1 zł
2 600 000 zł

HOFMAN Wlastimil (1881 - 1970)

Dzikuska

olej, tektura parkietowana,
94,5 x 67,5 cm;
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman / 1922

cena wywoławcza: Wykup abonament

Autoportret

ołówek, papier 33,5 x 23,5 cm
sygn. p.d. monogramem wiązanym: WH

Anioł śmierci

ołówek, akwarela, papier
23.5x32.5 (w świetle passe-partout )
sygnowany l.d. (dedykacja)

Starość i młodość

olej, tektura, 47,5 x 68 cm;
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman 1923

Autoportret

olej, płyta pilśniowa, 54,5 x 42 cm,
sygn. p.d.: Wlatimil / Hofman / 1968

Portret wojewody

olej, sklejka, 49,5 x 60 cm;
sygn. p.g.: 1951 / Wlastimil / Hofman

Macierzyństwo, 1924

olej, tektura 33 × 43
sygnowany u góry po prawej: "Wlastimil Hofmann 1924"

Muza Słowackiego

olej, sklejka 64 × 100
sygnowany u dołu po lewej: "Wlastimil Hofmann 1927", na odwrocie: "Muza Słowackiego" oraz naklejka "Własność Barbary Dowtortt Wrocław"

Portret mężczyzny (1931)

sygn. dat. l.d.
olej, płótno
43x33.5

DZIEWCZYNA Z CHRZĄSZCZEM, 1922 r.

Olej na tekturze 69 x 97 cm
Sygnowany l.d. - "Wlastimil Hofman 1922"

Portret kobiety z ptaszkiem

Olej, tektura, 33 x 33 cm;
sygn. l.d.- Wlastimil Hofman / 1950

Przed burzą - dzieci

Olej, sklejka, 32,5 x 48 cm;

Anioł i starzec 1923

olej, tektura, wym.: 71 x 96 cm,
sygn. i dat. l.d.: Wlastimil Hofman 1923.

WIÓDŁ ŚLEPY KULAWEGO, 1944 r.

Olej, płótno (bez blejtramu); 40,2 x 28,6 cm
Sygnowany czarnym olejem p. d.: Wlastimil | Hofman 1944 | Nazaret
Na odwrocie napis ołówkiem: Wiódł ślepy Kulawego

Madonna sierotek

olej, płótno, 179 x 126 cm; sygn. l.d.: Wlastimil Hofman / 1922

Przyjaciółki

olej, tektura, 34 x 49 cm; sygn. p.d.: Wlastimil Hofman

Przerwana lektura

olej, deska, 22,5 x 32,5 cm; sygn. p.d.: Wlastimil Hofman Paryż / 1920
Na odwrocie autorski tytuł obrazu: "Aprez la lecture" oraz numery 21 i Lp. 747

Dzieci

olej, tektura, 35 x 17 cm;
sygn. p.d.: Wlastimil / Hofman 1924

Chrystus Frasobliwy, 1968

olej, płótno, 75 x 61 cm;
sygnowany pośrodku u dołu: Wlastimil | Hofman | 1968; na odwrocie wypisane: Zygmuntowi | Ostoja | Kołodziejskiemu | Wlastimil

Obraz wystawiony na licytację na rzecz Fundacji Sue Ryder

liczba obiektów: 1577