlastimil Hofmann/1927

Dziewczyna z żabka
olej, tektura, wym. 47.5 x 33.3 cm, sygn. l.d.: Wlastimil Hofmann/1927
na odwrociu nalepka Salonu Dzieł Sztuki Kazimierza Wojciechowskiego w Karkowie

Dziewczyna ze świerszczem
olej, tektura, wym. 47.5 x 33.5 cm, sygn. l.d.: Wlastimil Hofmann/1927

Studium głowy starca

olej, tektura,
48.5 x 33.5 cm
sygn. l.g.: V.Hofmann

Pastereczka

olej, płyta,
25.2 x 35.5 cm
sygn. p.d.: Wlastimil/Hofman

W słońcu

olej, tektura,
28.2 x 23.9 cm,
l.d.: Wlastimil Hofman/1925,
na odwrociu napis autorski: Mojej najdroższej /Andiuszce /Wlasta 4/XI 26 oraz 4 nalepki wystawowe

U kresu - autoportret artysty

olej, sklejka,
43 x 53 cm,
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman/1947/Szklarska Poręba,
na odwrociu dedykacja: Panu Henrykowi Mikulskiemu / na pamiatkę / Wlastimil Hofman

Wnętrze Bazyliki Grobu Pańskiego

olej, płyta
41 x 34 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1942/Jerozolima
na odwrociu dedykacja autorska dla biskupa Karola Radońskiego.

Studium głowy kobiecej

olej, płótno, płyta
15 x 12 cm ( w św. oprawy)
sygn. p.d.: Wlastimil/Hofman/1943

Studium główki dziecięcej

olej, tektura,
23 x 23,7 cm
sygn. l.g.: VH (monogram wiązany)

Anielski Przewodnik

olej, tektura,
59.5 x 49.5
sygn. l/d.: Wlastimil Hofman

liczba obiektów: 1577